reklama

Chorvatsko očima reportéra: Plánujete zde dovolenou? Máte nejvyšší čas

Pokud se chystáte na dovolenou do Chorvatska, měli byste ji podle reportéra CNN Prima NEWS Patrika Kaizra začít plánovat a hledat ubytování co nejdříve. Ten do pro Čechy oblíbené dovolenkové destinace vyrazil jako jeden z prvních, aby informoval o tamní situaci i o tom, co všechno je třeba podstoupit a zařídit, aby si člověk mohl v současné koronavirové době užít moře.

reklama

Podle Patrika Kaizra je téměř jisté, že prvního června v Chorvatsku začne hlavní turistická sezóna a vzhledem k současné situaci ve světě se dá v zemi očekávat velký nápor turistů. I proto, že je zatím nezbytné se na hranicích prokazovat rezervovaným ubytováním, jakkoliv to třeba může být brzy jinak, by se ti, kteří chtějí Chorvatsko v létě navštívit, měli raději už porozhlédnout po hotelech či apartmánech.

Reportér také informoval, že chorvatská vláda vzhledem k příznivé epidemiologické situaci začala s dalším rozvolňováním. V pondělí začaly děti chodit do některých škol, vláda povolila návštěvy domovů pro seniory (za dodržování bezpečnostních hygienických pravidel, jakými jsou roušky, rozestupy jeden a půl metru nebo dezinfekce) a hrát začala i tamní divadla. Znovu zprovozněny byly i výletní lodní linky.

Další hlavní zprávy

Partie

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem

Zeman: Že covid vychcípá v létě? Ať zrůdní pseudoodborníci typu Pekové zalezou pod zem

Miloš Zeman je přesvědčen, že za současný stav epidemie nikdo konkrétní nemůže. Připustil sice, že vláda dělala chyby, ale těch by se podle něj dopustil každý. Kabinet prý několikrát podlehl tlaku veřejnosti, opozice, ale i některých odborníků. „A to už ani nemluvím o takových zrůdných pseudoodbornících, jako je paní Soňa Peková, která nám vykládala, že covid vychcípá v létě,“ řekl prezident republiky v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. A zmínil také své plány s Romanem Prymulou či jak potrestal svého kancléře za sledování fotbalu na stadionu Slavie.

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Peníze pro strádající umělce? Na kulturní kompenzace jen tak někdo nedosáhne
Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová
Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem
Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama