Zimní strašák pro řidiče: Jak se vyvarovat srážce s divokou zvěří? Experti mají jedno varování
počítač
Výpis příspěvků ke štítku „počítač“
Skladník nosil z práce ukradené procesory a paměti v batohu. Počítačová firma přišla o miliony
Hlavním aktérem případu, kterým se zabývá policie, je jedenačtyřicetiletý skladník, kterého ostraha přistihla při pokusu vynést z počítačové firmy ukradené speciální součástky. Ty měl ukryté v batohu. To, co se zpočátku mohlo zdát jako ojedinělý incident, ukázalo na rozsáhlé rozkrádání majetku firmy.
Trumpův miliardář Musk, jak ho neznáte. Mladíček na kolejích s přítelkyní či u počítače
Je jedním z nejbohatších lidí světa a v současné době se podle amerických médií často pohybuje po boku nově zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa. Elon Musk. Technologický magnát, který se výrazně zapojil do politiky a jeho moc tak stoupá do nebes. Ale před třiceti lety to byl „jen“ cílevědomý student Pensylvánské univerzity. Fotky mladého Muska z jeho vysokoškolského období vydražila před časem jeho bývalá přítelkyně.
Vzniká válečná hra s hlasy Marka Vašuta a Petra Rychlého. V pořadu Enter si ji představíme
Druhá světová válka je plná zapomenutých hrdinských příběhů. Výjimkou nebyl ani československý odboj proti nacistickým okupačním silám. Nejen o tom bude chystaná hra Forgotten but Unbroken, v níž zazní také známé české hlasy, jmenovitě Marek Vašut a Petr Rychlý. V pořadu Enter si ji blíže představíme, nebude chybět ani výzkum Masarykovy univerzity o dopadech hraní her na psychiku či přehled technologických novinek. Relaci můžete sledovat každou sobotu na CNN Prima NEWS od 22:40 a v úterní repríze od 23:40. Archiv odvysílaných epizod najdete také na webu cnn.iprima.cz.
Při odhalování kyberpodvodů pomáhají technologie: Zjistí i to, jak rychle píšete
Můžeme jim říkat Strážci peněz. Pracují pro banky a jejich denním chlebem je odhalování pochybných transakcí kyberpodvodníků, kteří využívají nejrůznějších fint k získání našich peněz. Kybernetičtí experti už spoustu z nich znají, a tak před nimi dokážou včas varovat. V neúnavné práci proti stejně neúnavným zlodějům bankovním specialistům pomáhají i moderní technologie. Díky ní dokážou zjistit nejen, z jakého počítače nebo z jaké země byla konkrétní platba zadaná, ale dokážou ověřit i to, kdo byl skutečným autorem. Třeba podle rychlosti psaní.
Česko, trenažér kyberpodvodníků? Kvůli moderním technologiím patříme k nejčastějším cílům
Kyberútočníci jen za prvních sedm měsíců letošního roku napadli 50 tisíc klientů českých bank. Oproti stejně dlouho sledovanému období v loňském roce se jedná o nárůst o 37 %. A jak varuje Česká bankovní asociace, bude hůř. Podvodníci vymýšlejí stále důmyslnější triky a metody k oklamání samotných majitelů peněz i těch, kteří je mají chránit. Mezi ně patří Marek Macháček, který pokusy „internetové škodné“ odráží už jedenáct let. Zatímco zpočátku své kariéry případy pokusů o finanční podfuky počítal na prstech jedné ruky, dnes se takřka nezastaví.
Je horší mobil nebo počítač? Odborníci radí, jak si ve světě digitálního chaosu nezničit zrak
Práce s počítačem, tabletem nebo chytrým telefonem neumožňuje očím chvilku odpočinku. Lidé jim ho často nedopřejí ani ve večerních hodinách, kdy projíždějí internet těsně před spaním. To pro zrak představuje velké zatížení. Samotná obrazovka však podle odborníků takovým problémem není, jde o čtení a soustředěnost. Jak únavě zraku předejít?
Tohle doma potřebuju, libuje si STYKO. NVIDIA Reflex vytěží z her naprosté maximum
V herním světě může každá milisekunda rozhodnout o vítězství nebo porážce. Společnost NVIDIA proto vyvinula revoluční technologii, která mění pravidla hry. Seznamte se s NVIDIA Reflex, technologii posouvající hranice výkonu a zážitku z hraní na úplně novou úroveň. Minulý rok strávili hráči více než 10 miliard hodin hraním s Reflexem, mezi nimi nechybí celá řada profíků. Nyní je technologie přítomna ve více než 100 hrách, nejen těch multiplayerových.
Bartoš: Armageddon věštěný ANO se nekoná, digitální stavební řízení běží. Studny zlevníme
Jediný formulář místo nekonečných stohů papírů. Takovou změnu měl přinést nový stavební zákon společně s digitalizací stavebního řízení. Jak ale přiznal sám ministr pro místní rozvoj a vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) v pořadu Nový den, spuštění se nevyhnulo přešlapům. Na druhou stranu odmítl, že by systém zkolaboval, třebaže z jeho spuštění dělala opozice „konec světa“. „Byl to těžký oříšek. V rámci součinnosti na ministerstvu jsme to ale zvládli,“ dodal Bartoš ve vysílání CNN Prima NEWS. Přislíbil také, že bude řešit skokově vyšší poplatky za studny či problémy s technikou na úřadech.
Proč počítačem řízený Gándhí hrozí atomovkou? Pořad Enter vysvětlí přešlapy umělé inteligence
V krizových situacích se na umělou inteligenci nedá spolehnout. Člověk jí předá na chvíli otěže a už hrozí vypálením atomových bomb. Výjimkou není ani počítačem řízený indický duchovní Mahátma Gándhí ve hře Civilization V, jak vysvětlí herně-technologický pořad Enter. Po krátké vysílací pauze se vrací zpět na televizní obrazovky, nejnovější díl sezóny se kromě záludností AI věnuje očekávané české hře Kingdom Come: Deliverance 2 a novinkám ze světa technologií. Pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:40 nebo v úterní repríze ve 23:40 na CNN Prima NEWS či přímo zde na webu.
Muž s čipem v mozku čelil nečekaným potížím. Vyřešili jsme to, říká Musk a hledá další zájemce
První pacient s mozkovým čipem Neuralink dělá další pokroky. Nejdříve dokázal ovládat kurzor myši a posouvat s ním na obrazovce. Pět měsíců po operaci Američan zvládne odehrát partii šachů nebo hrát videohry. Revoluční technologie z dílny společnosti Elona Muska má ale i první potíže. Implantát se totiž začal odpojovat od pacientova mozku. Vědci z Neuralinku uvedli, že si s problémem dokázali poradit. Brzy by se čipu mohl dočkat další pacient.
Začíná nová éra IT, je to sexy obor, říká spoluzakladatel ITnetwork, David Jančík
IT oblast — směr, jímž se ve své kariéře rozhodli ubrat už mnozí. Vyplatil se jim krok do neznáma a co odvážné nováčky v oboru čeká? O tom se v pořadu ITN ONAIR rozpovídal spoluzakladatel největší české IT akademie ITnetwork, David Jančík. Jak říká, pro odstartování úspěšné pracovní dráhy IT specialisty není třeba žádné zvláštní vybavení, je ovšem nutné znát alespoň základy práce na počítači či anglického jazyka. Rekvalifikační kurzy trvají od čtyř do šesti měsíců, kdo jimi projde, má velkou šanci na solidní uplatnění v oboru, který má podle Davida Jančíka mimořádně slibnou budoucnost.
Množí se nebezpečné kyberútoky na auta: V krajním případě mohou ohrozit i život pasažérů
Podobně jako počítače nebo telefony fungují i moderní auta jako potenciální „vysavače“ informací o jejich uživatelích – jsou tak častým cílem hackerů. Z pohledu legislativy bylo toto minové pole až dosud prakticky legislativně neorané. Seriózní povinnost zajistit ochranu před kybernetickými útoky na vyráběná vozidla budou mít automobilky až od letošního července.