reklama
CNN Prima News Demokraté

Demokraté

Výpis příspěvků ke štítku „Demokraté“

Demokraté impeachment neprosadí, i když tvrdí, že Trump je nebezpečím pro demokracii

Demokraté se obávají, že se Donald Trump opět stane prezidentem. Kongresman Jamie Raskin při projednávání ústavní žaloby (tzv. impeachmentu) varoval, že pokud by se tak stalo, může Trump opět iniciovat násilí. Odmítl také argument Trumpových právníků ohledně práva na svobodu projevu. Podle něj se jedná o „irelevantní“ argument, prezident se měl dopustit porušení své přísahy. Ústavní žaloba proti Trumpovi nicméně nemá sebemenší šanci na úspěch. Republikánští senátoři totiž stojí pevně za Trumpem.

Není možné, abychom v Georgii prohráli, prohlašuje Trump před volbami do Senátu

Americký prezident Donald Trump stále považuje volby za „zmanipulované“ a věří v „zásah“ od svého viceprezidenta Mikea Pence. Prohlásil to během pondělního projevu v Georgii. Do jižanského státu se vydal podpořit republikánské senátory Davida Perdua a Kelly Loefflerovou. Jejich případné úterní znovuzvolení označil za „linii poslední obrany.“ V opačném případě dojde podle Trumpa k nástupu socialismu.

Biden v Georgii vyzval k ovládnutí Senátu. Popletl jméno demokratického kandidáta

Budoucí americký prezident Joe Biden v Atlantě lobboval za demokratické kandidáty do Senátu. Jejich zvolení označil za klíčové pro prosazování demokratické agendy a změny životů obyvatel Georgie. Biden také v úterý oznámil svůj záměr jmenovat do čela ministerstva dopravy svého bývalého soupeře z primárek Peta Buttigiega. Společně by chtěli masivně investovat do současné dopravní infrastruktury. Od dosluhujícího prezidenta Donalda Trumpa se mezitím odklonil vůdce republikánské většiny v senátu Mitch McConnel.

Sjezd republikánů: Promluvil i pár, který mířil zbraněmi na demonstranty

Na předvolebním sjezdu amerických republikánů v noci na úterý promluvil i manželský pár, který čelí obžalobě kvůli nezákonnému použití zbraně. Mark a Patricia McCloskeyovi v červnu mířili v St. Louis pistolí a poloautomatickou zbraní na účastníky demonstrace proti rasismu. Nyní pár varoval před demokraty a prohlásil, že pod jejich vedením by se z USA stala méně bezpečná země.

Trumpovi dochází s demokraty trpělivost. Kongres chce obejít vlastním nařízením

Vyjednávání mezi demokraty a Bílým domem o dalším stimulu americké ekonomiky uvízlo na mrtvém bodě. Podle prezidenta Donalda Trumpa chtějí demokraté peníze použít zvláště pro svá „uboze vedená města a státy“ unie. Pokud ze svých podmínek neustoupí, tak je Trump připraven podepsat do konce týdne zvláštní nařízení. To by například umožnilo prodloužit dávky v nezaměstnanosti do konce tohoto roku. Zatímco se obě strany dohadují, je přes 12 milionu Američanů stále kvůli COVID-19 bez práce.

reklama