reklama

Rvačka uprostřed křižovatky, mlácení do okénka. Řidičům hrozí až roční zákaz řízení

Řidiče, který si na okraji Brna nejprve vynucoval předjetí a následně zablokoval druhý vůz, jehož šoférovi bušil do okénka, teď jihomoravští policisté posílají k soudu. Vše jako důkaz natočila posádka jiného vozidla. Dalšímu muži za volantem pak hrozí až roční zákaz řízení za rvačku uprostřed křižovatky v centru Brna.

reklama

Palubní kamera auta natočila nepochopitelné jednání jednoho z řidičů. Na videu je vidět, že se nejprve snažil předjet pomalejší bílý vůz zprava, odstavným pruhem, o chvíli později to zkusil znovu, až napotřetí byl úspěšný. Vozidlo nakonec předjel odbočovacím pruhem. Hned potom dupl na brzdu a s řidičem se chtěl dostat do potyčky. Ten se ale do incidentu nezapojil a agresivnímu šoférovi ujel.

K tématu

„Je dobré, že se řidič bílého auta nijak nenechal vyprovokovat nebo se nezapojil do agresivity. Snažil se ze situace odjet, což je asi to nejjednodušší a nejlepší, co mohl udělat,“ zhodnotil video dopravní expert a koordinátor BESIP Pavel Čížek.

Videozáznam poslal do redakce Krimi zpráv jeden z diváků. Pro policisty jde o stěžejní důkaz, který si od televize převzali, aby po agresorovi mohli začít intenzivně pátrat. A byli úspěšní, šoféra už našli, vyslechli a obvinili.

„Vyšetřování jsme zakončili návrhem na potrestání a předali jsme ho státnímu zástupci. Řidiče viníme z výtržnictví,“ sdělil televizi CNN Prima NEWS mluvčí PČR Jihomoravského kraje Bohumil Malášek.

Rvačka uprostřed křižovatky

Stejný výsledek má také vyšetřování incidentu z centra Brna. Tam si pro změnu dva šoféři vyřizovali účty přímo na jedné z rušných křižovatek. Člověk za volantem osobního auta podle policistů nejspíš nepřekousl fakt, že ho řidič dodávky nepustil do jízdního pruhu a ještě na něj zatroubil. O kousek dál ho proto předjel, zastavil a za chvíli se oba muži začali prát.

„Policejní vyšetřovatel předal řidiči modrého Fordu obvinění z přečinu ublížení na zdraví a výtržnictví,“ uvedl k incidentu mluvčí PČR Jihomoravského kraje David Chaloupka.

Oběma řidičům teď podle informací televize CNN Prima NEWS hrozí zhruba roční zákaz řízení a pokuta v řádech desítek tisíc korun.

K tématu

Tagy: pokuta silnice řidiči soud zákaz řízení výtržnictví rvačka

Další hlavní zprávy

Historie

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Hned vedle budovy parlamentu ČSSR měl už roku 1969 stát skrytý pomník Jana Palacha. Všem komunistickým poslancům na očích. Troufalý kousek naplánovali architekt stavby Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč. Normalizační cenzoři ale projekt zastavili. Po revoluci se kolegové k plánům na Palachův pomník vrátili, nakonec ho ale realizoval až sochař Antonín Kašpar v roce 2020. Historička architektury Radomíra Sedláková se s Pragerem znala, napsala o něm knihu a vysvětluje, jak to s pomníkem bylo od jeho počátků.

Koronavirus

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Prezidentské volby v USA 2020

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama