reklama
CNN Prima News daňový únik

daňový únik

Výpis příspěvků ke štítku „daňový únik“

Zadeh si za přiznání k daňovým únikům vyjednal 9 let vězení. Soud to napodruhé schválil

29. října 2021 09:34
Aktualizováno

Až napodruhé v pátek Krajský soud v Brně schválil dohodu o vině a trestu, kterou podnikatel Shahram Zadeh uzavřel se žalobcem v kauze miliardových daňových úniků. Za přiznání si Zadeh vyjednal trest devět let vězení a peněžitý trest 17,5 milionů korun. Dohodou mezi Zadehem a žalobcem se soud zabýval už v první polovině října, tehdejší návrh kvůli chybám v dohodě neschválil.

Podnikatel Zadeh se doznal k daňovým únikům. S žalobcem uzavírá dohodu

10. května 2021 13:36

Podnikatel íránského původu Shahram Zadeh se ve své daňové kauze plně doznal. S žalobcem uzavírá stejně jako další obvinění dohodu o vině a trestu, ty bude muset schválit soud. Informoval o tom dozorující státní zástupce Aleš Sosík. Obžaloba viní Zadeha z daňových úniků dvě a půl miliardy korun při dovozu pohonných hmot. Kauzou se několik let zabývá Krajský soud v Brně. Zadeh vinu dosud popíral, i kvůli tomu se soud vleče roky.

Kauza lihového bosse Březiny opět u soudu. Začal proces s příbuznými a zaměstnanci

13. dubna 2021 18:16

V úterý u zlínského okresního soudu znovu začal proces s příbuznými a zaměstnanci lihového bosse Radka Březiny. Na lavici obžalovaných usedla mimo jiné manželka a otec pravomocně odsouzeného podnikatele. Obžaloba je viní z toho, že legalizovali výnosy z Březinovy trestné činnosti. Před dvěma lety je soud obžaloby zprostil. Krajský soud ale toto rozhodnutí zrušil, a tak se případ znovu vrátil k okresnímu soudu.

reklama