reklama

Devítiletou dívku na Klatovsku srazil rychlík, na místě zemřela. Přebíhala přejezd

Rychlík srazil devítiletou dívku na železničním přejezdu v obci Borovy na Klatovsku. Přivolaní záchranáři už jí nedokázali pomoci. Případ si převzali k vyšetřování policisté, kteří teď budou zjišťovat, co tragickému střetu předcházelo.

reklama

Neštěstí se stalo v úterý kolem čtvrté hodiny odpoledne. Podle informací webu Krimi Plzeň dívenka vběhla přímo před přijíždějící rychlík, který směřoval z Klatov do Plzně. Strojvedoucí už neměl šanci zastavit a vlak devítiletou holčičku srazil.

K tématu

„Dítě utrpělo mnohočetná zranění neslučitelná se životem a lékař zdravotnické záchranné služby tak musel konstatovat úmrtí,“ uvedla pro web mluvčí záchranářů Mária Svobodová. Na pomoc rodině povolala policie krizovou interventku a policejní psycholožku.

Vyšetřování si pak převzali kriminalisté z Klatov. „Strojvedoucí měl dechovou zkoušku i zkoušku na omamné a psychotropní látky negativní. Veškeré okolnosti úmrtí dívky narozené v roce 2011 jsou nyní předmětem šetření,“ doplnila policejní mluvčí Martina Korandová.

Cestující z vlaku vyvedli hasiči do přistaveného autobusu. Omezení na trati trvalo zhruba šest hodin, byla zřízena náhradní autobusová doprava.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama