reklama

Děti se držely za ruce a pak skákaly z okna, líčí místní útěk z hořícího domu

Do domu, v němž v sobotu v Bohumíně hořelo, se pomalu vracejí obyvatelé. Nikoho jiného dovnitř policie ani nepustí. Místní nyní líčí, co se během požáru odehrávalo.

reklama

„Patnáct minut před tím, než začalo hořet, jsme šli ven a na hřišti byly děti. Ty viděly, jak děti skákaly z okna, měla jsem tam syna. Viděly to všechno. Nechtějte to vědět. Děti se držely za ruce a skákaly jedno po druhém dolů,” řekla novinářům jedna z místních obyvatelek.

Požár vypukl v Nerudově ulici v části Nový Bohumín krátce před 18:00, konkrétně v 11. patře. Šest lidí, včetně tří dětí, zemřelo v bytě. Dalších pět lidí poté, když se snažili před ohněm uchránit skokem z domu.

Vyšetřovatelé našli stopy po hořlavině

V místě tragického požáru v Bohumíně, který má pravděpodobně na svědomí žhář, našli vyšetřovatelé v blízkosti bytu stopy po hořlavé látce. Bližší skutečnosti nyní policisté zjišťují. Uvedla to policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Už v sobotu byl v souvislosti s požárem zadržen jeden člověk. Příčiny úmrtí určí nařízené soudní pitvy. Obyvatelé by se v neděli do domu mohli vrátit, stále v něm ale nejde elektřina ani plyn, řekl mluvčí hasičů Lukáš Popp. Z deseti zraněných jich v nemocnici zůstává pět, vyplývá z vyjádření mluvčích zařízení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rusko

Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí

Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí

Česko a Slovensko se dostaly do dráhy ruského satelitu. Vakcína Sputnik V, pojmenovaná po slavné sovětské družici, je už u slovenských sousedů a do měsíce by mohla být i v České republice. K očkování ruskou vakcínou je ale zapotřebí povolení Evropské lékové agentury nebo výjimka ministerstva zdravotnictví. Ani jedno se však zatím nechystá a vakcinace Sputnikem drhne i v samotném Rusku. Rusové se totiž zřejmě více než covidu bojí nežádoucích účinků po očkování.

USA

USA se bojí čtvrté vlny, Texas ne. Ruším povinné roušky, ohlásil guvernér z restaurace

USA se bojí čtvrté vlny, Texas ne. Ruším povinné roušky, ohlásil guvernér z restaurace

Šíření vysoce nakažlivých mutací koronaviru by ve Spojených státech mohlo spustit čtvrtou vlnu pandemie a ohrozit pokrok, který přinesla vakcinace. Uvedla to ředitelka amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Rochelle Walenskyová. Vyzvala přitom Američany, aby nepolevovali v prevenci. Guvernér Texasu Greg Abbott ale následně oznámil, že od 10. března zruší celostátní povinnost nosit roušky a povolí provoz všech obchodů a restaurací v jejich plné kapacitě.

Při dopravní nehodě v USA zemřelo 13 lidí. V přeplněném autě jelo 25 pasažérů
Zlaté glóby putovaly celebritám do obýváků. Ceny se přebíraly i v Praze
Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama