reklama

Česko se probudilo do nejchladnějšího rána této zimy. Na Jizerce bylo −28°C

Česko se probudilo do nejchladnějšího rána této zimy. Teploty na severu a severovýchodě Česka v pondělí ráno klesly místy až na −15 stupňů Celsia. Nejchladněji bylo na Jizerce v Jizerských horách, kde meteorologové naměřili −27,8°C. V ostatních částech Česka bylo po ránu nejčastěji mezi pěti až deseti stupni pod bodem mrazu. Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost zejména v Libereckém kraji, kde teploty klesají k −15°C.

reklama

Před silnými nočními mrazy varovali meteorologové v neděli. Výstraha platí až do pondělních 09:00 právě pro sever a severovýchod země. První únorový den začne podle předpovědi ČHMÚ ještě se zmenšenou oblačností. Postupně se ale v Čechách zatáhne a k večeru začne v západní polovině místy sněžit, na jihozápadě se objeví déšť, místy i mrznoucí. Odpolední teploty se budou pohybovat kolem nuly, na některých místech ale mohou vystoupat až na čtyři stupně Celsia.

Liberecký kraj

Liberecký kraj se v pondělí probudil do dalšího mrazivého rána. Na rašeliništi na Jizerce bylo nejchladněji v zemi, teploty tam v noci klesly dokonce na −27,8 stupně, teď už jdou pomalu nahoru. Teploměry v kraji ale klesají až k −15°C, silničáři proto doporučují zvýšenou opatrnost. Žádné problémy podle policie ale hlášené nejsou.

Kvůli sněhu zatím zůstává pro kamiony nad šest tun uzavřená silnice třetí třídy přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu a Hejnice. Alternativní trasa pro nákladní dopravu vede po silnici I/13 přes Frýdlant, tu silničáři udržují chemicky.

Moravskoslezský kraj

Silnice v Moravskoslezském kraji jsou sjízdné, na některých, zejména v horských oblastech, ale musí být řidiči opatrnější. Většinou jsou silnice holé, suché a vymrzlé. Ve vyšších polohách Beskyd nebo Opavska je zledovatělá ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Na devatenáctikilometrovém úseku silnice I/56 na Frýdecko-Místecku v Beskydech mezi obcemi Ostravice a Bílá platí zákaz vjezdu pro nákladní vozy těžší 12 tun. Silnice je jedním z hlavních tahů na Slovensko.

Pardubický kraj

Sníh zůstává na silnicích v Pardubickém kraji jen výjimečně. Jeho zledovatělé zbytky leží na menších komunikacích ve výše položených oblastech. Někde se vyskytují rovněž v lesních úsecích. Opatrní by měli být řidiči v okolí Lanškrouna, Žamberka a v Železných horách. Úsek státní silnice 1/11 z Jablonného nad Orlicí přes Suchý vrch do Červené Vody je sjízdný pouze se sněhovými řetězy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama