reklama

Češi jsou v Chorvatsku stále vítáni, zdůrazňuje velvyslankyně Pancirovová

Chorvatsko je tradičně jednou z destinací, kterou Češi hodně navštěvují. Proto mnoho Čechů zajímá, jak ovlivní probíhající pandemie koronaviru jejich dovolenou. Velvyslankyně Chorvatska v České republice Ljiljana Pancirovová v pořadu Interview Petře Vintrové zodpověděla nejčastější dotazy. Zdůraznila, že Češi jsou v Chorvatsku vítáni bez omezení, zatímco například do sousedního Slovinska mohou jen s potvrzením, že v posledních 14 dnech nepobývali v Moravskoslezském kraji.

reklama

Do Chorvatska jezdí ročně zhruba 800 tisíc českých turistů. Letos jich je zatím kolem 50 tisíc. Velvyslankyně Chorvatska v České republice Ljiljana Pancirová však věří, že se čísla hlavně během léta podstatně zvýší.

Pro přechod hranic doporučuji registraci na Enter Croatia

K tématu

„Čeští turisté jsou v Chorvatsku vítáni. Myslíme, že se na tom během léta nic nezmění,“ říká Pancirovová. Ta předpokládá, že by Češi v Chorvatsku letos mohli ocenit právě prázdnější pláže i hotely.

Chorvatsko je na cestovním ruchu v létě závislé. A právě čeští turisté jsou podstatnou částí tamního turismu. Proto není divu, že mají Chorvati zájem, aby i přes pandemii koronaviru Češi do tradičních letních destinací jezdili.

„Pro přechod chorvatských hranic turistům doporučuji registraci na portálu Enter Croatia. Přechod hranice pro vás bude potom mnohem rychlejší a jednoduší. Navíc bezpečně zjistíte, jaká pravidla potom na místě budete muset dodržovat a kde například budete muset nosit roušky,“ radí Pancirovová.

Současný růst nakažených v Česku nepovažujeme za alarmující

Chorvatským úřadům zatím také nevadí vyšší čísla infikovaných v České republice. Naopak Slovinsko v reakci na zvýšený počet nakažených zařadilo Česko na žlutý seznam mezi rizikovější země.

I když turisté proudí z Česka do Chorvatska právě přes Slovinsko, ani to by podle Pancirovové neměl být problém. „Slovinsko zatím umožňuje tranzit projíždějících z Rakouska k nám,“ říká chorvatská velvyslankyně. Ani ona v nárůstu nakažených Čechů koronavirem nevidí komplikace.

„Vzhledem k tomu, že má Česká republika 10 milionů obyvatel, současný zvýšený počet nakažených nepovažujeme za alarmující,“ vysvětluje Pancirovová. Růst nakažených Chorvatů v poměru na počet obyvatel je totiž dost podobný.

Spolupráce Česka s Chorvatskem probíhá perfektně

I nynější ceny v Chorvatsku by turisty mohly přilákat. Neměly by totiž nijak stoupat, spíš naopak. Vzhledem k nízkému zájmu o ubytování by majitelé hotelů mohli přijít s lákavými slevami.

Tradiční spolupráce Chorvatů s Čechy, kteří v balkánské zemi sami často vlastní hotely a lodě, by tak mohla pokračovat i přes pandemii koronaviru. „Spolupráce Česka a Chorvatska nejen na úrovni cestovního ruchu probíhá perfektně. Je krásné být velvyslankyní zrovna v Česku,“ chválí si Pancirovová.

K tématu

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Pozor na české trýznitele, varují nizozemská média. Upozorňují také na slabinu Čechů

Pozor na české trýznitele, varují nizozemská média. Upozorňují také na slabinu Čechů

S rozporuplnými pocity komentují nizozemská média fakt, že Česko bude soupeřem „Oranjes“ v osmifinále fotbalového mistrovství Evropy. Úlevu nad tím, že se Nizozemci o vlásek vyhnuli úřadujícím šampionům z Portugalska, střídá varování před nepříjemnými Čechy. Média připomínají, že český tým dokázal v nedávné době Nizozemce v důležitých zápasech několikrát porazit, a k opatrnosti nabádá i reprezentační kouč Frank de Boer.

Volby 2021

Překvapivý průzkum CVVM: Babiš by ve volbách porazil Piráty i ODS a spol.

Překvapivý průzkum CVVM: Babiš by ve volbách porazil Piráty i ODS a spol.

Volby by nyní vyhrálo hnutí ANO s 24,5 procenta hlasů. Piráti a STAN by měli 22,5 procenta, koalice Spolu zase 19,5 procenta. Do Sněmovny by podle CVVM dostaly také SPD, KSČM a ČSSD. Veškeré průzkumy z předchozích týdnů přitom favorizovaly koalici Pirátů a STAN. Jednotlivé průzkumy používají různé metodiky, proto je nelze navzájem příliš srovnávat. Vedení hnutí ANO přesto působí jako překvapení.

Slovensko

O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli

O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli

Slovenská pobočka mobilního operátora O2 dočasně blokovala přístup na populární streamovací portál Twitch. Důvodem bylo rozhodnutí soudu, který na žádost slovenského Úřadu pro regulaci hazardních her (ÚRHH) zakročil proti jednomu z uživatelů. Protože ale nešlo blokovat konkrétní profil osoby, šla mimo hru celá stránka. Nakonec ÚRHH i O2 přehodnotily situaci a server opět zpřístupnily, uvedl slovenský operátor pro CNN Prima NEWS.

Babiš před summitem EU: S Ruskem jsme na bodě mrazu, od Orbána chci vysvětlení
Nebe, mrak 9. Dojatý pošťák našel dívku, která napsala dopis zesnulému otci
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Další články
reklama
reklama