CNN Prima News Daniela Kovářová

Daniela Kovářová

Výpis příspěvků ke štítku „Daniela Kovářová“

Svobodu bych za výrok nechal žít, říká Canov. Němcová by pětibojaře poslala na Ukrajinu

Za zpochybnění války bych olympionika Davida Svobodu netrestala, poslala bych ho ale „edukativně“ na Ukrajinu, sdělila v pořadu 360° senátorka Miroslava Němcová (ODS). Její kolega Michael Canov (SLK) by však sportovce „nechal žít“. Společně s pirátským senátorem Lukášem Wagenknechtem se shodli na tom, že šlo o nešťastné vyjádření. Vůbec nejsmířlivější k celé kauze byla senátorka Daniela Kovářová (nestr.).

Nad hladkým schválením nižší valorizace penzí v Senátu visí otazník. Oba výbory ji odmítly

Aktualizováno

Jak senátní ústavně-právní výbor, tak sociální výbor v úterý odmítly nižší valorizaci červnových důchodů. K důvodům patřilo zejména sporné schválení vládní důchodové novely ve Sněmovně ve stavu legislativní nouze. Ústavně-právní výbor doporučil zamítnutí novely nejtěsnější většinou i hlasy senátorů z klubů vládních stran. Rozhodování na sociálním výboru skončilo remízou – pro schválení byl stejný počet členů výboru jako pro zamítnutí.

Při fingovaném přepadení ukradli 74 milionů korun. Policisté je vypátrali až v Thajsku

Trojici hlavních postav přepadení pancéřovaného vozu nedaleko Hořic spojovalo mnohé. Byli to dobří kamarádi a hlavně toužili po penězích. Jeden z nich pracoval jako řidič bezpečnostní agentury a ostatní často bavil historkami o tom, kolik zrovna převážel peněz. Touha si z nákladu vzít i něco pro sebe byla zřejmě silnější, než sám čekal. Společný plán měl ale k dokonalosti daleko.

Povinností manželů je mít sex, tvrdí senátorka Kovářová. Za svůj výrok čelí ostré kritice

Čerstvě zvolená senátorka Daniela Kovářová čelí na sociálních sítích kritice i posměchu za své nedávné výroky o manželství. Podle Kovářové totiž z občanského zákoníku vyplývá, že manželé mají zákonnou povinnost a také právo spolu provozovat sex. Kritici předkládají hned několik argumentů, že výklad bývalé ministryně spravedlnosti a advokátky se specializací na rodinnou problematiku je mylný.

Daniela Kovářová: Měli bychom o plynu jednat i s Ruskem. EU strká hlavu do písku

Politika Evropské unie je dlouhodobé zklamání, tvrdí bývalá ministryně spravedlnosti a dnes nezávislá kandidátka na senátorku Daniela Kovářová. Ta v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS pronesla, že EU pouze strká hlavu do písku. V souvislosti s energetickou krizí má za to, že Česko by mělo jednat o energiích s kýmkoliv, kdo je nabízí, tedy i s Ruskem. S tím souhlasil i kandidát SPD Jan Kůrka. Naopak současný senátor plzeňského městského obvodu Václav Chaloupek (za STAN) oponoval, že Rusko je země založená na lži a nedá se s ním jednat.