reklama
CNN Prima News CovidPass

CovidPass

Výpis příspěvků ke štítku „CovidPass“

Jan Papež: U CovidPassu jsem pesimista, EU se doteď nedohodla na jeho formě

29. května 2021 09:39

Ohledně zavedení CovidPassu v rámci Evropské unie jsem pesimista, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Problémem podle něj je, že se na podmínkách jeho fungování členské státy dodnes neshodly. Místo CovidPassu tak v nejbližší budoucnosti budou pokračovat se svými vlastními pravidly.

První tiskovka staronového ministra: Babiš za Vojtěcha zaskakoval, hned řešili roušky

26. května 2021 18:01

Adam Vojtěch (za ANO) se po téměř tři čtvrtě roce znovu ujal resortu zdravotnictví. Staronový ministr na své první tiskové konferenci po návratu informoval, že mezi jeho hlavní priority bude patřit dokončení procesu očkování či zajištění dostatečného testování do budoucna, aby se epidemie znovu nerozmohla. Často za něj před novináři zaskakoval premiér Andrej Babiš (ANO). Ten sebe i Vojtěcha hájil kvůli chybám, které vláda loni na přelomu léta a podzimu učinila.

Voucher místo zájezdu? Když cestovka zkrachuje, peníze dostanete, ujišťuje Dostálová

18. března 2021 10:49

Cestovní ruch je segmentem, který pandemie postihla nejvíce, a tím pádem musí být maximálně podpořen. Pomoci by měly masivní propagační kampaně, řekla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). Ta uvedla, že se připravují i akce, které by měly Čechy opět přesvědčit k podpoře tuzemského turismu.

CovidPass má usnadnit cestování po Evropě. Očkování Sputnikem ale zatím stačit nebude

17. března 2021 09:42
Aktualizováno

Usnadnit lidem v Evropské unii cestování a pomoci strádajícímu turistickému ruchu má jednotný „covidový pas“, jehož parametry ve středu navrhla Evropská komise. Jednodušší cesty přes hranice, které komplikuje pandemie, by s ním měli od léta mít lidé očkovaní, s negativním testem či protilátkami proti covidu. V příštích měsících se ovšem na přesné podobě pasů budou muset shodnout členské státy, které se dosud nesjednotily například v otázce vzájemného uznávání testů.

Petříček naznačil, jak to bude s letní dovolenou. Rozvolnění na Velikonoce nečeká

15. března 2021 09:22

S plánováním letní dovolené v zahraničí by Češi měli být opatrní. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Aktuální situace s pandemií koronaviru ve světě, a především u nás, je totiž natolik vážná, že Češi v létě možná nebudou moci cestovat do ciziny, jako to šlo ještě například loni.

Aerolinky jen pro očkované na covid, tvrdí šéf Qantas. Připravuje se vakcinační pas

24. listopadu 2020 13:44

Australská národní aerolinka Qantas bude po cestujících na mezinárodních letech povinně vyžadovat, aby prokázali, že jsou očkovaní proti nemoci COVID-19. Podle americké televize CNN to uvedl generální ředitel letecké společnosti Alan Joyce s tím, že tento krok bude nutností, jakmile bude dostupná vakcína. Stejné opatření nevylučují ani jiné aerolinky. Ve finální fázi je rovněž cestovní očkovací pas.

Český koronavirový průvodce na cestách. Aplikací prokážete i negativní test

26. června 2020 08:50

Období koronavirové krize přineslo technologické novinky. Kromě využívání 3D tisku, například pro výrobu respirátorů, přinesla spoustu inovací IT oblast. Tam odborníci vymýšleli aplikace pro boj s pandemií. Mnohé budou potřebné i nadále, obzvlášť vzhledem k hrozbě případné druhé vlny. Jednou z nich je Covidpass. Aplikaci představilo vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS.

reklama