reklama

Děti se držely za ruce a pak skákaly z okna, líčí místní útěk z hořícího domu

Do domu, v němž v sobotu v Bohumíně hořelo, se pomalu vracejí obyvatelé. Nikoho jiného dovnitř policie ani nepustí. Místní nyní líčí, co se během požáru odehrávalo.

reklama

„Patnáct minut před tím, než začalo hořet, jsme šli ven a na hřišti byly děti. Ty viděly, jak děti skákaly z okna, měla jsem tam syna. Viděly to všechno. Nechtějte to vědět. Děti se držely za ruce a skákaly jedno po druhém dolů,” řekla novinářům jedna z místních obyvatelek.

Požár vypukl v Nerudově ulici v části Nový Bohumín krátce před 18:00, konkrétně v 11. patře. Šest lidí, včetně tří dětí, zemřelo v bytě. Dalších pět lidí poté, když se snažili před ohněm uchránit skokem z domu.

Vyšetřovatelé našli stopy po hořlavině

V místě tragického požáru v Bohumíně, který má pravděpodobně na svědomí žhář, našli vyšetřovatelé v blízkosti bytu stopy po hořlavé látce. Bližší skutečnosti nyní policisté zjišťují. Uvedla to policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Už v sobotu byl v souvislosti s požárem zadržen jeden člověk. Příčiny úmrtí určí nařízené soudní pitvy. Obyvatelé by se v neděli do domu mohli vrátit, stále v něm ale nejde elektřina ani plyn, řekl mluvčí hasičů Lukáš Popp. Z deseti zraněných jich v nemocnici zůstává pět, vyplývá z vyjádření mluvčích zařízení.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
Slováci řeší zákon o plagiátech. Matovič a jeho kolegové však o tituly nepřijdou
Co bude s Prymulovou pozicí vládního zmocněnce? Vláda prý bude hledat jeho nástupce
Děláme vše pro bezpečí voleb, uvedl Hamáček. Podle něj se nejhorší scénář zatím nenaplňuje
reklama
reklama
Prymulu nechceme. Lidé odmítají nového ministra, petici podepsalo přes 10 tisíc lidí

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Na kurzarbeitu jsme se shodli, oznámila Maláčová. O platech politiků koalice nejednala
Není důvod pro plošná opatření, postrádám srozumitelnost, říká krizový manažer
Další články
reklama
reklama