reklama

ČNB

Výpis příspěvků ke štítku „ČNB“

Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené

Poslanci by se ve středu dopoledne měli věnovat hlavně schvalování zákonů ve třetím čtení. Je mezi nimi například vládní novela občanského zákoníku, která má přinést zákaz dětských dluhů. Jako první by poslanci mohli schvalovat sporný vládní návrh takzvaného nízkouhlíkového zákona, který se týká výstavby nového bloku jaderné elektrárny Dukovany. Sledujte jednání Poslanecké sněmovny přímo v tomto článku. Začátek je plánovaný na 9:00.

Vyčkávání centrálních bankéřů: ČNB sazby nezměnila a vyhlíží ekonomické oživení

Klíčová dvoutýdenní reposazba zůstává i nadále na úrovni 0,25 procenta. Ve čtvrtek o tom většinou hlasů rozhodla bankovní rada České národní banky. Beze změny tak zůstává i diskontní a lombardní sazba. Výsledek čtvrtečního jednání je v souladu s očekáváním trhu, a tak se ani nijak neprojevil například na kursu koruny vůči ostatním hlavním měnám.

Splácení hypoték a půjček pozastavíme na půl roku, říká ministryně financí Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne v reakci na koronavirovou krizi půlroční plošný odklad splácení hypoték a úvěrů. V dnešní Partii řekla, že tento návrh projedná ve středu vláda. Ve hře je i snížený úrok u úvěrů, který by platil po dobu tohoto odkladu. Opozice návrh vítá, banky jsou zdrženlivější. Tvrdí, že se s ním teprve musí seznámit.

reklama