CNN Prima News dětské tábory

dětské tábory

Výpis příspěvků ke štítku „dětské tábory“

Smrti Jakubka na táboře se dalo zabránit, smutní soused. Policie zahájila trestní stíhání

19. srpna 2021 17:30

V noci z pondělí na úterý došlo v dětském indiánském táboře v okrese slovenských Turčianských Teplic k tragédii. Během bouře doprovázené silným větrem zničila vichřice většinu z deseti stanů. V jednom z nich byl i šestiletý Jakub, na kterého měla spadnout dřevěná konstrukce. Chlapec bohužel svým zraněním podlehl. Policie nyní zahájila trestní stíhání.

Přes 20 dětí na táboře museli ošetřit záchranáři. Za nevolnost mohly bakterie v jídle

19. srpna 2021 10:33

Zažívací problémy více než dvaceti dětí na táboře u Mrtníku na Berounsku způsobilo minulý týden jídlo kontaminované bakteriemi, které se podávalo k večeři. Organizátor tábora změnil způsob zajištění stravy pro účastníky, řekla ve čtvrtek novinářům ředitelka odboru protiepidemického krajské hygienické stanice Lilian Rumlová.

Detaily neštěstí na táboře, kde zemřel šestiletý chlapec: Děti popsaly, co se stalo

18. srpna 2021 10:29

Tragická nehoda otřásá celým Slovenskem. V dětském táboře v obci Turček v noci na úterý zemřel šestiletý chlapec. Zabít ho údajně měla konstrukce stanu, která spadla během silných bouří. Do nemocnice byly převezeny i další děti, naštěstí jen s lehkými zraněními. V době nehody se v táboře nacházelo asi 80 nezletilých.

Kvůli silným bouřkám byly evakuovány některé tábory. Několik dětí utrpělo zranění

14. července 2021 21:23
Aktualizováno

Silný vítr a bouřky ve středu opět zasáhly Česko. Hasiči vyjížděli na řadě míst republiky ke stovkám případů, nejčastěji k popadaným a polámaným stromům. Museli také čerpat vodu ze sklepů a podjezdů, rovněž evakuovali šest dětských táborů v Královéhradeckém a Středočeském kraji. Tři děti utrpěly zranění. Do čtvrtečního rána už ale mnohdy vysoké hladiny většiny řek opadly.

Hygienici zavřeli na Plzeňsku kvůli koronaviru tři tábory. Ohnisko vzniklo i v klubech

12. července 2021 13:08

Tři letní tábory uzavřeli v jednom týdnu kvůli koronavirové nákaze hygienici v Plzeňském kraji. Počet nakažených na jednotlivých táborech nebyl velký, celý tábor ale šel do karantény a hygienici ho rozpustili. Nemoc se v Plzeňském kraji opět výrazněji šíří, zhruba 60 procent nově nakažených jsou mladí lidé mezi 15 a 29 lety, řekl v pondělí ředitel Krajské hygienické stanice v Plzni Michal Bartoš. V přepočtu lidí nakažených za posledních sedm dní na 100 tisíc obyvatel je na tom Plzeň a okolí nejhůř z celé republiky.

Sledujte ZÁZNAM: Jak to bude s testováním dětí na tábor? Vláda finálně rozhoduje

21. června 2021 15:44

Děti, rodiče i organizátoři čekají na definitivní verdikt ohledně epidemiologických podmínek pro dětské letní tábory. O těch na pondělním jednání rozhoduje kabinet Andreje Babiše. Pravidla se několikrát změnila, poslední dohoda mluví o tom, že se děti v průběhu tábora nebudou muset testovat, pokud před jeho začátkem podstoupí PCR test.