CNN Prima News Daniel Ricciardo

Daniel Ricciardo

Výpis příspěvků ke štítku „Daniel Ricciardo“

Enge: F1 už nikdy nebude nuda. Schumacherovi zavařilo příjmení, na ostatní neměl

O víkendu letos poprvé zhasnou červená světla. Formule 1 se v plné parádě vrátí formou Grand Prix v Bahrajnu a už podruhé bude z pozice úřadujícího šampiona ostatními „loven“ Max Verstappen. Jediný Čech, který se kdy v královně motorsportu objevil, Tomáš Enge mluví za všechny fanoušky, když si přeje drama do posledního závodu. Pro CNN Prima NEWS rozebírá i propuštění Micka Schumachera nebo premiérové závodění mezi kasiny v Las Vegas.

Jako z Hollywoodu. Magická, infarktová a kontroverzní sezona F1 patřila Verstappenovi

Zbožné přání se naplnilo. Sezonu formule 1 nerozhodl pouze poslední závod, rozseklo ji úplně poslední kolo. Pod ohňostroji na okruhu Yas Marina v Abú Dhabí slavil první titul mistra světa Max Verstappen, Lewis Hamilton zkusí dosáhnout rekordní osmé korunovace příští rok. Tečka za letošním seriálem byla vyloženě infarktová. Jeden tábor v euforii říká, že spravedlnosti bylo učiněno za dost, druhý mluví o podvodu, neférovosti. Ostatně tak tomu bylo po celý rok 2022. Ale tentokrát celá věc zašla nejdál.

Bizarní sázka z F1 splněna. Jako by mi řezali nohu vejpůl, trpěl bývalý šéf Ricciarda

Známý šprýmař světa formule 1 Daniel Ricciardo se konečně dočkal. Ještě když jezdil za Renault, uzavřel sázku se stájovým šéfem Cyrilem Abiteboulem. Tým dlouhé roky čekal na pódiový výsledek, proto se oba muži vsadili, že pokud australský pilot skončí ve žlutočerném monopostu na „bedně“, nechá se doposud kérkou neposkvrněný Abiteboul tetovat. Sice s více než ročním zpožděním, ale dohoda byla oficiálně dotáhnuta do konce.

Čech, který dobyl svět F1. O nehodách piloti nechtějí slyšet, říká fotograf Rys

Formule 1 ho dlouho nijak nebrala. Ovšem jak poprvé uslyšel burácející motory a ve vzduchu zavětřil vůni benzínu, zrodila se láska. Vladimír Rys je už více než dekádu dvorním fotografem jedné z nejlepších stájí seriálu – Red Bullu. Mezi největšími hvězdami honosného sportu má řadu kamarádů. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS mluví o budování si respektu v týmu, hororové nehodě Romaina Grosjeana, nejhezčích místech na focení nebo šancích na to, že v nové sezoně – která o víkendu začíná – bude hegemonie Mercedesu po letech u konce.

Hamilton bude nesmrtelný, až překoná Schumachera, říká expert. Skončí vláda Mercedesu?

Pět červených světel se postupně rozsvítí, pak najednou zhasnou, motory zaburácí a jde se na věc. Formule 1 se po více než třech měsících vrátí nedělní Grand Prix v Bahrajnu. Oproti loňskému roku, kdy program výrazně osekal koronavirus, by letos na dvacítku pilotů mělo čekat rekordních 23 velkých cen. Věcí, kvůli kterým sledovat nadcházející sezonu, je dost a dost. Všechny jistě například zajímá, jestli už skončí dlouholetá nadvláda týmu Mercedes. I na toto téma mluvil komentátor a expert F1 Tomáš Richtr v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Padlo pár piv a zrodila se sázka. Ricciardo teď třetím místem poslal šéfa na tetování

Poslední roky se Renault spíše trápil a pódium ze závodu formule 1 ne a ne přijít. Proto se při loňské Grand Prix na britském Silverstoneu uzavřela ve francouzském týmu interesantní sázka. Doposud nepotetovaný šéf stáje Cyril Abiteboul svému jezdci Danielu Ricciardovi nadhodil, že pokud skončí na pódiu, nechá si udělat premiérovou „kérku“. Po Velké ceně Eifelu se týmový principál musí porozhlížet po vhodném salónu.