reklama

Bouřky v Česku udeřily, vítr lámal stromy a utrhl střechu. Hrozí i v úterý

Silné bouřky zasáhly v pondělí odpoledne Česko. Nejdříve udeřily na severozápadě, poté se přesunuly na Prahu. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí až do půlnoci. Bouřky hrozí také v úterý, tentokrát především v jihozápadní části republiky.

reklama

Prudká bouřka a silný vítr zasáhly v pondělí odpoledne především severozápadní část Ústeckého kraje. Hasiči čerpali vodu ze sklepů na Mostecku a odklízeli spadlé stromy a větve na Lounsku a Litoměřicku.

„Od 13:46 do 15:57 vyjely hasičské jednotky k 15 zásahům kvůli deštivém a větrnému počasí, a to v okresech Louny, Litoměřice a Most. Ve dvanácti případech to bylo odstranění stromu nebo větví spadlých na vozovku,“ uvedli ústečtí hasiči na Facebooku.

Vodu pak čerpali z několika sklepů v Braňanech na Mostecku a na třídě Budovatelů v Mostě. V Oboře na Lounsku vítr utrhl plechovou střechu.

Kolem 15. hodiny pak bouřka udeřila v Praze a ve Středočeském kraji. Místní hasiči ale zatím nehlásí žádné neobvyklé zásahy ani škody. Kvůli špatnému počasí se ale stihl odehrát jen jeden zápas hlavní soutěže tenisového turnaje WTA v Praze. Bouřková fronta teď pomalu postupuje na východ.

Výstraha před silnými bouřkami platí až do pondělní půlnoci ve všech krajích kromě Jihočeského a části Plzeňského, Jihomoravského, Olomouckého a Moravskoslezského. V Ústeckém kraji pak hrozí nebezpečí i v noci a během úterního dopoledne.

V úterý odpoledne bouřky podle meteorologů opět zesílí a zasáhnou především jihozápad Česka. Varování se týká Ústeckého, Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského, Jihomoravského a Zlínského kraje a také Vysočiny a západní části středních Čech.

K tématu

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

Vláda

Vláda souhlasí s pobytem vojenských zdravotníků ze zemí EU a NATO

Vláda souhlasí s pobytem vojenských zdravotníků ze zemí EU a NATO

Vláda mimořádně zasedá na žádost ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO). Vláda souhlasí s pobytem vojenských zdravotníků ze zemí EU a NATO do 300 lidí. O rozhodnutí, které musí schválit Parlament. O zdravotní pomoci jedná Česko i s Německem a dalšími zeměmi než s USA, potvrdil Metnar. Tiskovou konferenci můžete v článku sledovat živě.

reklama
Zpátky do Berbrovy minulosti. Leckteré mužstvo by jej potřebovalo, psalo se roku 1987
Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Metnar: Mimořádné zasedání vlády má schvalovat vyslání amerických vojenských lékařů do ČR
Další články
reklama
reklama