CNN Prima News počítač

počítač

Výpis příspěvků ke štítku „počítač“

Ovládnou váš počítač a ani se to nedozvíte. Česko trápí „Jorik“ i bankovní trojské koně

Nejrozšířenější kybernetická hrozba Česka? Malware zvaný Jorik, mají jasno bezpečnostní analytici. Škodlivý program umožňuje technicky zdatným zločincům ovládat na dálku infikované počítače a dostat se tak k citlivým údajům, souborům či heslům, upozorňují experti na kyberbezpečnost ze společnosti Check Point. Terčem jsou především vzdělávací a výzkumné instituce, dřívější zkušenost nicméně ukázala, že se podobné útoky nevyhýbají ani nemocnicím či státním orgánům. Na vzestupu jsou také trojské koně, které se na první pohled tváří jako neškodné soubory.

Sedm tipů, jak předejít zhoršení zraku: Pomoci může speciální jóga i sluneční brýle

Mít dobrý zrak není ani zdaleka samozřejmostí. Většina lidí se o své oči začne zajímat až ve chvíli, kdy má zdravotní problémy – prevence je však mnohdy jednodušší než následná léčba. Předcházet zhoršení svého zraku mohou lidé i naprostými maličkostmi, jako je speciální oční jóga, nošení slunečních brýlí a eliminace sledování obrazovek. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sepsala sedm tipů, které vám mohou pomoci udržet zdravý zrak.

Lidstvo mohou vyhubit extrémní teploty. Superpočítač hrozí smrtícími sedmdesátkami

Země se podle vědců může změnit v ohnivé peklo. Odborníci zaměření na globální oteplování vypracovali vůbec první superpočítačové klimatické modely, které lidstvu v dlouhodobějším horizontu předpovídají velmi chmurnou budoucnost. Planetu podle nich může čekat zvýšení teplot na 70 °C, což by ze Země udělalo „nehostinné prostředí bez potravy a vody“.

Výzva 5 Statečných: Programování baví a zabezpečí rodinu. Umět ho může každý

Změnit obor, učit se novým věcem a uplatnit se na trhu - to chce odvahu! Nová doba ale přeje podnikavým lidem, kteří se nebojí poznávat nové, moderní obory, jakým je i programování. To v současnosti patří k nejvyhledávanějším a současně nejlépe placeným profesím. A poznat ho může takřka každý. Šanci i IT světem dosud nepolíbeným dávají rekvalifikační kurzy. Ty nabízí i společnost ITnetwork, která spustila výzvu 5 Statečných. Můžete sledovat, jak se vybraným účastníkům daří využít velkou profesní příležitost a třeba se u nich inspirovat.

Výzva 5 Statečných: Programování je jazyk budoucnosti, naučte se ho taky!

Jedno z nejúspěšnějších povolání současnosti? Programátor. Na trhu jich nikdy není dost a jsou potřeba takřka všude. Mrzí vás, že jste při hodinách informatiky ve škole nedávali pozor, případně patříte k těm, kteří studovali v dobách, kdy tento předmět chyběl? Buďte v klidu, pořád máte možnost! Řešením jsou rekvalifikační kurzy. Jejich nabídka je aktuálně velmi bohatá a pokud popadnete příležitost za pačesy, mohou vám pomoci nastartovat kariéru správným směrem. Šanci dává i program 5 Statečných společnosti ITnetwork.

Zahrát si jako profík a nepřijít na buben: Pronájem PC herní techniky je in

Zahrát si akční bojovku nebo adventuru je dnes snazší než kdy dříve. Vývojáři počítačových her se předhánějí, kdo přinese na trh co nejreálnější příběh v podobě, která i zkušené hráče posadí hlouběji do židle. Avšak to s sebou nese jednu základní podmínku – abyste si mohli požitek ze hry skutečně užít, je potřeba mít správné a skvěle funkční vybavení. A dnes už si ho nemusíte kupovat. Můžete si ho klidně pronajmout a hrát víceméně bez starosti.

Nejtenčí 13,3" notebook na světě. Asus uvedl na český trh horkou novinku, neváží skoro nic

Extrémně tenký, překvapivě lehký a vysoce výkonný pracant. Tak by se dal popsat nejnovější přírůstek do rodiny notebooků od společnosti Asus, který se může pochlubit milým prvenstvím. Model Zenbook S 13 je totiž nejtenčím 13,3palcovým notebookem s OLED displejem na světě – je tedy ještě tenčí než konkurenční Macbook Air od značky Apple. Díky svým parametrům a silným „střevům“ jde o mimořádně přenosný notebook, zároveň avšak nešidí na výkonu v terénu. Navíc jde podle společnosti Asus o její dosud nejekologičtější kousek, a to díky použitým recyklovaným kovům a plastům.

Děsivý horor z českých lesů se vrací. Hra Someday You’ll Return vychází ve vylepšené verzi

Česká hororová hra Somedy You’ll Return dostává druhý dech. V úterý se po dlouhém vývoji dočkala výrazně vylepšené verze, která nabízí upravený příběh, nový obsah i nemalou porci oprav. Titul českého studia CBE Software se objevil na trhu v roce 2021, i přes pochvalné ohlasy ze strany odborné kritiky se ale hře příliš nedařilo – i kvůli úniku nehotové verze. Proto se tvůrci domluvili s tuzemským herním velikánem Bohemia Interactive, který zaštítil vydání reedice na PC i konzoli PlayStation 4 a 5.

Udržitelnost v zaměstnání. Co všechno lze udělat pro planetu v pracovní době?

Udržitelnost a ekologie. Pojmy, které se v posledních letech skloňují v každém ohledu našich životů. A pracovní sféra není výjimkou. Čím dál více Čechů se snaží i ve svém povolání myslet na životní prostředí, soustředí se na recyklaci a omezuje plýtvání. Na podobné snahy sází i sami zaměstnavatelé a orientace firem tímto směrem se stává příležitostí i lákadlem pro nové pracovníky.