reklama

Chorvatsko očima reportéra: Plánujete zde dovolenou? Máte nejvyšší čas

Pokud se chystáte na dovolenou do Chorvatska, měli byste ji podle reportéra CNN Prima NEWS Patrika Kaizra začít plánovat a hledat ubytování co nejdříve. Ten do pro Čechy oblíbené dovolenkové destinace vyrazil jako jeden z prvních, aby informoval o tamní situaci i o tom, co všechno je třeba podstoupit a zařídit, aby si člověk mohl v současné koronavirové době užít moře.

reklama

Podle Patrika Kaizra je téměř jisté, že prvního června v Chorvatsku začne hlavní turistická sezóna a vzhledem k současné situaci ve světě se dá v zemi očekávat velký nápor turistů. I proto, že je zatím nezbytné se na hranicích prokazovat rezervovaným ubytováním, jakkoliv to třeba může být brzy jinak, by se ti, kteří chtějí Chorvatsko v létě navštívit, měli raději už porozhlédnout po hotelech či apartmánech.

Reportér také informoval, že chorvatská vláda vzhledem k příznivé epidemiologické situaci začala s dalším rozvolňováním. V pondělí začaly děti chodit do některých škol, vláda povolila návštěvy domovů pro seniory (za dodržování bezpečnostních hygienických pravidel, jakými jsou roušky, rozestupy jeden a půl metru nebo dezinfekce) a hrát začala i tamní divadla. Znovu zprovozněny byly i výletní lodní linky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama