CNN Prima News dětská mozková obrna

dětská mozková obrna

Výpis příspěvků ke štítku „dětská mozková obrna“

Výzva dětským lékařům: Neočkujte dvěma šaržemi vakcín, varuje SÚKL. O které jde?

25. listopadu 2022 10:22

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) vyzval dětské lékaře, aby neočkovali vakcínami Prevenar 13 šarže FN5579 a Infanrix Hexa šarže A21CE120C. Upozornila na to Česká televize. Ředitelka SÚKL Irena Storová ve vyjádření pro média uvedla, že jde o opatření preventivní a je velmi nepravděpodobné, že by těm, kteří už těmito vakcínami byli očkováni, hrozilo nějaké nebezpečí nebo zdravotní potíže.

Slib dodržen. Grealish v Kataru dojal oslavou, zdravil tím fanouška s mozkovou obrnou

22. listopadu 2022 14:07

Není to za daného stavu urážlivé a zbytečné? To si leckdo řekl, když se Jack Grealish na šampionátu v Kataru postaral o šestý anglický zásah do sítě Íránu a při oslavě začal máchat rukama ve vzduchu. Zasvěcení však věděli, že tímto hvězda Albionu ukázala srdce na správném místě. Splnila tím slib 12letému fanouškovi, který od narození bojuje s mozkovou obrnou.

Tříletý Kubík bojuje s obrnou a cukrovkou. Díky rehabilitacím se už dokáže postavit

29. června 2022 16:12

Tříletý Kubík se potýká s těžkým onemocněním, má mozkovou obrnu a navíc trpí i cukrovku. Rodiče dělají, co můžou, aby se jejich syn rozvíjel. Pro děti s tímto typem onemocnění je důležité, aby se co nejvíc dovedností naučily v první šesti letech života, proto chlapec dochází na řadu terapií. Většinu ale zatím zdravotní pojišťovny neproplácí.

Dětská mozková obrna upoutala Šimona na vozík. Pokroky dělá díky hipoterapii

30. ledna 2022 07:33

Patnáctiletý Šimon se narodil předčasně. Po porodu u něho došlo ke krvácení do mozku a jeho následnému poškození. Byla mu diagnostikována dětská mozková obrna (DMO). Toto postižení nelze plně vyléčit, ale správně nastavenou léčbou lze alespoň zmírnit jeho projevy. V průběhu let rodina vyzkoušela celou řadu rehabilitačních postupů, které měly Šimonův vývoj posunout vpřed. Podle Šimonovy maminky Simony Vacínové nejvíce pomohla hipoterapie neboli léčba pomocí koňského hřbetu. V čem přesně spočívá a jak je na tom Šimon dnes?

Boj, který není fér: Rodiče plní slib, který dali Jindříškovi na JIP. Pomáhá i Štíbrová

9. listopadu 2021 09:21

Šestiletý Jindra z Jičína bojuje s následky, které přináší dětská mozková obrna. Jeho rodiče chtějí pro svého syna co nejkvalitnější život, a tak mu na jednotce intenzivní péče dali slib. Potomkovi chtějí pořídit speciální ortézy, díky nimž by mohl zvládat samostatnou chůzi. S žádostí o pomoc se proto obracejí na veřejnost. Podporu nabídla i herečka a zpěvačka Nikol Leitgeb, za svobodna Štíbrová.

Na vozíku zdolal půlmaraton. Za Šimonovo odhodlání se mu lidé složili na motorový pohon

22. dubna 2021 09:52

Obrovská vlna solidarity se zvedla v Hořicích na Jičínsku. Lidé se za jediný den složili na motorový pohon k invalidnímu vozíku pro patnáctiletého Šimona Čepka, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Ten navzdory svému postižení zdolal půlmaratonskou trať. Motor k vozíku mu má pomoci překonávat větší vzdálenosti a umožnit mu být více soběstačným.

Prodělal mozkovou obrnu a ušel dva maratony. Devítiletý chlapec teď chůzí pomáhá druhým

24. října 2020 21:30

Devítiletý Tobias Weller, který trpí autismem a prodělal mozkovou obrnu, se bez pomoci chodítka těžko pohybuje. Přesto se nechal inspirovat kapitánem Tomem Moorem, který si dal za cíl do svých stých narozenin stokrát obejít zahradu. Tobias dvakrát ušel maraton, díky čemuž vybral v přepočtu čtyři a půl milionu korun pro charitu.