CNN Prima News Miroslav Toman

Miroslav Toman

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Toman“

Korupce na ministerstvu zemědělství? Policie zadržela několik osob a prověřuje Tomana

1. dubna 2022 09:55

Policie v pátek zadržela několik lidí kvůli údajné korupci při IT zakázkách na ministerstvu zemědělství z doby bývalého ministra Miroslava Tomana (ČSSD). Uvedl to web Seznam Zprávy. Podle něj detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) od noci provádí domovní prohlídky a v souvislosti s prošetřovanou kauzou se zajímají o čelní úředníky úřadu. Deník N s odkazem na dva policejní zdroje napsal, že zadržen byl státní tajemník ministerstva Jan Sixta a u exministra Tomana policisté provedli domovní prohlídku.

Zeman oceňuje své nejbližší. Nejvíc přes čáru byli Toman a Čuba, shodli se experti

28. října 2021 23:30

Prezident Miloš Zeman často vyznamenává osoby, které mu jsou blízké, a dělá to častěji než jeho předchůdci Havel a Klaus. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS ke 103. výročí vzniku Československa se na tom shodli historik Jaroslav Šebek a analytik týdeníku Euro Petr Fischer. Oba zároveň připomněli, kterak Zeman udělil medaili Za zásluhy Miroslavu Tomanovi staršímu či Františku Čubovi. Jejich vyznamenání bylo podle expertů už za hranou.

ČSSD zatím ve vládě zůstává. Nejvíce se židle kýve pod ministryní práce Maláčovou

11. října 2021 22:45

S odchodem ČSSD z Poslanecké sněmovny vyvstává otázka, zda mají sociální demokraté nadále zůstat v současné vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) i bez politického mandátu, pokud bude čekání na novou vládu trvat delší dobu. V nedělní povolební Partii se hovořilo například o možném odvolání ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD). Na prvním povolebním jednání vlády se však téma zatím neřešilo.

Zaorálek: Od příštího týdne umožníme akce pro tisíc lidí venku a 500 uvnitř

17. května 2021 13:18

Zástupci ČSSD představili na pondělní konferenci své plány. Ministryně práce Jana Maláčová chce prosadit důchodovou reformu, která by měla zajistit spravedlivý důchod lidem, kteří celý život pracovali. Ministr kultury Lubomír Zaorálek zase představil další postup při rozvolňování kultury. Od příštího týdne by mělo být možné pořádat akce pro 1 000 lidí venku a pro 500 uvnitř.

Ptačí chřipka se dál šíří. Likvidace kachen firmy Perena by měla trvat asi tři dny

19. března 2021 17:18

Ptačí chřipka se rozšířila do dalších třech chovů kachen firmy Perena. Jeden je v Dobřenicích v Královéhradeckém kraji, druhý na farmě Vinice ve Středočeském kraji a třetí ve Vápně u Přelouče v Pardubickém kraji. Novinářům to v pátek odpoledne v Hradci Králové řekli ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a zástupci statní veterinární správy. Nová ohniska v Pardubickém a Středočeském kraji mají po 3 000 kusech drůbeže a farma v Královéhradeckém kraji asi 9 000.