CNN Prima News Miroslav Toman

Miroslav Toman

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Toman“

Tragické úmrtí Zemanova oblíbence. Při havárii v autě zemřel bývalý komunistický ministr Toman

Při páteční dopravní nehodě zemřel bývalý komunistický ministr zemědělství Miroslav Toman. Příčina havárie 88letého muže, který během totality zastával post místopředsedy vlády ČSSR, dosud není známa. S informací přišel jako první web Novinky.cz. Toman byl nositelem medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, kterou mu v roce 2015 udělil prezident Miloš Zeman. To tehdy vzbudilo kritiku.

Rakušan se sejde s možnými kandidáty na šéfa rozvědky. Nějaká jména v hlavě mám, řekl

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se chce v nejbližších dnech setkat s možnými nástupci bývalého ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petra Mlejnka. Konkrétní jména kandidátů neupřesnil. Nechce, aby byla rozvědka dlouho bez vedení. Rakušan to ve čtvrtek řekl novinářům na policejní preventivní akci k zahájení školního roku. Mlejnek rezignoval ve středu, řízením rozvědky je nyní pověřen jeho první náměstek.

Korupce na ministerstvu zemědělství? Policie zadržela několik osob a prověřuje Tomana

Policie v pátek zadržela několik lidí kvůli údajné korupci při IT zakázkách na ministerstvu zemědělství z doby bývalého ministra Miroslava Tomana (ČSSD). Uvedl to web Seznam Zprávy. Podle něj detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) od noci provádí domovní prohlídky a v souvislosti s prošetřovanou kauzou se zajímají o čelní úředníky úřadu. Deník N s odkazem na dva policejní zdroje napsal, že zadržen byl státní tajemník ministerstva Jan Sixta a u exministra Tomana policisté provedli domovní prohlídku.

Zeman oceňuje své nejbližší. Nejvíc přes čáru byli Toman a Čuba, shodli se experti

Prezident Miloš Zeman často vyznamenává osoby, které mu jsou blízké, a dělá to častěji než jeho předchůdci Havel a Klaus. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ke 103. výročí vzniku Československa se na tom shodli historik Jaroslav Šebek a analytik týdeníku Euro Petr Fischer. Oba zároveň připomněli, kterak Zeman udělil medaili Za zásluhy Miroslavu Tomanovi staršímu či Františku Čubovi. Jejich vyznamenání bylo podle expertů už za hranou.

ČSSD zatím ve vládě zůstává. Nejvíce se židle kýve pod ministryní práce Maláčovou

S odchodem ČSSD z Poslanecké sněmovny vyvstává otázka, zda mají sociální demokraté nadále zůstat v současné vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) i bez politického mandátu, pokud bude čekání na novou vládu trvat delší dobu. V nedělní povolební Partii se hovořilo například o možném odvolání ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD). Na prvním povolebním jednání vlády se však téma zatím neřešilo.

Zaorálek: Od příštího týdne umožníme akce pro tisíc lidí venku a 500 uvnitř

Zástupci ČSSD představili na pondělní konferenci své plány. Ministryně práce Jana Maláčová chce prosadit důchodovou reformu, která by měla zajistit spravedlivý důchod lidem, kteří celý život pracovali. Ministr kultury Lubomír Zaorálek zase představil další postup při rozvolňování kultury. Od příštího týdne by mělo být možné pořádat akce pro 1 000 lidí venku a pro 500 uvnitř.