reklama

Idioti, kuřecí mozky a zbabělci. Slováci jsou zděšeni z bitky chuligánů přímo na hřišti

Měl to být sportovní svátek mezi prvním a druhým týmem tabulky. Nakonec to skončilo jednou z největších ostud v dějinách slovenského fotbalu. Derby mezi Spartakem Trnava a Slovanem Bratislava se totálně zvrtlo v 15. minutě, kdy se fanoušci obou znepřátelených táborů brutálně porvali přímo na hřišti. Ze záběrů je patrné, že někteří z nich skončili v bezvědomí. Nevídaný incident se strhl poté, co trnavští příznivci vyšplhali na střechu tribuny, kde se nacházeli fanoušci soupeře a zasypali je dýmovnicemi.

reklama

„Velmi špatná reklama pro slovenský fotbal. Všichni jsme se s očekáváním těšili na nedělní derby a potom vám to po necelých patnácti minutách totálně zkazí pár lidských primitivů,“ prohlásila ikona slovenské fotbalové reprezentace Róbert Vittek. Těch rozdivočených fanoušků ovšem nakonec jen pár, ale celkem hodně.

Fotbal se v City Areně hrál pouhých 15 minut. Pak začala „Bitva o Trnavu“, která ale s fotbalem neměla nic společného. Část trnavských příznivců se dokázala dostat na střechu tribuny, pod kterou fandil tábor Slovanu Bratislava. Domácí příznivci vyvěsili transparent s nápisem „Vždycky jsme nad vámi“. A pak na hostující kotel házeli dýmovnice.

Tuto provokaci fanoušci Slovanu neustáli. Respektive tak to tvrdí bratislavská strana. Názor Trnavy je takový, že někteří bratislavští chuligáni naplánovali obsazení hrací plochy a bitku s rivaly ze Spartaku plánovali delší dobu dopředu. Trávník se každopádně za chvíli proměnil ve válečnou zónu, jak ukazují videomateriály pořízené z tribun.

„Měla to být oslava fotbalu, místo toho to byla oslava absolutní neférovosti a hanby. Je mi líto všech, kteří toho včera byli svědky. Já bych své dítě na něco podobného nikdy nepustil,“ napsal Marián Gáborik, někdejší slovenský hokejista s pěknou kariérou v zámořské NHL. Na zápase, který trval jen chvíli, se byl osobně podívat. Stejně tak jiný bývalý hráč z kanadsko-americké ligy Boris Valábik.

„Mám extrémní averzi vůči zbabělcům, kteří kopou do někoho, kdo je v bezbranné pozici. V NHL jsou jiní borci a jiní rváči, ale kodex říká, že pokud je někdo na zemi, je konec. Nicméně vidím, že ne každý zná férovku, na jakých vyrůstali praví chlapi a ne padavky dneška. Zbabělci, pokud si myslíte, že toto někoho z vás udělá chlapem, prorazili jste jakékoliv dno, které i vaše zakrslé kuřecí mozečky dokáží vnímat. Toto z vás dělá ubohé připos*ané idioty, určitě ne pravé muže,“ vzkázal ostře Valábik.

Tohle se neděje už nikde ve světě

Po 45 minutách od začátku hromadné bitky přišel hlavní rozhodčí Filip Glova na trávník a rozpažil. Tím zápas za stavu 0:0 kvůli obrovskému skandálu definitivně ukončil. Nyní je řada na prezídiu Unie ligových klubů, aby rozhodlo o tom, jak s událostmi naložit. Není divu, že Spartaku hrozí kontumace.

Původně se o očekávaném utkání mluvilo jako reklamě na slovenský fotbal. To se prakticky podařilo, protože o dění při duelu Trnavy se Slovanem informoval i renomovaný francouzský deník L´Equipe. Jen tedy ne v souvislostech, v jakých by si na Slovensku přáli.

„Stanovisko musí vynést ti kompetentní. Za nás mohu říci jen tolik, že to měl být svátek fotbalu, ale nakonec je to ostuda fotbalu. Jednoznačně je třeba se z toho poučit, protože toto se neděje už nikde ve světě. Je třeba tomu předejít. Mrzí nás to. Chtěli jsme ten zápas i dohrávat, protože jsme si na Slovan věřili, ale bohužel to nedopadlo,“ prohlásil Michal Gašparík, trenér Trnavy, která byla před utkáním druhá za Slovanem jen o skóre.

Nejvyhrocenější nepokoje byly ukončeny ve chvíli, kdy zasáhla pořadatelská služba – chuligány se podařilo zahnat zpět, ale šarvátky pokračovaly i v hledišti. Těžkooděnci poté vyklidili sektor hostujících příznivců masivně používajících pyrotechniku. Podle slovenských médií byl minimálně jeden fanoušek přímo na hřišti ošetřen, načež byl dopraven na nosítkách do útrob stadionu.

Tagy:
Slovensko nepokoje fotbal sport fanoušci ŠK Slovan Bratislava Spartak Trnava chuligáni Trnava Marián Gáborik Róbert Vittek Michal Gašparík

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu
Sport

Těžký boj s autismem českého atleta. Zažil šikanu a dvacetkrát se pokusil o sebevraždu

Když běžím, nepřemýšlím. Když nepřemýšlím, je mi dobře. Tato slova řekl webu Bez frází český atlet Jiří Pavel Češka, pro kterého je sport cestou, jak uniknout depresím, kterými trpí kvůli Aspergerovu syndromu – poruše autistického spektra. Dlouho mu nikdo diagnózu nesdělil, proto se v minulosti dost natrápil. Až tak, že se přibližně dvacetkrát pokusil o sebevraždu.

Pistoli měli doma volně v šuplíku. Rodiče střelce z Michiganu čelí obvinění ze zabití

Rodiče 15letého Ethana Crumbleyho, kterého policie považuje za pachatele úterní smrtící střelby na střední škole v americkém státě Michigan, čelí obvinění ze čtyřnásobného neúmyslného zabití. Okresní prokuratura v pátek oznámila jejich stíhání s tím, že pistoli použitou při útoku uchovávali doma v nezamčeném šuplíku. Jejich chování podle prokurátorky dalece překračuje nedbalost.

Pochybuji, že Mikuláš bude mít respirátor. Vojtěch nedoporučil návštěvy během nadílky

Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení, kterými by se lidé měli řídit během vánočních svátků. Šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO) to zmínil během páteční tiskové konference. Tam mimo jiné potvrdil, že vláda hodlá zavést povinné očkování pro lidi starší 60 let a další vybrané skupiny. Vojtěch během brífinku také označil za nežádoucí obvyklé návštěvy Mikulášů, andělů a čertů v domácnostech.

Kdyby Piráti nebyli ve vládě, žíly by mi to netrhalo, míní zastupitel ODS

Teplický zastupitel Martin Kadeřábek (ODS) by se obešel bez účasti Pirátů v nové vládě, kde jsou občanští demokraté nejsilnější stranou. Řekl to v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS. Tři ministerská křesla pro stranu Ivana Bartoše považuje Kadeřábek za neadekvátní. Podle předsedkyně Mladého Pirátstva Kateřiny Stojanové je však rozdělení vládních pozic spravedlivé.

Zoufalý Afghánec prodal dceru za půdu a ovce. Po týdnech má zahanbený otec dívku zpět doma

Šťastný konec má příběh devítileté afghánské dívky Parwany, který jsme vám přinesli minulý měsíc. Poté, co ji otec prodal 55letému muži, aby uživil své ostatní děti, se s pomocí přihlásili jednotlivci i humanitární organizace. Děvčátko se nakonec podařilo vrátit k jeho rodině a společně s matkou a sourozenci se přesunulo do nového domova, informuje stanice CNN.

Víkend ve znamení sněhu a silného větru. Meteorologové varují před poškozením stromů

Na severovýchodě České republiky a ve Frýdlantském výběžku bude v sobotu foukat silný vítr, který v nárazech přesáhne rychlost přes 65 kilometrů v hodině. Na opačné straně republiky, zejména v oblasti Českomoravské vrchoviny a Jihomoravského kraje se při mrznoucím dešti bude do nedělního rána místy tvořit ledovka. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jurečka: Bezdětní si budou muset výrazně víc spořit na důchod. Stát je hodlá motivovat

Prosadit změny důchodů v Česku v příštích dvou letech. O to se bude snažit kandidát na ministra práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) v nové vládě, kterou utvoří Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Piráti se Starosty a nezávislými (STAN). Jurečka zmínil zavedení minimální zaručené penze ve výši nejméně 10 tisíc korun pro všechny či zvýšení penzí za výchovu dětí. Své plány v resortu práce představil v pátek prezidentovi Miloši Zemanovi na zámku v Lánech. Novinářům řekl, že hlava státu k jeho vizím neměla výhrady.

reklama

Domácí zpravodajství

Válek se pustil do Vojtěcha a spol. kvůli povinnému očkování: Neposílají mi, co připravují

První kroky nové vlády směrem k epidemii covidu budou podle kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) vycházet z aktuální situace v nemocnicích. Někteří odborníci očekávají dosažení nebo i překročení maximálních počtů hospitalizovaných z letošního jara. Válek chce také co nejdříve naočkovat lidi posilující dávkou a také děti. Zároveň zkritizoval současného šéfa resortu Adama Vojtěch (za ANO) za nedostatečnou komunikaci.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

reklama