reklama

Devadesátiletá Britka vybírá peníze na charitu zvláštním způsobem. Doma vychází schody

Margaret Payneová (90) ze Skotska založila on-line sbírku na charitu podporující britské zdravotnické organizace. Peníze vybírá originálním způsobem – doma vychází schody. Jejím cílem je vyšplhat výšku skotské hory Suilven jen za pomoci schodů, které má doma. Hora Suilven je vysoká 731 metrů a Payneová věří, že ji z domova „zdolá“ za deset až dvanáct týdnů. Zatím se jí podařilo vybrat už více než deset milionů korun.

reklama

Seniorka už absolvovala 282 cest do schodů s cílem podpořit zdravotníky ze systému britského veřejného zdravotnictví NHS, Vysočinského hospice nebo Královské národní záchranné instituce, jak uvedla pro agenturu AP. S nápadem se inspirovala charitativní akcí Sira Thomase Moora (100). Ten v dubnu tohoto roku tím, že po své zahradě za pomoci chodítka stokrát urazil vzdálenost 25 metrů, vybral 33 milionů liber (přes miliardu korun) na boj s koronavirem. Peníze šly právě na systém britského veřejného zdravotnictví NHS.

K tématu

„Stejně jsem doma chodila do schodů, když bylo venku ošklivě. Potom mi moje dcera Nicky řekla: ,Proč s tím něco neděláš?‘ a vzpomněly jsme si na kapitána Toma. Řekly jsme si, proč ne? Začala jsem tedy o Velikonoční neděli,“ sdělila Payneová ve videu, ve kterém svůj úmysl popisuje.

Uznání od královské rodiny

Moore si svým činem vysloužil od královské rodiny rytířský titul Sir, zápis do Guinessovy knihy rekordů, přes 125 tisíc narozeninových pohlednic a gratulací a od britské královny také hodnost čestného plukovníka.

Také odhodlání Margaret Payneové překvapilo královskou rodinu. Charles, princ z Walesu a následník britského trůnu, seniorce zaslal dopis, ve kterém jí jménem královské rodiny děkuje.

„Sotva by existoval lepší příklad nezkrotného ducha než vaše úsilí při získávání peněz na charitu. Jsou to lidé jako vy, kteří nám ukazují, že při každém utrpení stál hrdina nebo hrdinka. Moje žena a já vám s velkým obdivem srdečně blahopřejeme ke skvělému úspěchu,“ stálo v dopise.

K tématu

Další hlavní zprávy

Partie

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Farský: Babiš využívá Česko, aby se za něj soudilo. Z Agrofertu vysílá Čau lidi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se tváří, jako by s holdingem Agrofert neměl nic společného, ale následně tam natáčí svá videa „Čau lidi“ a zve si tam vládní zaměstnance. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl poslanec a 1. místopředseda hnutí STAN Jan Farský. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) Babiše hájí a tvrdí, že z budov holdingu Babiš nevysílá.

Bulánci se vrací. Kultovní česká hra za den posbírala dva miliony korun na vývoj
Flegr zuří: Konec skupiny MeSES si odskáčeme, jako když Babiš v srpnu zrušil roušky
Benešová vypouští drby. Bojí se o křesílko, pustil se do ministryně Pirát Michálek
reklama
reklama
Zeman: Omlouvám se za bombardování Jugoslávie. Prosím Srby o odpuštění, řekl Vučičovi

Miloš Zeman

Domácí zpravodajství

Pokračujeme dál, jen ne pod ministerstvem, hlásí MeSES. Připraví plán pro boj s epidemií
Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině
Další články
reklama
reklama