reklama

Koronavirus v nemocnici Kosmonosy: Nakaženo je devět lidí, jedna pacientka zemřela

Česko má další ohnisko koronaviru. V kosmonoské psychiatrické nemocnici na Mladoboleslavsku se k pondělnímu dni nakazilo osm pacientek, z nichž jedna zemřela. Pozitivní test měla i jedna sanitářka.

reklama

„Je to určitě ohnisko nákazy, které má potenciál šíření. V současné chvíli jsme zavedli protiepidemická opatření, v nemocnici je zákaz návštěv,“ komentovala situaci mluvčí krajských hygieniků Dana Šalamunová.

Nákaza koronavirem se objevila na jednom z oddělení psychiatrické nemocnice Kosmonosy. Pozitivní test měla prozatím sanitářka a osm pacientů. Šalamunová pro CNN Prima NEWS potvrdila, že jedna pacientka zemřela. „Bohužel musíme potvrdit úmrtí jedné pacientky, které ovšem nesouviselo jen s COVID-19. Tato pacientka byla polymorbidní, takže COVID-19 byl jen jednou z příčin úmrtí,“ řekla.

Další vlna testování proběhne v zařízení v následujících dnech. Šalamunová uvedla, že budou testovat dalších 48 osob z řad personálu a 32 pacientů. Všechny výsledky testů by měli mít hygienici k dispozici do konce týdne. Na jejich základě pak určí další postup.

K pondělku ve středních Čechách hygienici evidují 452 pozitivně testovaných na koronavirus, od počátku pandemie 2 444. Celkem zemřelo 25 lidí, 1 967 se vyléčilo.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

Zdraví

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Miminka krmená z plastových lahví mohou denně spolykat miliony částeček mikroplastů, uvádí nová studie, kterou citoval zpravodajský server The Guardian. Mnoho z těchto částeček se z těla vyloučí na závěr trávicího procesu, soudí vědci. Ve výzkumu hodlají pokračovat, aby zjistili, kolik z takto přijatých mikroplastů se může dostat do krevního oběhu a dalších částí těla.

reklama
Byl to Putinův povel, aby mě otrávili. Roky mě šikanuje, říká Alexej Navalnyj
Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
Další články
reklama
reklama