CNN Prima News Renée Schnabelová

Renée Schnabelová

redaktorka CNN Prima News

Nejnovější příspěvky autora

Politika

Agent měl otrávit české politiky? Kdo bude věřit těm výmyslům, ptá se ruský ministr zahraničí

V roce 1980 byla v Praze 6 odhalena bronzová socha maršálu Koněvovi jako připomínka 35 let od konce druhé světové války. V dubnu letošního roku byla na základě rozhodnutí Prahy 6 demontována. Ruská strana ale tento krok neschvaluje a žádá, aby byla Koněvova socha svěřena jí. Starostovi Prahy 6, pražskému primátorovi a starostovi Řeporyjí byla přidělena policejní ochrana, údajně je měl ohrožovat ruský tajný agent, pravděpodobně kvůli jejich veřejným postojům z poslední doby. Týdeník Respekt uveřejnil článek, v němž autor uvádí, že se jedná o muže, který do Prahy přicestoval před třemi týdny a je vybaven jedem ricin.

Další příspěvky autora

Vzpoura ve venezuelské věznici: Zemřelo nejméně 46 lidí

Při nepokojích ve věznici ve městě Guanare na severozápadě Venezuely zemřelo nejméně 46 lidí, dalších 50 osob utrpělo zranění, informovala agentura AP. Podle tamní poslankyně Marii Beatriz Martinezové během pokusu několika vězňů o útěk explodoval granát a způsobil zranění nejméně jednomu dozorci, uvedla pro CNN.

Česko je připraveno jednat o přesunu Koněvovy sochy do Ruska

ČR je podle vyjádření ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD) připravena jednat o očekávaném přesunu sochy sovětského maršála Ivana Koněva do Ruska. To podle Petříčka požádalo o možnost, aby si sochu mohlo vzít a umístit ji na své území. Petříček ale trvá na tom, že by tuto záležitost mělo projednávat ministerstvo zahraničních věcí.

Afrika by podle WHO mohla být novým epicentrem koronaviru

V minulém týdnu došlo na území Afriky k prudkému nárůstu případů lidí nakažených koronavirem SARS-CoV-2, který se od konce loňského roku rozšířil z Číny do skoro celého světa. Jejich počet podle informací Světové zdravotnické agentury (WHO) přesáhl 18 000 a doposud způsobil více než 1 000 úmrtí. WHO rovněž uvedla, že se Afrika potýká se zoufale nízkým počtem plicních ventilátorů potřebných k překonání pandemie.