Další obří spor hollywoodských hvězd? Brad Pitt žene k soudu Angelinu Jolie, prý ho podvedla

Mezi hollywoodskými superhvězdami se zřejmě schyluje k dalšímu obřímu soudnímu procesu. Po skončení ostře sledovaného sporu Johnnyho Deppa s jeho exmanželkou Amber Heardovou to vypadá, že k soudu požene svou bývalou partnerku také oscarový herec Brad Pitt. Ten Angelinu Jolie viní z toho, že úmyslně poškodila pověst jejich společného vinařství ve Francii.

Obvinění podali Pittovi právníci v pátek u Nejvyššího soudu v okrese Los Angeles, informuje o tom web People. Podle něj měl hvězdný herec obvinit svou exmanželku z toho, že chtěla úmyslně poškodit pověst vinařské společnosti Château Miraval, která se nachází na jihu Francie a kterou společně vlastní od roku 2008.

Podle Pittova týmu měla Angelina Jolie prodat svou část „cizinci s jedovatými úmysly“. Jednat by se mělo o ruského oligarchu Yurije Sheflerova. Prodej měl být uskutečněn tajně, bez Pittova vědomí. V minulosti se přitom měli exmanželé dohodnout, že neprodají svůj podíl ve vinařství bez souhlasu druhé strany. Jolie ale zřejmě dohodu porušila, což herec považuje za podvod.

Pitt požaduje náhradu škody ve výši, která bude prokázána u soudu, a navíc požaduje, aby byl údajný prodej prohlášen za neplatný. Známý herec si totiž za uplynulá léta vybudoval k vinařství velmi blízký vztah. Díky jeho práci se prý z rodinného podniku stala uznávaná společnost s mnohamilionovým obratem a jedna z nejuznávanějších výroben růžového vína na světě.

Pár tvořili 12 let

Pitt chce údajně soudní proces s porotou. Svou bývalou ženu žaluje za porušení předpokládané smlouvy, nedodržení kvazi smlouvy, porušení implicitní smlouvy o dobré víře a poctivém jednání, zneužití práv podle článků 6-1 lucemburského občanského zákona, za nedovolený zásah do smluvních vztahů, nedovolený zásah do budoucích obchodních vztahů a do svěřenského fondu.

Angelina Jolie a Brad Pitt byli pár dlouhých 12 let. V roce 2016 podala herečka návrh na rozvod, přičemž požádala o svěření všech dětí do své výlučné péče. Jolie tak učinila po incidentu, při němž údajně Pitt v letadle použil násilí vůči synovi Maddoxovi. Soudní tahanice mezi hollywoodskými herci trvala několik let. Definitivně skončila teprve v roce 2021.

Pokud to bývalý hvězdný pár i tentokrát dotáhne až k soudu, může se jednat o další sáhodlouhý a medializovaný spor – obdobně, jako jsme mohli v uplynulých týdnech sledovat u Johnnyho Deppa a Amber Heardové. Exmanželé se obviňovali ze vzájemného fyzického i psychického násilí, navíc požadovali astronomické odškodné. Porota nakonec jednomyslně rozhodla ve prospěch Deppa.

Tagy:
Brad Pitt Hollywood herci spor Johnny Depp soud Angelina Jolieová Amber Heardová exmanželé