Detaily smrti herce Gasparda Ulliela: Měl lyžovat bez helmy. Zanechal po sobě malého syna

Francouzský herec Gaspard Ulliel, který zahynul tento týden na horách, lyžoval údajně bez helmy. Informuje o tom deník Daily Mail. Představitel mladého Hannibala Lectera se v úterý na sjezdovce v Savojsku srazil s dalším lyžařem. Do nemocnice byl vrtulníkem transportován ve vážném stavu se zraněním lebky. Ve středu pak jeho rodina potvrdila, že závažnou nehodu nepřežil.

Do jiného lyžaře měl 37letý Ulliel narazit v místě, kde se kříží dvě modré sjezdovky. „Právě odbočoval doleva, pravděpodobně aby se připojil ke svým přátelům, kteří se nacházeli na sjezdovce Gellinotte,“ řekla prokurátorka Anne Gachesová.

Oba lyžaři měli po srážce spadnout na zem. „Když přijela pomoc, Gaspard Ulliel ležel v bezvědomí na sněhu. Druhý lyžař zraněn nebyl,“ uvedla Gachesová. Mladý herec byl ve vážném stavu převezen do nemocnice v Grenoblu. Následující den krátce po 16. hodině u něj lékaři konstatovali smrt.

Podle informací deníku Daily Mail neměl mít francouzský herec na hlavě helmu. „Podmínky pro lyžování byly dobré, nebyly nebezpečné. Na svahu lyžovali i další dospělí bez helmy,“ řekl vyšetřovatelům svědek úterní tragédie.

Gaspard byl známý třeba z filmu Hannibal – Zrození. V něm navázal na Anthonyho Hopkinse a ztvárnil mladého Hannibala Lectera. Ulliel, který má pětiletého syna s modelkou a zpěvačkou Gaëlle Piétriovou, si rovněž zahrál ve snímku Saint Laurent o slavném módním návrháři či ve filmu Je to jen konec světa. Za něj byl v roce 2017 oceněn prestižním Césarem za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Gaspard byl také tváří pánské vůně Bleu de Chanel.

„Jsme hluboce zarmouceni zprávou o tragickém odchodu našeho přítele a kolegy Gasparda Ulliela. V tuto chvíli jsme v myšlenkách s jeho rodinou a přáteli,“ uvedl v prohlášení mluvčí společnosti Disney.

K vidění bude Ulliel také v novém seriálu podle komiksové předlohy s názvem Moon Knight, kde si zahrál zápornou postavu Midnight Mana. Jeho poslední herecký výkon budou diváci moci zhlédnout již na přelomu března a dubna.

Tagy: