reklama
CNN Prima News Miroslav Toman

Miroslav Toman

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Toman“

Zeman oceňuje své nejbližší. Nejvíc přes čáru byli Toman a Čuba, shodli se experti

28. října 2021 23:30

Prezident Miloš Zeman často vyznamenává osoby, které mu jsou blízké, a dělá to častěji než jeho předchůdci Havel a Klaus. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ke 103. výročí vzniku Československa se na tom shodli historik Jaroslav Šebek a analytik týdeníku Euro Petr Fischer. Oba zároveň připomněli, kterak Zeman udělil medaili Za zásluhy Miroslavu Tomanovi staršímu či Františku Čubovi. Jejich vyznamenání bylo podle expertů už za hranou.

ČSSD zatím ve vládě zůstává. Nejvíce se židle kýve pod ministryní práce Maláčovou

11. října 2021 22:45

S odchodem ČSSD z Poslanecké sněmovny vyvstává otázka, zda mají sociální demokraté nadále zůstat v současné vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) i bez politického mandátu, pokud bude čekání na novou vládu trvat delší dobu. V nedělní povolební Partii se hovořilo například o možném odvolání ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD). Na prvním povolebním jednání vlády se však téma zatím neřešilo.

Zaorálek: Od příštího týdne umožníme akce pro tisíc lidí venku a 500 uvnitř

17. května 2021 13:18

Zástupci ČSSD představili na pondělní konferenci své plány. Ministryně práce Jana Maláčová chce prosadit důchodovou reformu, která by měla zajistit spravedlivý důchod lidem, kteří celý život pracovali. Ministr kultury Lubomír Zaorálek zase představil další postup při rozvolňování kultury. Od příštího týdne by mělo být možné pořádat akce pro 1 000 lidí venku a pro 500 uvnitř.

Ptačí chřipka se dál šíří. Likvidace kachen firmy Perena by měla trvat asi tři dny

19. března 2021 17:18

Ptačí chřipka se rozšířila do dalších třech chovů kachen firmy Perena. Jeden je v Dobřenicích v Královéhradeckém kraji, druhý na farmě Vinice ve Středočeském kraji a třetí ve Vápně u Přelouče v Pardubickém kraji. Novinářům to v pátek odpoledne v Hradci Králové řekli ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a zástupci statní veterinární správy. Nová ohniska v Pardubickém a Středočeském kraji mají po 3 000 kusech drůbeže a farma v Královéhradeckém kraji asi 9 000.

Dotaci pro firmu Tomanovy rodiny ČR vracet nebude. Komise ukončila audit bez sankce

19. března 2021 14:13

Evropská komise (EK) ukončila prověřování ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD) kvůli možnému střetu zájmů bez sankce. Česká republika proto nebude vracet peníze za poskytnutí dotace pro firmu navázanou na Tomanovu rodinu. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý. Prověřování kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a koncernu Agrofert nadále pokračuje.

Ministr Metnar byl přednostně naočkován. Požádal Blatného, i když covid nedávno prodělal

18. března 2021 11:44

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) se nechal přednostně naočkovat proti koronaviru. Onemocnění COVID-19 přitom prodělal na přelomu ledna a února, tím pádem by měl mít protilátky stále ve svém těle. O očkování Metnar požádal ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), který mu vyhověl. Vakcíny se dočkali i členové jeho ochranky.

Češi budou bez soli a ořechů, mléko zdraží o pětinu. Takové mohou být důsledky kvót

28. ledna 2021 05:52

Nejen nedostatek některých běžných potravin, ale i výrazný nárůst jejich cen přinese zákon o potravinách, který putuje z Poslanecké sněmovny do Senátu. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy mohou právě senátoři zabránit povinnému podílu tuzemských potravin v nákupních košících českých spotřebitelů. „Senátoři ale musí udržet nervy na uzdě a ze zákona vyhodit jen paragraf, který potravinové kvóty zavádí,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Jak by mohlo vymáhání kvót reálně vypadat? Co na to Evropská komise a jak velké zdražení jídla hrozí?

reklama