reklama
CNN Prima News dětská mozková obrna

dětská mozková obrna

Výpis příspěvků ke štítku „dětská mozková obrna“

Boj, který není fér: Rodiče plní slib, který dali Jindříškovi na JIP. Pomáhá i Štíbrová

9. listopadu 2021 09:21

Šestiletý Jindra z Jičína bojuje s následky, které přináší dětská mozková obrna. Jeho rodiče chtějí pro svého syna co nejkvalitnější život, a tak mu na jednotce intenzivní péče dali slib. Potomkovi chtějí pořídit speciální ortézy, díky nimž by mohl zvládat samostatnou chůzi. S žádostí o pomoc se proto obracejí na veřejnost. Podporu nabídla i herečka a zpěvačka Nikol Leitgeb, za svobodna Štíbrová.

Na vozíku zdolal půlmaraton. Za Šimonovo odhodlání se mu lidé složili na motorový pohon

22. dubna 2021 09:52

Obrovská vlna solidarity se zvedla v Hořicích na Jičínsku. Lidé se za jediný den složili na motorový pohon k invalidnímu vozíku pro patnáctiletého Šimona Čepka, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Ten navzdory svému postižení zdolal půlmaratonskou trať. Motor k vozíku mu má pomoci překonávat větší vzdálenosti a umožnit mu být více soběstačným.

Prodělal mozkovou obrnu a ušel dva maratony. Devítiletý chlapec teď chůzí pomáhá druhým

24. října 2020 21:30

Devítiletý Tobias Weller, který trpí autismem a prodělal mozkovou obrnu, se bez pomoci chodítka těžko pohybuje. Přesto se nechal inspirovat kapitánem Tomem Moorem, který si dal za cíl do svých stých narozenin stokrát obejít zahradu. Tobias dvakrát ušel maraton, díky čemuž vybral v přepočtu čtyři a půl milionu korun pro charitu.

Ještě v první třídě mě vozili v kočárku, říká Eliška po dětské obrně. Bojuje celý život

24. října 2020 17:02

Na 24. října připadá Světový den proti dětské obrně. Přestože se tuto nemoc podařilo v naprosté většině zemí vymýtit, stále ještě není úplně vyhráno. Z původních 125 zemí, ve kterých se dětská obrna vyskytovala, zůstala pouze v Afghánistánu a Pákistánu. Dětskou obrnu si mnozí pletou s mozkovou obrnou. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaké následky zůstaly lidem po dětské obrně? O nemoci vypráví Eliška Bébrová.

Řekli mu, že už nikdy nebude chodit. Teď sedmiletý chlapec zdolal horu Ben Nevis

3. září 2020 06:53

Britský chlapec Caeden Thomson z města Corby trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. Lékaři jeho rodiče varovali, že Caeden nikdy v životě nebude chodit, sedět ani mluvit. Jenže obavy doktorů se nenaplnily a díky intenzivní fyzioterapii se dítěti daří s nemocí bojovat. V sobotu Caeden dokonce vystoupal na vrchol hory Ben Nevis, nejvyššího vrcholku Velké Británie.

reklama