CNN Prima News diverzita

diverzita

Výpis příspěvků ke štítku „diverzita“

Už žádné bílé muže? Šílené, kritizují vojáci britské letectvo za gendrové a rasové cíle

19. srpna 2022 10:16

Britské Královské letectvo (RAF) omezuje pracovní nabídky pro bílé muže, aby dosáhlo stanovených cílů pro diverzitu. Na protest proti tomuto kroku rezignovala šéfka náboru, informuje stanice Sky News. Ministerstvo obrany jakékoliv změny náborové politiky popírá. K údajnému rozhodnutí vedení RAF se kriticky vyjadřují jak politici, tak veřejnost.

Američtí žáci museli vyplnit „dotazník rovnosti“. Rodiče se o tom neměli dozvědět

2. srpna 2021 15:44

„Nepochopení“ a „zmatení“ – tak popsala dívka z minnesotské základní školy své pocity při vyplňování „dotazníku rovnosti“. Spolu se svými spolužáky musela odpovědět na otázky související s genderovou identitou. Dívka si zároveň postěžovala, že jim učitelka zakázala otázky přeskakovat. Studenti je museli vyplnit i přesto, že jim neporozuměli. Vyučující měla navíc žákům zakázat mluvit o dotazníku s rodiči.

Starostka Chicaga dá rozhovor jen barevným novinářům. Vadí jí příliš bílých mužů v médiích

21. května 2021 20:09

Starostka Chicaga Lori Lightfootová ve středu oznámila, že na své dvouleté výročí působení ve funkci bude poskytovat osobní rozhovory pouze barevným reportérům. Coby Afroameričance jí totiž vadí, že hromadné sdělovací prostředky ve městě jsou převážně bělošské, zatímco Chicago je rozmanitější. Informoval o tom web Chicago Tribune.

Biden jmenoval kandidáty do federálního soudu. Mezi řadou žen jsou i tři Afroameričanky

30. března 2021 18:58

Americký prezident Joe Biden v úterý oznámil první sérii kandidátů na křesla ve federálních soudech, podle listu The New York Times kladl důraz především na různorodost. Většina kandidátů jsou ženy, tři z nich jsou tmavé pleti. Biden se tak snaží vyvážit soudce nominované svým republikánským předchůdcem Donaldem Trumpem, který jich za čtyři roky v úřadě prosadil do funkcí 220, převážně bělochů mužského pohlaví.