reklama
CNN Prima News čísla

čísla

Výpis příspěvků ke štítku „čísla“

Covid se v Česku šíří nejrychleji od loňského října. Odborníci viní mutace i cestování

V neděli přibylo v Česku 147 potvrzených případů covidu. Je to zhruba o 40 více než před týdnem. Počty nově nakažených v mezitýdenním srovnání rostou pět dní v řadě. Reprodukční číslo ukazující šíření epidemie se zvýšilo na 1,46, a je tak nejvyšší od poloviny loňského října. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. V nemocnicích je s koronavirem dohromady 25 lidí, dva v těžkém stavu.

Epidemie dál ustupuje. Přibylo 147 nakažených, počet hospitalizovaných klesl pod stovku

V Česku dál ubývá nových případů nemoci COVID-19. V pátek testy odhalily 147 nakažených, o 32 méně než před týdnem. Počet hospitalizovaných klesl pod stovku. Na 100 tisíc obyvatel připadá za týden devět nakažených, stejně jako předchozí den. Reprodukční číslo ukazující šíření epidemie zůstává na hodnotě 0,66. Podle dat z Ústavu zdravotnických informací a statistiky dále vyplývá, že po druhé dávce vakcíny proti covidu bylo pozitivních 0,18 procent očkovaných.

Pondělní rekord: devět tisíc pacientů s covidem v nemocnicích. Nakažených ale ubývá

Aktualizováno

V pondělí bylo podle revidovaných údajů rekordních skoro devět tisíc hospitalizovaných s covidem a 1 873 v těžkém stavu, což byly nejvyšší počty za celou epidemii. V úterý jich už bylo o něco méně. Od neděle ovšem setrvale klesá počet nakažených ve srovnání se stejnými dny předešlého týdne. V úterý přibylo v Česku 15 196 potvrzených případů nemoci COVID-19, což je zhruba o 1 600 méně než předchozí úterý. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

PES zůstává druhý den ve čtvrtém stupni. Počty nově nakažených ale stále rostou

Index rizika protiepidemického systému PES, kterým se původně měla v Česku řídit opatření proti šíření nemoci COVID-19, zůstává druhý den na 75 bodech. Drží se tak těsně ve čtvrtém z pěti stupňů pohotovosti. V sobotu v Česku přibylo v 6 755 potvrzených případů covidu, asi o 1 600 víc než před týdnem. Pozitivních bylo 38 procent testů. V těžkém stavu je 1301 pacientů.

Situace se nelepší: Dvanáctý den v nejvyšší pohotovosti, PES stále na 87 bodech

Rizikový index protiepidemického systému PES zůstal k dnešku na 87 bodech. Tři ze čtyř sledovaných kritérií se mírně zhoršila, naopak jeden ukazatel se mírně zlepšil. V sobotu přibylo 8 406 prokázaných případů covidu, tedy nejméně v týdnu, oproti minulé sobotě ale zhruba o 3 400 více. Testů bylo méně než v předchozí dny. Dvanáctý den se tak skóre, podle kterého se v Česku řídí opatření proti šíření nemoci COVID-19, drží na pátém, nejvyšším stupni pohotovosti. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama