CNN Prima News počítač

počítač

Výpis příspěvků ke štítku „počítač“

Konec několika druhů nabíječek. Evropský parlament schválil sjednocení od roku 2024

4. října 2022 12:37

Evropský parlament definitivně schválil sjednocení nabíječek u telefonů, tabletů a dalších přenosných zařízení od podzimu 2024. Europoslanci podle očekávání schválili finální verzi směrnice, podle níž budou muset výrobci od podzimu 2024 používat výhradně standard USB-C. Návrh se týká také laptopů, na které se však sjednocení nabíječek začne vztahovat až na konci roku 2026.

Nový šéf českého Huawei: Chceme vytvořit „superzařízení“. Konektivita je budoucnost

13. července 2022 15:05

Dříve působil jako obchodní zástupce v afrických zemích, nyní se stal klíčovou osobou v české pobočce Huawei. Nový šéf spotřebitelské divize Jonny Wen se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozpovídal o obchodních plánech technologické společnosti, čerstvě odhalených novinkách v Istanbulu i vlastnostech českých zákazníků. Rovněž nastínil vizi „superzařízení“, za kterou se Huawei žene.

Češi pracují na videohrách pro nevidomé. V pořadu CNN Prima Gaming ukážeme, jak fungují

26. června 2022 23:36

Videohry pro nevidomé jsou spíše vzácností. Česká herní pokladnice se ale může chlubit hned dvěma tituly, které myslí i na hráče s hendikepem. V pořadu CNN Prima Gaming tuzemští autoři mimo jiné vysvětlí, jak tyto konkrétní hry fungují v praxi a proč se pustili do jejich tvorby. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Herní počítač, nebo herní konzoli? Se správným výběrem mohou pomoct klíčové rozdíly

7. května 2022 00:17

Nadupaný herní počítač, nebo kompaktní herní konzoli? Nekonečné dilema, které trápí občasné i zkušené hráče videoher. Každá z platforem má své plusy i mínusy, po čem by měl ale hrami nepolíbený zákazník sáhnout? Nejnovější díl pořadu CNN Prima Gaming se zaměřil na největší přednosti i nedostatky obou typů herních zařízení. Pořad můžete sledovat každou sobotu v 22:35 na CNN Prima NEWS i na webu cnnprima.cz.

Výkonný počítač či herní konzoli? Nový díl CNN Prima Gaming poradí, čemu dát přednost

3. května 2022 06:45

V dnešní době si člověk zahraje třeba i na mobilním telefonu, nejlepších zážitků se ale nadále dočká jen na výkonných počítačích a herních konzolích. Po čem sáhnout? S tím poradí nejnovější díl CNN Prima Gaming, který se zaměří na výhody a nevýhody jednotlivých herních zařízení. Obsáhlé reportáže se dočkala nově otevřená Vodafone PLAYzone Arena, kterou přišly pokřtít sportovní i internetové hvězdy. Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každou sobotu od 22:35 na CNN Prima NEWS.

Pomalé i nedostupné stránky. Jak fungují DDoS útoky, které vyřadily z provozu české weby?

30. dubna 2022 15:32

Zahltit, zpomalit a ideálně i vyřadit z provozu. České servery se už několik týdnů perou s tzv. DDoS útoky. Terčem ruských hackerů se staly nejen webové stránky policie, vlády i ministerstev, ale také banky či České dráhy. V principu jde o poměrně jednoduchou formu kybernetických útoků, které jsou ale překvapivě dostupné i komerčně. Navíc je zpravidla velice obtížné vystopovat původní zdroj útoků. Jak se proti nim bránit?

Unikátní herní doupě za desítky milionů. V Praze se otevírá Vodafone PLAYzone Arena

24. dubna 2022 23:27

Špičkové herní vybavení, chutné občerstvení i ideální prostor pro sledování esportových přenosů či hraní her. Multifunkční esportové centrum Vodafone PLAYzone Arena se nachází přímo v pražském obchodním centru Westfield Chodov a rozkládá se na ploše více než tisíc metrů čtverečních. Za unikátním herním projektem stojí skupina FTV Prima, jejíž investice do Areny se vyšplhaly do desítek milionů korun.

Když jsem vyměnil fotbal za hry, nebyli rodiče nadšení. Teď mi fandí, říká esportovec

19. února 2022 15:09

Profesionálním hraním se dá v České republice uživit, pokud patříte mezi nejlepšími. Rodiče mě ale zpočátku nepodporovali, přiznává esportovec elitního týmu SINNERS Max Kvapil. V zahraničí se sledování esportu těší velké oblibě, přičemž profesionální hráči evropského měřítka si mohou přijít i na milion korun měsíčně, prozradil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Ničí počítače i zabezpečené linky. Američtí diplomaté opouští Kyjev

14. února 2022 20:20

Spojené státy kvůli hrozbě ruské invaze na Ukrajinu zavírají svou ambasádu v Kyjevě a agendu přesouvají do Lvova na západě země. V pondělí to oznámil americký ministr zahraničí Antony Blinken. Na velvyslanectví v Kyjevě rovněž ničí počítače a ruší zabezpečené linky, čímž zařízení učiní nepoužitelným pro diplomatické účely, napsal list the Wall Street Journal (WSJ) s odkazem na vyjádření nejmenovaných činitelů americké vlády a její interní dokumenty. Takový postup se obvykle volí proto, aby se nepovolaným nedostala do rukou citlivá data. Postupovali tak například spojenci při odchodu z Afghánistánu.

Počítač vážící tuny, mail za tisíc korun. Před 30 lety se Češi připojili k internetu

13. února 2022 20:57

Český internet slaví třicetiny. Když došlo 13. února 1992 ke slavnostnímu zahájení jeho provozu, byla to úplně jiná síť, než jak ji znáte dnes. Sloužila jen k posílání mailů a souborů s čísly či písmeny, byla bez obrázků. K dálkovému připojení se tehdy na pražském ČVUT používal několik tun vážící sálový počítač, na jehož důležité součástky ze Západu se čekalo klidně i měsíce.