cukr

Výpis příspěvků ke štítku „cukr“

Za cukroví letos zaplatíme až dvojnásobek. Některé pekárny přesto vyrábí víc než loni

4. prosince 2022 12:27

Cena vánočního cukroví v pekárnách a cukrárnách letos meziročně stoupne až na dvojnásobek, a to hlavně kvůli růstu cen surovin a energií. Pekaři také očekávají výrazné snížení poptávky, protože lidé v mnohem větší míře nakupují levnější sortiment. Uvedl to výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR Bohumil Hlavatý. Například pražská řemeslná pekárna Zrno Zrnko musela kvůli růstu cen energií zdražit o 40 procent a půlkilogramovou krabici cukroví prodává za 550 korun. Řetězec Globus nabízí 600 gramů cukroví ze svých pekáren za 349 korun.

Tichý zabiják, o kterém nemusíte vědět. Podívejte se na sedm příznaků cukrovky druhého typu

4. prosince 2022 07:25

Cukrovka je závažné onemocnění, které postihuje miliony lidí po celém světě. Ve většině případů se jedná o diabetes druhého typu, který se projevuje zvýšenou hladinou cukru v krvi. Neléčená cukrovka může mít až katastrofální následky. Lidé přitom v některých případech ani netuší, že ji mají. Odborníci z Exeterské univerzity proto doporučují, aby lidé ve věku 40 až 70 let podstoupili vyšetření.

Kávu si osladím o trochu dráž. Indie omezila vývoz cukru a jeho ceny jdou nahoru

28. května 2022 15:39

Druhá nejlidnatější země světa přitvrzuje svou exportní zemědělskou politiku. Indie krátce po zákazu vývozu pšenice přistoupila také k výraznému omezení exportu cukru. Tamní farmáři mohou do zahraničí během letošní cukrové sezóny dodat nejvýše deset milionů tun sladidla. Jeho ceny proto začaly šplhat vzhůru. Jak dopadne zákaz exportu indického cukru na Česko?