reklama
CNN Prima News počítač

počítač

Výpis příspěvků ke štítku „počítač“

Vánoce jako za socialismu? Dárky nebudeme kupovat, ale shánět, herní konzole nejsou

13. listopadu 2021 05:29

Letošní Vánoce nebudou jen jedny z nejdražších v historii, ale také jedny z nejchudších. Zejména lidé ve středím věku si vzpomenou na éru reálného socialismu, kdy se dárky nekupovaly, nýbrž sháněly. To proto, že o regálech plných zboží si mohli nechat jen zdát. Něco podobného nás čeká i letos, a to hlavně u zboží, které se neobejde bez elektronických součástek. Šest lidí ze sta připouští, že si na vánoční dárky půjčí.

Nový operační systém Windows 11 je venku, pro některé zdarma. Rozjede ho váš počítač?

5. října 2021 19:26

Operační systém Windows 11 je již oficiálně k dispozici širší veřejnosti. Vlajkový software společnosti Microsoft by měl časem nahradit dosavadní osvědčené „desítky“, které používá většina současných domácích i pracovních počítačů na světě. Co nového Windows 11 přinesou, jak je půjde získat zdarma a nakolik výkonný stroj bude třeba pro bezproblémový chod systému?

Špičkový herní počítač za 20 dřepů. Iniciativa Zdravý hráč spouští novou výzvu

Téma: Komerční sdělení
22. srpna 2021 08:29

Cílem iniciativy Zdravý hráč je naučit hráče videoher správnému pohybu a ukázat jim, že fyzická aktivita je naší přirozenou součástí. Tentokrát mohou za svůj výkon získat odměnu v podobě špičkového herního počítače HAL3000. Stačí jim k tomu udělat pouze 20 dřepů. Novou měsíční výzvu zahájil populární streamer a bývalý mistr České republiky ve hře Counter-Strike: Global Offensive David „KAPARZO“ Lacina. Zapojila se do ní také přední česká esportová organizace Entropiq.

Radost pro opravdové pamětníky. Počítače Amiga 500 se vrací jako herní konzole

14. srpna 2021 23:52

Nadšenci do starých technologií a herní pamětníci se mohou těšit na návrat jednoho z nejpopulárnějších domácích počítačů. Amiga 500 z roku 1987 se opět objeví na trhu, ale jako herní konzole. Retro přístroj nabídne 25 her v jejich autentické podobě, další tituly si mohou pak uživatelé přidat sami. Součástí balení bude také myš a gamepad.

Hračka pro nadšence, která změnila svět. První PC od IBM představili před 40 lety

12. srpna 2021 18:17

První osobní počítače se sice objevily už na začátku 70. let minulého století, ještě řadu let ale trvalo, než se z hračky pro nadšence stala běžná součást kanceláří nebo domácností. Velkou roli v tom sehrála firma IBM. Právě její PC – tedy osobní počítač – představené 12. srpna 1981, otevřelo cestu k masovému rozšíření vzájemně kompatibilních počítačů, používajících obdobnou konstrukci a software.

Bulánci slaví. Na návrat kultovní české hry se sešlo přes šest milionů korun

12. června 2021 21:46

Bulánci slaví. Na návrat legendární české hry se sešlo přes šest milionů korun. Autoři oblíbeného titulu mají i další důvod k nadšení – stojí za nejúspěšnější crowdfundingovou kampaní na portálu Startovač. Výsledná suma od podporovatelů překonala i žluté trabanty Dana Přibáně nebo DVTV Extra Martina Veselovského a Daniely Drtinové. „Čím je částka vyšší, tím jsme z toho víc ve stresu, abychom naplnili očekávání hráčů,“ řekli vývojáři redakci CNN Prima NEWS.

Opice díky čipům ovládá počítač jen pomocí myšlenek. Na záběrech hraje videohru

14. dubna 2021 13:02

Že dokáže opice hrát oblíbenou videohru Pong, je samo o sobě unikátní. Ale zpráva, že makak ovládá počítač pouze pomocí své mysli, působí jako z jiného světa. Dokazuje to však video společnosti Neuralink, která se zabývá implantovatelnými čipy. Firmu vlastní podnikatel Elon Musk, který založil také společnosti Tesla a SpaceX. Informoval o tom web CNN.

reklama