cukr

Výpis příspěvků ke štítku „cukr“

Sex, drogy nebo alkohol? Patrik Malý vydává provokativní singl Cukr

Nový talent české popové scény Patrik Malý vydává další hudební videoklip s názvem „Cukr“. Zpěvák s charakteristicky barevným hlasem a českými texty zpívá o skrytých touhách v každém z nás. Nový singl je dostupný na všech streamovacích platformách a na YouTube. Po vystoupeních jako předkapela pro umělce Chinaski, Pokáč, Mig21 nebo UDG, vystoupí Malý živě na svém debutovém koncertě 24. ledna v pražském Café V lese.

Omezme dětem energetické nápoje, říká poslanec Flek a navrhuje speciální „cukrovou daň“

Energetické nápoje by se měly regulovat do 15 let věku, protože jde o důležitou fázi dospívání, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS člen sněmovního výboru pro zdravotnictví Jakub Flek (STAN). Zvážit by se podle něj mělo zavedení vyšší daně na nápoje s vysokým obsahem cukru. S výkonnou ředitelkou Svazu výrobců nealkoholických nápojů Veronikou Jakubcovou se shodl, že nutná je osvětová kampaň. Podle Jakubcové by měla cílit zejména na rodiče.

Energetické nápoje útočí na fyzické zdraví i psychiku, varují experti. Žádají omezení prodeje

Energetické nápoje jsou velký trend, avšak ty s vysokým obsahem kofeinu a cukru mohou poškozovat dětské zdraví. Přesto jsou velmi snadno dostupné, a navíc oblíbené. Propagují je influenceři a celebrity. Regulace energetických nápojů ale vázne, uvedla ve vysílání CNN Prima NEWS Marie Makovská, expertka v oboru výživy a potraviny a redaktorka webu Prima Ženy.

Tři kostky cukru v pražských Modřanech: Nová radnice neslouží jen úředníkům

Vyřídit si úřední záležitosti je pro většinu lidí pořádná otrava. S trochou nadsázky se ale dá říct, že městské části Praha 12 se podařilo vyřizování formalit poměrně osladit. A to díky novým budovám. Ty jsou jen tři, původně jich přitom bylo sedm. A navíc připomínají dávný symbol pražských Modřan –⁠ kostky cukru. Ovšem co se architektury týče, jsou mimořádně sofistikované a efektivní.

Znojemské okurky z Turecka nebo lentilky z Hamburku. Kam zmizely tradiční české značky?

Spotřebitelé si často v obchodech musí zvyknout na to, že se výroba tradičních tuzemských značek přesunula na jiná místa, respektive do zahraničí. Milovníci okurek například budou od příštího roku kupovat nakládačky v nálevu z ciziny, a ne od tradičního závodu Znojmia v Bzenci. Změna výroben ale v minulosti čekala například na Sedlčanský hermelín, Lentilky nebo kávu Jihlavanka.

Konec „light“ nápojů bez cukru? Sladidlo aspartam je podle WHO potenciálně rakovinotvorné

Specializovaná agentura Světové zdravotnické organizace (WHO) označila sladidlo aspartam za potenciálně rakovinotvorné. Píší to zahraniční agentury. Pravidla pro bezpečnou spotřebu sladidla, které velmi využívá potravinářský průmysl, se nezměnila, rozhodl souběžně jiný orgán WHO. Podle expertů jsou zapotřebí další vědecké výzkumy, které by objasnily vliv aspartamu na vznik rakoviny u lidí.