Koronavirus v nemocnici Kosmonosy: Nakaženo je devět lidí, jedna pacientka zemřela

Česko má další ohnisko koronaviru. V kosmonoské psychiatrické nemocnici na Mladoboleslavsku se k pondělnímu dni nakazilo osm pacientek, z nichž jedna zemřela. Pozitivní test měla i jedna sanitářka.

„Je to určitě ohnisko nákazy, které má potenciál šíření. V současné chvíli jsme zavedli protiepidemická opatření, v nemocnici je zákaz návštěv,“ komentovala situaci mluvčí krajských hygieniků Dana Šalamunová.

Nákaza koronavirem se objevila na jednom z oddělení psychiatrické nemocnice Kosmonosy. Pozitivní test měla prozatím sanitářka a osm pacientů. Šalamunová pro CNN Prima NEWS potvrdila, že jedna pacientka zemřela. „Bohužel musíme potvrdit úmrtí jedné pacientky, které ovšem nesouviselo jen s COVID-19. Tato pacientka byla polymorbidní, takže COVID-19 byl jen jednou z příčin úmrtí,“ řekla.

Další vlna testování proběhne v zařízení v následujících dnech. Šalamunová uvedla, že budou testovat dalších 48 osob z řad personálu a 32 pacientů. Všechny výsledky testů by měli mít hygienici k dispozici do konce týdne. Na jejich základě pak určí další postup.

K pondělku ve středních Čechách hygienici evidují 452 pozitivně testovaných na koronavirus, od počátku pandemie 2 444. Celkem zemřelo 25 lidí, 1 967 se vyléčilo.

Tagy: