CNN Prima NEWS posiluje vedení. Šéfredaktorem zpravodajství a publicistiky bude Tomáš Vojáček

Ředitel zpravodajství skupiny Prima Martin Švehlák jmenoval šéfredaktorem zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Tomáše Vojáčka. Ten doposud působil jako šéfeditor vysílání a měl na starost televizní kontinuální zpravodajství a rozvoj hlavních projektů televize, včetně úspěšných volebních speciálů. Jeho zástupci budou zkušení novináři ze současného vedení redakce – Roman Pistorius a Lukáš Seidl. Pozici zástupce ředitele zpravodajství zaujme Tomáš Večeřa, který je od startu CNN Prima NEWS ředitelem sekce on-line.

„Tomáš Vojáček a Tomáš Večeřa za více než tři roky existence multiplatformy CNN Prima NEWS odvedli velký kus práce. Svými vizemi a nasazením pomohli novou značku posunout mezi nejsilnější mediální projekty v zemi. Oba navíc velice dobře znají současnou onlinovou a televizní redakci, mají za sebou skvělý tým, se kterým, jak už jsem si v uplynulých týdnech vyzkoušel, je radost pracovat. Právě na co nejužší spolupráci televize a on-linu chceme stavět. Věřím, že společně posuneme multiplatformu ještě o laťku výš,“ říká ředitel zpravodajství a publicistiky skupiny Prima Martin Švehlák.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V létě s novou moderátorskou dvojicí. Diváky Nového dne bude provázet Révai se Šléglem

Tomáš Vojáček v minulosti mimo jiné působil čtyři roky jako vedoucí publicistického pořadu Střepiny na TV Nova, kde začínal jako reportér publicistiky. Později se z pozice šéfeditora podílel na startu multiplatformy CNN Prima NEWS. Stál například u zrodu úspěšného publicistického pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Později se věnoval hlavně rozvoji kontinuálního televizního zpravodajství CNN Prima NEWS a přípravě speciálních projektů ve spolupráci s partnery z americké CNN. Je autorem úspěšných konceptů k volbám do Poslanecké sněmovny, ke komunálním i prezidentským volbám i řadě zahraničních projektů, jako byla např. korunovace krále Karla III.

„Velice si vážím svěřené důvěry. Už teď připravujeme řadu nových projektů, které brzy představíme a na které se moc těším. Ve spolupráci s kolegy ze CNN v těchto dnech usilovně pracujeme také na novém vizuálu našeho studia, abychom divákům mohli nabídnout ještě atraktivnější zpravodajství, které se neohlíží jen na to, co se právě děje, ale divákům jasně a přehledně nabízí vysvětlení, proč se to děje a jaký vliv to bude mít na jejich životy,“ říká šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Tomáš Vojáček.

Na pozici zástupce šéfredaktora zpravodajství a publicistiky nově působí dva dlouholetí mediální profesionálové Roman Pistorius a Lukáš Seidl. Roman Pistorius, který si na různých editorských i moderátorských pozicích prošel Českou televizí, televizí Nova i mediální skupinou Mafra, v CNN Prima NEWS aktuálně působí jako vedoucí vydání HLAVNÍCH ZPRÁV. Lukáš Seidl se v médiích pohybuje víc než deset let. V minulosti působil v mediálním domě EMPRESA MEDIA a časopisu Týden, později jako hlavní editor zpravodajského serveru Lidovky.cz. V CNN Prima NEWS zastává pozici vedoucího domácí redakce.

Tagy:
televize CNN Prima NEWS Pavlína Wolfová Tomáš Večeřa Česká televize tisková zpráva TV Nova TV Prima MAFRA Roman Pistorius Martin Švehlák Lukáš Seidl Tomáš Vojáček