reklama

ČSSD přijala do svých řad ministra zemědělství Tomana. Po roce a půl

Ministr zemědělství Miroslav Toman už je členem ČSSD. Informaci CNN Prima NEWS potvrdily dva zdroje. Tomanovo přijetí do řad ČSSD se táhlo rok a půl. Ministr podal přihlášku už v únoru loňského roku.

reklama

„Pan ministr už je víc než týden členem ČSSD,“ řekl CNN Prima NEWS zdroj z okolí ministra. Informaci CNN Prima NEWS potvrdila zastupující tajemnice ČSSD Středočeského kraje Monika Čapková.

K tématu

„Ano, mohu potvrdit, pan ministr je členem ČSSD od 13. srpna,“ řekla Čapková. O Tomanově členství rozhodovala místní organizace v Průhonicích, kam ministr přihlášku podal.

Samotná cesta přihlášky ministra Tomana byla trnitá. Ministr už v květnu 2018 oznámil, že vstoupí do ČSSD. Přihlášku podal v únoru 2019. Ta se ale poté na pět měsíců „někde zatoulala“.

Mohlo jít o jakousi pomstu

Otázkou je, z jakého důvodu. V kruzích ČSSD se mluvilo o tom, že sám Toman o partajní průkazku zase tolik nestál. Jiní zase tvrdí, že průtahy dělala pražská organizace v čele s Petrem Pavlíkem a zákulisním hráčem Miroslavem Pochem.

Prezident Zeman totiž v létě 2018 odmítl jmenovat Pocheho ministrem zahraničí. Toman má s Hradem úzké vazby a je považován za prezidentova koně. Mělo jít tak o jakousi „pomstu“.

Situace byla o to komplikovanější, že Toman podal přihlášku do organizace ve středočeských Průhonicích. Jelikož má Toman trvalé bydliště v Praze 17, průhonická organizace si musela vyžádat její stanovisko. Po schválení místní organizací musí členství ještě potvrdit kraj. Přihláška poté putuje zpátky do místní organizace, v tomto případě do Průhonic.

Průtahy prý nastaly i kvůli koronaviru. Místní organizace se měla sejít, kvůli situaci na jaře se ale schůze nekonala.

Miroslav Toman je podnikatel, od června 2018 působí jako ministr zemědělství ve vládě Andreje Babiše. Byl také ministrem zemědělství ve vládě Jiřího Rusnoka v letech 2013 až 2014. Jeho otec Miroslav Toman byl ministrem zemědělství ve Štrougalově vládě v 80. letech.

K tématu

Tagy: ČSSD Miroslav Toman ministr zemědělství vláda sociální demokracie

Další hlavní zprávy

Domácí

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

Česká vláda včetně premiéra Andreje Babiše i ministra obrany Lubomíra Metnara dala jasně najevo, že nehodlá krátit výdaje na Armádu České republiky. Navzdory požadavkům komunistické strany, která Babišův kabinet drží u moci. Koronavirus tedy akceschopnost českého vojska bezprostředně neohrozil. Odhalil však jiný, možná palčivější problém, než peníze. A tím je logistika.

Slovensko

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Martin Klus před jednáním krizového štábu uvedl, že se bude zabývat mimo jiné uzavíráním hranic. Podle informací slovenské televize JOJ by měl začít platit částečný lockdown od nasledujícího pondělí. Slovenské televizi JOJ to potvrdilo hned několik zdrojů. O tom, jak bude lockdown vypadat a probíhat, jedná Ústřední krizový štáb. Informaci přinesl web noviny.sk.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama