CNN Prima News diskvalifikace

diskvalifikace

Výpis příspěvků ke štítku „diskvalifikace“

Paradox soudního odstranění Trumpa: Pro exprezidenta může jít o „zlatý důl“, míní experti

Možná diskvalifikace exprezidenta Donalda Trumpa z primárek ve státě Colorado, o níž rozhodl tamní nejvyšší soud, může republikánovi v klání o křeslo v Bílém domě paradoxně spíše pomoct. Podle analýzy BBC totiž tým okolo miliardáře s největší pravděpodobností uspěje s odvoláním u Nejvyššího soudu USA a verdikt bude zrušen. Celá záležitost poté nejspíše jen upevní roli bývalého prezidenta jakožto bojovníka proti „vládnoucím elitám“, jež mu brání v návratu do úřadu. Trumpa se již zastali přední republikáni, píše britský zpravodajský web.

Parodie, ničíte celý sport. Rozhodčí čelí kritice za diskvalifikaci pěti skokanek na lyžích

Pondělní závod smíšených družstev na olympiádě v Pekingu výrazně poznamenala diskvalifikace pěti skokanek z řad silných týmů. Rozhodčí totiž usoudil, že kombinézy sportovkyň nesplňovaly předepsanou normu. Například český tým díky tomu postoupil do finále a nakonec skončil sedmý. Zástupci olympijských výprav z Japonska, Rakouska, Německa a Norska ale zuří.

Bizarní diskvalifikace ze závodu kvůli podrážkám. Jeden z běžců navíc u cíle zemřel

Etiopský běžec Derara Hurisa přišel kvůli neregulérním botám o vítězství ve Vídeňském maratonu. Po závodě byl diskvalifikován, protože podrážka jeho maratonek měla tloušťku 50 milimetrů, tedy o deset více, než povolují pravidla. Vítězství spojené s prémií 15 tisíc eur, tedy téměř 400 tisíc korun, připadlo Keňanovi Leonardu Langatovi, který doběhl v čase 2:09:25, tři sekundy za Hurisou. Při závodě navíc došlo i k tragédii – jeden z účastníků v závěru závodu zkolaboval a zemřel.

Radek Štěpánek: Všichni ti, kteří milují tenis, budou hrát za každých podmínek

Současná protipandemická opatření při tenisu mohou podle české tenisové legendy Radka Štěpánka ovlivňovat průběh zápasů. Podmínky jsou ale pro všechny stejné a vyhraje ten, kdo se s nimi nejlépe popasuje, uvedl v pořadu Nový den. Co se týká diskvalifikace Novaka Djokoviče, jeho bývalého svěřence, ačkoliv šlo o evidentně neúmyslný incident, při němž trefil čárovou rozhodčí, byla podle pravidel v pořádku a pravidla by se neměla ohýbat kvůli nikomu, myslí si Štěpánek.

Djokovič se po zkratu omluvil. Strašná nespravedlnost, nesouhlasí srbská média

Aktualizováno

Tenisový svět nemůže uvěřit konci Novaka Djokoviče na grandslamovém US Open. První tenista světového žebříčku se nyní omluvil za to, že v osmifinále zasáhl rozhodčí míčkem. Favorit newyorského grandslamu byl za incident z koncovky prvního setu utkání se Španělem Pablem Carreňem diskvalifikován. Navíc dostal za nesportovní chování pokutu 10 tisíc dolarů (v přepočtu asi 224 tisíc korun).