reklama
CNN Prima News dětské tábory

dětské tábory

Výpis příspěvků ke štítku „dětské tábory“

Smrti Jakubka na táboře se dalo zabránit, smutní soused. Policie zahájila trestní stíhání

19. srpna 2021 17:30

V noci z pondělí na úterý došlo v dětském indiánském táboře v okrese slovenských Turčianských Teplic k tragédii. Během bouře doprovázené silným větrem zničila vichřice většinu z deseti stanů. V jednom z nich byl i šestiletý Jakub, na kterého měla spadnout dřevěná konstrukce. Chlapec bohužel svým zraněním podlehl. Policie nyní zahájila trestní stíhání.

Přes 20 dětí na táboře museli ošetřit záchranáři. Za nevolnost mohly bakterie v jídle

19. srpna 2021 10:33

Zažívací problémy více než dvaceti dětí na táboře u Mrtníku na Berounsku způsobilo minulý týden jídlo kontaminované bakteriemi, které se podávalo k večeři. Organizátor tábora změnil způsob zajištění stravy pro účastníky, řekla ve čtvrtek novinářům ředitelka odboru protiepidemického krajské hygienické stanice Lilian Rumlová.

Detaily neštěstí na táboře, kde zemřel šestiletý chlapec: Děti popsaly, co se stalo

18. srpna 2021 10:29

Tragická nehoda otřásá celým Slovenskem. V dětském táboře v obci Turček v noci na úterý zemřel šestiletý chlapec. Zabít ho údajně měla konstrukce stanu, která spadla během silných bouří. Do nemocnice byly převezeny i další děti, naštěstí jen s lehkými zraněními. V době nehody se v táboře nacházelo asi 80 nezletilých.

Kvůli silným bouřkám byly evakuovány některé tábory. Několik dětí utrpělo zranění

14. července 2021 21:23
Aktualizováno

Silný vítr a bouřky ve středu opět zasáhly Česko. Hasiči vyjížděli na řadě míst republiky ke stovkám případů, nejčastěji k popadaným a polámaným stromům. Museli také čerpat vodu ze sklepů a podjezdů, rovněž evakuovali šest dětských táborů v Královéhradeckém a Středočeském kraji. Tři děti utrpěly zranění. Do čtvrtečního rána už ale mnohdy vysoké hladiny většiny řek opadly.

Hygienici zavřeli na Plzeňsku kvůli koronaviru tři tábory. Ohnisko vzniklo i v klubech

12. července 2021 13:08

Tři letní tábory uzavřeli v jednom týdnu kvůli koronavirové nákaze hygienici v Plzeňském kraji. Počet nakažených na jednotlivých táborech nebyl velký, celý tábor ale šel do karantény a hygienici ho rozpustili. Nemoc se v Plzeňském kraji opět výrazněji šíří, zhruba 60 procent nově nakažených jsou mladí lidé mezi 15 a 29 lety, řekl v pondělí ředitel Krajské hygienické stanice v Plzni Michal Bartoš. V přepočtu lidí nakažených za posledních sedm dní na 100 tisíc obyvatel je na tom Plzeň a okolí nejhůř z celé republiky.

Sledujte ZÁZNAM: Jak to bude s testováním dětí na tábor? Vláda finálně rozhoduje

21. června 2021 15:44

Děti, rodiče i organizátoři čekají na definitivní verdikt ohledně epidemiologických podmínek pro dětské letní tábory. O těch na pondělním jednání rozhoduje kabinet Andreje Babiše. Pravidla se několikrát změnila, poslední dohoda mluví o tom, že se děti v průběhu tábora nebudou muset testovat, pokud před jeho začátkem podstoupí PCR test.

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

17. června 2021 06:08

Představitelé dětských táborů se dohodli s ministerstvem zdravotnictví na snad už definitivních podmínkách pro testování účastníků. Děti, které se před odjezdem prokážou negativním PCR testem, by se nemusely na místě testovat každých sedm dní. Přetestování by bylo nutné pouze u dětí, které před odjezdem podstoupí antigenní testy. Návrh ještě musí posvětit vláda.

reklama