reklama

Devadesátiletá Britka vybírá peníze na charitu zvláštním způsobem. Doma vychází schody

Margaret Payneová (90) ze Skotska založila on-line sbírku na charitu podporující britské zdravotnické organizace. Peníze vybírá originálním způsobem – doma vychází schody. Jejím cílem je vyšplhat výšku skotské hory Suilven jen za pomoci schodů, které má doma. Hora Suilven je vysoká 731 metrů a Payneová věří, že ji z domova „zdolá“ za deset až dvanáct týdnů. Zatím se jí podařilo vybrat už více než deset milionů korun.

reklama

Seniorka už absolvovala 282 cest do schodů s cílem podpořit zdravotníky ze systému britského veřejného zdravotnictví NHS, Vysočinského hospice nebo Královské národní záchranné instituce, jak uvedla pro agenturu AP. S nápadem se inspirovala charitativní akcí Sira Thomase Moora (100). Ten v dubnu tohoto roku tím, že po své zahradě za pomoci chodítka stokrát urazil vzdálenost 25 metrů, vybral 33 milionů liber (přes miliardu korun) na boj s koronavirem. Peníze šly právě na systém britského veřejného zdravotnictví NHS.

K tématu

„Stejně jsem doma chodila do schodů, když bylo venku ošklivě. Potom mi moje dcera Nicky řekla: ,Proč s tím něco neděláš?‘ a vzpomněly jsme si na kapitána Toma. Řekly jsme si, proč ne? Začala jsem tedy o Velikonoční neděli,“ sdělila Payneová ve videu, ve kterém svůj úmysl popisuje.

Uznání od královské rodiny

Moore si svým činem vysloužil od královské rodiny rytířský titul Sir, zápis do Guinessovy knihy rekordů, přes 125 tisíc narozeninových pohlednic a gratulací a od britské královny také hodnost čestného plukovníka.

Také odhodlání Margaret Payneové překvapilo královskou rodinu. Charles, princ z Walesu a následník britského trůnu, seniorce zaslal dopis, ve kterém jí jménem královské rodiny děkuje.

„Sotva by existoval lepší příklad nezkrotného ducha než vaše úsilí při získávání peněz na charitu. Jsou to lidé jako vy, kteří nám ukazují, že při každém utrpení stál hrdina nebo hrdinka. Moje žena a já vám s velkým obdivem srdečně blahopřejeme ke skvělému úspěchu,“ stálo v dopise.

K tématu

Další hlavní zprávy

Partie

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Za necelý rok se koronavirem u nás nakazilo přes 1,2 milionu lidí, zemřelo jich přes 20 tisíc a v nemocnicích leží ve vážném stavu asi 1500 pacientů. Podle prezidenta Miloše Zemana se ale naše země nenachází uprostřed národní katastrofy. „Jsme v situaci, kdy, i když někteří lamentují, se tato katastrofa blíží svému konci,“ řekl Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Prozradil také, zda by se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik V.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Šéf Senátu: Jsou zde dva miliony lidí, kteří lezou po kolenou. Vláda pro ně nemá plán
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Další články
reklama
reklama