Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Otec znásilněné dívky Scott Smith

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

Téma transgender inkluzivních záchodů rozpoutalo na zasedání školské rady v americké Virginii velké nepokoje. Rada se rozhodla vyhovět požadavkům zástupců LGBTQ komunity a povolit studentům využívat toalety podle jejich aktuální preference. Nová pravidla se ale nelíbila celé řadě rodičů včetně údržbáře Scotta Smithe. Jeho dceru loni na jaře znásilnil na dámských záchodech chlapec oblečený sukni.

„Moje dcera byla znásilněna. Šel jsem na zasedání, abych zjistil, proč naše děti nejsou ve škole v bezpečí. Chtěl jsem se svěřit s tím, co se stalo mé dceři. Jenže aktivisté na nás začali fyzicky útočit a tvrdili, že říkám nesmysly. Jedna aktivistka mi začala vyhrožovat, že mi zničí život a označí mě na sociálních sítích za homofoba,“ popsal Smith průběh vyhroceného zasedání.

Některé výhružky se opravdu naplnily. Smithe odvedla ze sálu policie a část amerických médií mu dala nálepku pravicového násilníka, který je hrozbou pro progresivní politiku. Na sociálních sítích se pak společně se svou manželkou a dcerou stali terčem útoků a vtipů. „Ovlivnilo to naši rodinu, naše manželství i mojí práci,“ svěřil se otec.

Chlapec byl už dříve obviněn, tak změnil školu

O pár dnů později zveřejnil investigativní novinář z amerického deníku Daily Wire detaily znásilnění Smithovy dcery, které získal z policejních záznamů. Vyšlo najevo, že genderově fluidního chlapce už dříve obvinili z dvou aktů sodomie. Chlapec poté přešel na jinou školu, kde měl spáchat stejný zločin.

Daily Wire upozornil také na to, že školní rada, včetně okresního inspektora, se snažila informace o znásilnění zatajit, aby se vyhnula problémům s aktivisty při prosazovaní transgender inkluzivních toalet. Smith se teď chystá školu zažalovat. „Kdyby si někdo vyslechl aspoň 30 vteřin Scottových slov, byl by zděšen a zdrcen,“ řekla advokátka Elizabeth Lancasterová.

Přestože událost přinesla do života Smithových bolest a utrpení, říkají, že jim jde především o bezpečí jejich dcery a ostatních dětí ve škole. To podle nich nová pravidla o transgenderově inkluzivních toaletách nezaručují.

Tagy: