CNN Prima News chuligáni

chuligáni

Výpis příspěvků ke štítku „chuligáni“

Hooligans zaútočili na pochod gayů: Při krvavých střetech zasahovaly tisíce policistů

18. září 2022 09:47

Pořádková policie se v sobotu střetla s fotbalovými chuligány v centru Bělehradu, kde probíhal celoevropský pochod Pride oslavující gay, lesbickou, bisexuální a transgender kulturu. Ten se konal navzdory hrozbám ze strany antihomosexuálních skupin a dřívějšímu oficiálnímu zákazu pochodu v tradičně konzervativním balkánském státě.

Nekompromisní trest pro chuligány. Za krádež vlajky hrozí Baníkovcům sedm let vězení

8. února 2022 16:14

Fotbalovým chuligánům nově hrozí za odpalování pyrotechniky během sportovních utkání i cestou na ně vysoké pokuty, a to až do výše 50 tisíc korun. Při opakovaném jednání může částka vystoupat na hodnotu 100 tisíc korun. S výtržníky na stadionech se už, zdá se, nikdo nemaže, a to ani při krádežích. Svědčí o tom i nedávný rozsudek ostravského krajského soudu.

Idioti, kuřecí mozky a zbabělci. Slováci jsou zděšeni z bitky chuligánů přímo na hřišti

18. října 2021 12:27

Měl to být sportovní svátek mezi prvním a druhým týmem tabulky. Nakonec to skončilo jednou z největších ostud v dějinách slovenského fotbalu. Derby mezi Spartakem Trnava a Slovanem Bratislava se totálně zvrtlo v 15. minutě, kdy se fanoušci obou znepřátelených táborů brutálně porvali přímo na hřišti. Ze záběrů je patrné, že někteří z nich skončili v bezvědomí. Nevídaný incident se strhl poté, co trnavští příznivci vyšplhali na střechu tribuny, kde se nacházeli fanoušci soupeře a zasypali je dýmovnicemi.

Angličané po postupu na Euru zbili dánského fanouška. Byl u toho i malý syn

9. července 2021 14:24

Angličané po postupu svých fotbalistů do finále Eura velmi bujaře slavili. V ulicích Londýna tekl alkohol proudem a příznivci Albionu dávali velmi hlasitě najevo svoji radost z toho, že si jejich fotbalisté po desítkách let zahrají o pohár pro evropské šampiony. Mnohde se to však neobešlo bez násilí. Skupina anglických fanoušků například napadla muže v dánském dresu přímo před jeho rodinou.

Žena, která krotí lumpy a fotbalové chuligány: Musíte si věřit, ale mít i pokoru

13. června 2021 06:43

Fotbaloví chuligáni jsou nebezpečnou cháskou; od křiku, nadávek a házení dělbuchů občas přejdou i k ostrým rvačkám. A přece má jejich krocení v Česku na starost mezi jinými i jedna křehká dáma. Kamila Vendula Muziková Vávrová je specialistkou na ochranu měkkých cílů, její firma se nestará pouze o bezpečnost na stadionech, ale nabízí také bodyguardy a soukromé detektivy. Boj proti nepravostem má v genech, její tatínek kdysi coby uznávaný kriminalista vyšetřoval orlické vraždy.

V Bratislavě demonstrovaly tisíce lidí, házely dělobuchy. Policie použila slzný plyn

17. listopadu 2020 17:22
Aktualizováno

V Bratislavě se i přes zákaz shromažďování kvůli pandemii koronaviru konalo více demonstrací, kterých se podle odhadů účastnilo několik tisíc lidí. Byli mezi nimi i fotbaloví chuligáni, někteří demonstranti neměli roušky. Policie musela proti protestujícím použít slzný plyn, protože dav házel na těžkooděnce dělobuchy a láhve. Lidé policisty také označovali za fašisty. Slovenský premiér Igor Matovič (Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti) se proti demonstrantům ohradil.

Chuligáni neměli při protestu co ztratit. Seřežou se a pak si zatleskají, popsal expert

20. října 2020 06:35

Jakub Schoř je policejním expertem na násilí fotbalových fanoušků. Chuligány českých klubů mapuje dlouhodobě, uznávají ho i zahraniční odborníci. Nedělní nepokoje na Staroměstském náměstí ho nepřekvapily. V rozhovoru popisuje, jak to mezi nejostřejšími radikály chodí. Že vůbec nemusí být hloupí. Ale i to, k čemu se jim hodí vibrátor.