reklama

Skóre PES se dál zhoršuje. Za pátek přibylo více než šest tisíc nakažených koronavirem

V pátek přibylo 6 202 potvrzených případů koronaviru, což je téměř o 1 500 více než před týdnem. Počet úmrtí stoupl o 109 na 9 450. V nemocnicích je pak 4 390 lidí. Rizikové skóre v protiepidemickém systému PES stouplo o pět bodů na 69, což stále odpovídá čtvrtému stupni rizika.

reklama

Dál se také zvyšuje denní nárůst pozitivních případů, v pátek jich laboratoře odhalily 6 202, což je téměř o 1 500 více než před týdnem. Proti čtvrtku je nárůst vyšší asi o 300 případů. Podle webu ministerstva zdravotnictví pak do statistik přibylo dalších 109 úmrtí, celkem s onemocněním COVID-19 zemřelo 9 450 lidí.

K tématu

Laboratoře v pátek provedly 25 883 testů na koronavirus, čtvrtý den v řadě je pozitivní více než pětina z nich, v pátek to bylo 23,96 procenta.

Celkem od března laboratoře v ČR odhalily 575 422 nakažených. Vyléčilo se zhruba 503 tisíc z nich. Aktuálně je v zemi s potvrzenou nákazou přibližně 63 tisíc lidí, většina má lehký průběh.

Hospitalizovaných bylo v pátek 4 390 nakažených, o 39 méně než ve čtvrtek. Počet pacientů ve vážném stavu naopak o 13 stoupl na 563.

Tagy: testy Ministerstvo zdravotnictví čísla koronavirus nárůst pozitivní

Další hlavní zprávy

Historie

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Hned vedle budovy parlamentu ČSSR měl už roku 1969 stát skrytý pomník Jana Palacha. Všem komunistickým poslancům na očích. Troufalý kousek naplánovali architekt stavby Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč. Normalizační cenzoři ale projekt zastavili. Po revoluci se kolegové k plánům na Palachův pomník vrátili, nakonec ho ale realizoval až sochař Antonín Kašpar v roce 2020. Historička architektury Radomíra Sedláková se s Pragerem znala, napsala o něm knihu a vysvětluje, jak to s pomníkem bylo od jeho počátků.

Koronavirus

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama