reklama

Česko se probudilo do nejchladnějšího rána této zimy. Na Jizerce bylo −28°C

Česko se probudilo do nejchladnějšího rána této zimy. Teploty na severu a severovýchodě Česka v pondělí ráno klesly místy až na −15 stupňů Celsia. Nejchladněji bylo na Jizerce v Jizerských horách, kde meteorologové naměřili −27,8°C. V ostatních částech Česka bylo po ránu nejčastěji mezi pěti až deseti stupni pod bodem mrazu. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost zejména v Libereckém kraji, kde teploty klesají k −15°C.

reklama

Před silnými nočními mrazy varovali meteorologové v neděli. Výstraha platí až do pondělních 09:00 právě pro sever a severovýchod země. První únorový den začne podle předpovědi ČHMÚ ještě se zmenšenou oblačností. Postupně se ale v Čechách zatáhne a k večeru začne v západní polovině místy sněžit, na jihozápadě se objeví déšť, místy i mrznoucí. Odpolední teploty se budou pohybovat kolem nuly, na některých místech ale mohou vystoupat až na čtyři stupně Celsia.

Liberecký kraj

Liberecký kraj se v pondělí probudil do dalšího mrazivého rána. Na rašeliništi na Jizerce bylo nejchladněji v zemi, teploty tam v noci klesly dokonce na −27,8 stupně, teď už jdou pomalu nahoru. Teploměry v kraji ale klesají až k −15°C, silničáři proto doporučují zvýšenou opatrnost. Žádné problémy podle policie ale hlášené nejsou.

Kvůli sněhu zatím zůstává pro kamiony nad šest tun uzavřená silnice třetí třídy přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu a Hejnice. Alternativní trasa pro nákladní dopravu vede po silnici I/13 přes Frýdlant, tu silničáři udržují chemicky.

Moravskoslezský kraj

Silnice v Moravskoslezském kraji jsou sjízdné, na některých, zejména v horských oblastech, ale musí být řidiči opatrnější. Většinou jsou silnice holé, suché a vymrzlé. Ve vyšších polohách Beskyd nebo Opavska je zledovatělá ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Na devatenáctikilometrovém úseku silnice I/56 na Frýdecko-Místecku v Beskydech mezi obcemi Ostravice a Bílá platí zákaz vjezdu pro nákladní vozy těžší 12 tun. Silnice je jedním z hlavních tahů na Slovensko.

Pardubický kraj

Sníh zůstává na silnicích v Pardubickém kraji jen výjimečně. Jeho zledovatělé zbytky leží na menších komunikacích ve výše položených oblastech. Někde se vyskytují rovněž v lesních úsecích. Opatrní by měli být řidiči v okolí Lanškrouna, Žamberka a v Železných horách. Úsek státní silnice 1/11 z Jablonného nad Orlicí přes Suchý vrch do Červené Vody je sjízdný pouze se sněhovými řetězy.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic

Pokud třítýdenní lockdown dostatečně nezlepší koronavirovou situaci v Česku, jsou ve hře přísná opatření na Velikonoce. Pro CNN Prima NEWS to v neděli uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj by mohly být restrikce, které platí od pondělí, ještě tvrdší. Babiš zároveň nevyloučil zavření českých hranic, před páteční tiskovou konferencí, na které nová nařízení oznamoval, prý jeho kabinet ne vše správně domyslel.

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem
Registr očkování se nově otevírá lidem nad sedmdesát let. Prioritu má vyšší věk
Kratší pracovní týden podle Maláčové: Lidem vezme práci i část mezd, tvrdí experti
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Šmucler: S rouškami se to přehánělo. Zachrání nás očkování seniorů a promořenost
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš
Další články
reklama
reklama