reklama

Člen realizačního týmu fotbalové reprezentace má koronavirus, hráči jsou negativní

Jeden z členů širšího realizačního týmu české fotbalové reprezentace měl pozitivní test na koronavirus. Mužstvo absolvovalo kontrolní odběry a všichni včetně trenérů jsou negativní. Výprava kvůli tomu neodletí k pátečnímu úvodnímu utkání Ligy národů na Slovensku ve středu, ale až ve čtvrtek. Informoval o tom mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

reklama

„Můžeme potvrdit jeden pozitivní test ze skupiny širšího realizačního týmu. Pozitivně testovaná osoba ihned opustila hotel a nastoupila do karantény,“ uvedl Šedivý a doplnil: „Zároveň po komunikaci s příslušnou hygienickou stanicí došlo k přetestování hráčů a realizačního týmu, všechny výsledky jsou negativní. V důsledku probíhajících testů se odlet na Slovensko posouvá na čtvrtek.“

K tématu

Národní tým se sešel v pondělí v poledne v Praze a kvůli koronavirové pandemii je ve speciálním režimu prakticky izolován od okolí. Hráči například mají na hotelu vlastní patro i vstup, bydlí na pokojích po jednom a cestují k tréninkům dvěma autobusy.

Pátečním zápasem v Bratislavě vstoupí do druhého ročníku Ligy národů, v pondělí se pak představí v domácím duelu v Olomouci proti Skotsku.

Start české fotbalové reprezentace v Lize národů by to v tuto chvíli ohrozit nemělo, ovšem zejména z pohledu Slavie Praha může jít v horizontu dalších týdnů o problém. Pražané mají v současném kádru národního týmu osm hráčů – Ondřeje Koláře, Davida Hovorku, Ondřeje Kúdelu, Vladimíra Coufala, Jana Bořila, Petra Ševčíka, Lukáše Masopusta a Lukáše Provoda. Za tři týdny přitom Slavia hraje play-off Ligy mistrů.

Tito hráči se také dostali do kontaktu s nakaženým masérem. Kvůli riziku dalšího šíření koronaviru v nitru národního týmu tak především právě pražský klub uvažuje o stažení svých hráčů. Logicky nechce zbytečně riskovat.

K tématu

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík samozřejmě nechce přijít o klíčové fotbalisty před bojem o milionářskou soutěž. Proto bude během odpoledne jednat s vedením české fotbalové asociace o jejich případném stažení.

Dvacátého pátého září potřebují být fit i fotbalisté Viktorie Plzeň, které čeká předkolo Evropské ligy proti vítězi dánského poháru SønderjyskE Fodbold. Západočeši mají v reprezentaci dva své vyslance – Lukáše Kalvacha a Jakuba Brabce.

Sparta Praha už ví, že si zahraje základní skupinu Evropské ligy, která začíná až v říjnu. Proto může být letenské trio Adam Hložek, Ondřej Čelůstka a Bořek Dočkal poměrně v klidu, byť stále může být v ohrožení jejich působení v tuzemské lize.

Kluby podle novinky mezinárodní federace FIFA nemají povinnost uvolňovat hráče pro potřeby reprezentací na duely v zemích, ve kterých bude kvůli opatřením proti šíření koronaviru hrozit karanténa nebo izolace. To ovšem není případ zápasu na Slovensku.

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama