Cizinka, kterou pobodal v centru Brna neznámý agresor, je z nejhoršího venku

Jihomoravská policie stále pátrá po neznámém agresorovi, který měl v Brně pobodat mladou ženu. Ta skončila vážně zraněná v nemocnici. Podle informací Krimi zpráv by měla být už z nejhoršího venku.

Mladá cizinka momentálně leží ve Fakultní nemocnici v Bohunicích a měla by být z nejhoršího venku. „Zraněná žena se nachází v intenzivní péči lékařů. Není v akutním ohrožení života. Naštěstí nebyly zasaženy životně důležité orgány,“ sdělila CNN Prima NEWS ve středu mluvčí zdravotnického zařízení Veronika Plachá.

Napadení, které se odehrálo na lávce pro chodce, která vede nad jednou z nejrušnějších ulic v centru Brna, zachytila jedna z bezpečnostních kamer. Útok se odehrál v úterý kolem 15. hodiny mezi parkem Koliště s areálem obchodního centra.

„Neznámý agresor měl zničehonic přistoupit k ženě zezadu. Pravděpodobně nožem ji jedenkrát bodl do zad, pak rychle seběhl schody a ztratil se v nedalekém parku,“ popsal incident reportér CNN Prima NEWS Jakub Nakládal.

Zraněné ženy si okamžitě všimli kolemjdoucí a zavolali pomoc. S velkou pravděpodobností jí tím zachránili život. „Naši zdravotníci měli v péči mladou ženu, která utrpěla zranění bodnořezného charakteru. Pacientce jsme poskytli kyslíkovou terapii a s podezřením na těžké zranění jsme ji převezli k další péči,“ uvedla mluvčí ZZS Jihomoravského kraje Michaela Bothová.

Okamžitě po napadení rozjela policie rozsáhlou pátrací akci, ta však k dopadení pachatele zatím nevedla. Jasno by mohl do případu vnést muž, kterého kamery zachytily nedaleko místa napadení. „Podařilo se zajistit videozáznam, na němž je zachycený svědek, který se měl v kritickou dobu vyskytovat poblíž místa činu. A ten by nám určitě sdělil cenné informace,“ řekl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Co bylo příčinou konfliktu, kriminalisté dál zjišťují, stejně jako to, zda se oběť s útočníkem znala, či nikoli. Případ policie vyšetřuje jako zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu a pachateli za něj hrozí až osmnáctileté vězení.

Tagy:
nemocnice policie most Brno nůž CNN Prima NEWS žena pátrání svědek útočník pobodání záznamy z kamer Jakub Nakládal cizinka Pavel Šváb Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje Brno-Bohunice