reklama

ČNB

Výpis příspěvků ke štítku „ČNB“

Rozhodnutí o sazbách poškodí naši ekonomiku, pustil se Babiš do ČNB

30. září 2021 18:03

Rozhodnutí bankovní rady České národní banky výrazně zvýšit úrokové sazby hodnotí premiér Andrej Babiš (ANO) negativně. Předseda vlády sdělil, že krok podle něj poškodí ekonomiku, dotkne se situace domácností, které čerpají úvěry, a zhorší i finanční situaci všech firem. Cenový vzestup, který se do Česka přenáší z pohybu cen na světových trzích, naopak rozhodnutí ČNB nezmírní, doplnil Babiš.

Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené

3. března 2021 08:29

Poslanci by se ve středu dopoledne měli věnovat hlavně schvalování zákonů ve třetím čtení. Je mezi nimi například vládní novela občanského zákoníku, která má přinést zákaz dětských dluhů. Jako první by poslanci mohli schvalovat sporný vládní návrh takzvaného nízkouhlíkového zákona, který se týká výstavby nového bloku jaderné elektrárny Dukovany. Sledujte jednání Poslanecké sněmovny přímo v tomto článku. Začátek je plánovaný na 9:00.

Vyčkávání centrálních bankéřů: ČNB sazby nezměnila a vyhlíží ekonomické oživení

6. srpna 2020 15:37

Klíčová dvoutýdenní reposazba zůstává i nadále na úrovni 0,25 procenta. Ve čtvrtek o tom většinou hlasů rozhodla bankovní rada České národní banky. Beze změny tak zůstává i diskontní a lombardní sazba. Výsledek čtvrtečního jednání je v souladu s očekáváním trhu, a tak se ani nijak neprojevil například na kursu koruny vůči ostatním hlavním měnám.

reklama