CNN Prima News čísla

čísla

Výpis příspěvků ke štítku „čísla“

Počty nových případů nákazy v mezitýdenním srovnání opět rostou. Nejhůře je na tom Praha

8. srpna 2021 11:48

V Česku v sobotu laboratoře potvrdily 152 nových případů koronaviru, což je o 36 více než před týdnem. Počty tak v mezitýdenním srovnání stoupají druhým dnem. Za pátek eviduje ministerstvo zdravotnictví po revizi dat 173 nakažených, o 34 více než předchozí pátek. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, stouplo těsně nad hodnotu 1, k neděli činí 1,02 – předtím bylo 20 dní pod jedničkou. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví. Statistici z Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) dlouhodobě upozorňují, že minimální časovou jednotkou, v níž jde vysledovat změnu trendu, je sedm dní, řekla mluvčí ÚZIS Lenka Svobodová.

Covid se v Česku šíří nejrychleji od loňského října. Odborníci viní mutace i cestování

12. července 2021 08:55

V neděli přibylo v Česku 147 potvrzených případů covidu. Je to zhruba o 40 více než před týdnem. Počty nově nakažených v mezitýdenním srovnání rostou pět dní v řadě. Reprodukční číslo ukazující šíření epidemie se zvýšilo na 1,46, a je tak nejvyšší od poloviny loňského října. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví. V nemocnicích je s koronavirem dohromady 25 lidí, dva v těžkém stavu.

Epidemie dál ustupuje. Přibylo 147 nakažených, počet hospitalizovaných klesl pod stovku

19. června 2021 09:40

V Česku dál ubývá nových případů nemoci COVID-19. V pátek testy odhalily 147 nakažených, o 32 méně než před týdnem. Počet hospitalizovaných klesl pod stovku. Na 100 tisíc obyvatel připadá za týden devět nakažených, stejně jako předchozí den. Reprodukční číslo ukazující šíření epidemie zůstává na hodnotě 0,66. Podle dat z Ústavu zdravotnických informací a statistiky dále vyplývá, že po druhé dávce vakcíny proti covidu bylo pozitivních 0,18 procent očkovaných.