CNN Prima News čísla

čísla

Výpis příspěvků ke štítku „čísla“

Ruská invaze v číslech: Tisíce mrtvých, rozbombardovaná města a škody za biliony

Kyjev nadále sbírá důkazy o válečných zločinech, které ruští okupanti za poslední rok a půl na Ukrajině provedli. Ruská armáda způsobila výrazné škody na ukrajinské infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce kolem 150 miliard dolarů (3,35 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o počtech zabitých civilistů či o podezřeních z ruského páchaní genocidy na ukrajinském národě.

Krvavé běsnění Rusů v číslech: Stovky zabitých dětí, škody za biliony a města v troskách

Kyjev nadále sbírá důkazy o válečných zločinech, které okupanti za poslední rok a čtvrt na Ukrajině provedli. Tamní generální prokuratura nashromáždila už přes 92 tisíc vážných podezření. Ruská armáda vedle zabíjení civilistů způsobila výrazné škody na infrastruktuře – celkové odhady odpovídají částce 147,5 miliardy dolarů (3,25 bilionu korun). Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích dětí, znásilněních či podezřeních z páchaní genocidy na ukrajinském národě.

Ruské zločiny na Ukrajině v číslech: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

Kyjev nadále shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti za uplynulý rok provedli. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 9 655 civilistů, a to včetně 461 dětí. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila více než 62 tisíc obytných budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích, znásilněních či podezřeních o páchaní genocidy na ukrajinském národě.

Babiš má sedmičku, Pavel čtyřku a Nerudová šestku. Komise vylosovala čísla kandidátů

Státní volební komise vylosovala pořadová volební čísla všech devíti kandidátů, kteří se v lednových volbách budou ucházet o post prezidenta. Číslo jedna se objeví na volebních lístcích senátora Pavla Fischera, šéf hnutí ANO Andrej Babiš půjde do volebního klání se sedmičkou, generál Petr Pavel se čtyřkou a ekonomka Danuše Nerudová se šestkou. Závěrečnou devítku komise přidělila senátorovi Marku Hilšerovi.

Počty nových případů nákazy v mezitýdenním srovnání opět rostou. Nejhůře je na tom Praha

V Česku v sobotu laboratoře potvrdily 152 nových případů koronaviru, což je o 36 více než před týdnem. Počty tak v mezitýdenním srovnání stoupají druhým dnem. Za pátek eviduje ministerstvo zdravotnictví po revizi dat 173 nakažených, o 34 více než předchozí pátek. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, stouplo těsně nad hodnotu 1, k neděli činí 1,02 – předtím bylo 20 dní pod jedničkou. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. Statistici z Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) dlouhodobě upozorňují, že minimální časovou jednotkou, v níž jde vysledovat změnu trendu, je sedm dní, řekla mluvčí ÚZIS Lenka Svobodová.

Covid se v Česku šíří nejrychleji od loňského října. Odborníci viní mutace i cestování

V neděli přibylo v Česku 147 potvrzených případů covidu. Je to zhruba o 40 více než před týdnem. Počty nově nakažených v mezitýdenním srovnání rostou pět dní v řadě. Reprodukční číslo ukazující šíření epidemie se zvýšilo na 1,46, a je tak nejvyšší od poloviny loňského října. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. V nemocnicích je s koronavirem dohromady 25 lidí, dva v těžkém stavu.

Epidemie dál ustupuje. Přibylo 147 nakažených, počet hospitalizovaných klesl pod stovku

V Česku dál ubývá nových případů nemoci COVID-19. V pátek testy odhalily 147 nakažených, o 32 méně než před týdnem. Počet hospitalizovaných klesl pod stovku. Na 100 tisíc obyvatel připadá za týden devět nakažených, stejně jako předchozí den. Reprodukční číslo ukazující šíření epidemie zůstává na hodnotě 0,66. Podle dat z Ústavu zdravotnických informací a statistiky dále vyplývá, že po druhé dávce vakcíny proti covidu bylo pozitivních 0,18 procent očkovaných.