CNN Prima News detenční zařízení

detenční zařízení

Výpis příspěvků ke štítku „detenční zařízení“

Djokovič našel u soudce pochopení. Celé je to rasismus, bouří fanoušci tenisty před budovou

10. ledna 2022 06:54

Soudce si v kauze vpuštění světové tenisové jedničky Novaka Djokoviče do Austrálie vyslechl argumenty obou stran. Světové tiskové agentury informují, že pro potíže srbského tenisty podle všeho vyjádřil pochopení. Djokovič mohl navíc po dobu slyšení opustit detenční hotel, napsal list The Guardian, podle kterého čas Djokovič stráví se svými právními zástupci sledováním přenosu ze soudu.

Nedodržujete karanténu, půjdete do cely. Německo postavilo první detenční zařízení

1. února 2021 17:18

Německo v pondělí zprovoznilo první detenční zařízení ve spolkové zemi pro ty, kteří odmítají dodržovat nařízenou karanténu. Nachází se na severu země ve Šlesvicku-Holštýnsku a je součástí nevyužívaného vězeňského ústavu pro mladistvé Moltsfelde v Neumünsteru. Zadržování osob, které na karanténu nedbají, umožňuje německý zákon o potírání infekčních chorob. Rozhodující slovo má ale soud.

Otevřené restaurace, bary či muzea. Část Evropy rozvolňuje koronavirová opatření

1. února 2021 11:13

V Itálii a v Polsku uvolňují některá z restriktivních protiepidemických opatření zavedených proti šíření onemocnění COVID-19. V Polsku otevřou kulturní zařízení a obchody v nákupních centrech, ve většině italských regionů muzea, restaurace a bary. O možném uvolnění opatření od 8. února bude jednat rakouská vláda. V dalších evropských zemích probíhají demonstrace proti vládním protipandemickým nařízením.