reklama

Cizinka, kterou pobodal v centru Brna neznámý agresor, je z nejhoršího venku

Jihomoravská policie stále pátrá po neznámém agresorovi, který měl v Brně pobodat mladou ženu. Ta skončila vážně zraněná v nemocnici. Podle informací Krimi zpráv by měla být už z nejhoršího venku.

reklama

Mladá cizinka momentálně leží ve Fakultní nemocnici v Bohunicích a měla by být z nejhoršího venku. „Zraněná žena se nachází v intenzivní péči lékařů. Není v akutním ohrožení života. Naštěstí nebyly zasaženy životně důležité orgány,“ sdělila CNN Prima NEWS ve středu mluvčí zdravotnického zařízení Veronika Plachá.

Napadení, které se odehrálo na lávce pro chodce, která vede nad jednou z nejrušnějších ulic v centru Brna, zachytila jedna z bezpečnostních kamer. Útok se odehrál v úterý kolem 15. hodiny mezi parkem Koliště s areálem obchodního centra.

„Neznámý agresor měl zničehonic přistoupit k ženě zezadu. Pravděpodobně nožem ji jedenkrát bodl do zad, pak rychle seběhl schody a ztratil se v nedalekém parku,“ popsal incident reportér CNN Prima NEWS Jakub Nakládal.

Zraněné ženy si okamžitě všimli kolemjdoucí a zavolali pomoc. S velkou pravděpodobností jí tím zachránili život. „Naši zdravotníci měli v péči mladou ženu, která utrpěla zranění bodnořezného charakteru. Pacientce jsme poskytli kyslíkovou terapii a s podezřením na těžké zranění jsme ji převezli k další péči,“ uvedla mluvčí ZZS Jihomoravského kraje Michaela Bothová.

Okamžitě po napadení rozjela policie rozsáhlou pátrací akci, ta však k dopadení pachatele zatím nevedla. Jasno by mohl do případu vnést muž, kterého kamery zachytily nedaleko místa napadení. „Podařilo se zajistit videozáznam, na němž je zachycený svědek, který se měl v kritickou dobu vyskytovat poblíž místa činu. A ten by nám určitě sdělil cenné informace,“ řekl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Co bylo příčinou konfliktu, kriminalisté dál zjišťují, stejně jako to, zda se oběť s útočníkem znala, či nikoli. Případ policie vyšetřuje jako zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu a pachateli za něj hrozí až osmnáctileté vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují
Koronavirus

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

reklama

Domácí zpravodajství

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama