CNN Prima News Srbsko

Srbsko

Výpis příspěvků ke štítku „Srbsko“

Kontroly migrantů nekončí. I Rakousko bude na hranice se Slovenskem dohlížet dalších 15 dní

28. října 2022 16:12

Rakouská vláda prodlouží o 15 dní kontroly na hranicích se Slovenskem, které zavedla koncem září kvůli zvýšené migraci. Podle agentury APA o tom v pátek informovalo ministerstvo vnitra ve Vídni. Původní lhůta pro provádění kontrol na rakousko-slovenské hranici měla skončit právě v pátek. Česko již ve čtvrtek oznámilo, že kontroly prodlouží až do 12. prosince.

Zemanovo setkání s Orbánem a Vučičem? Ostatní státníci ho možná odmítli, myslí si Svoboda

6. října 2022 23:51

Setkání prezidenta Miloše Zemana s maďarským a srbským prezidentem při symbolické „rozlučce“ s funkcí vyvolalo různé reakce. Zeman se mohl snažit setkat s jinými státníky, kteří však zájem o schůzku nemuseli opětovat, domnívá se bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Hooligans zaútočili na pochod gayů: Při krvavých střetech zasahovaly tisíce policistů

18. září 2022 09:47

Pořádková policie se v sobotu střetla s fotbalovými chuligány v centru Bělehradu, kde probíhal celoevropský pochod Pride oslavující gay, lesbickou, bisexuální a transgender kulturu. Ten se konal navzdory hrozbám ze strany antihomosexuálních skupin a dřívějšímu oficiálnímu zákazu pochodu v tradičně konzervativním balkánském státě.

Marná snaha českých basketbalistů. S Finskem na ME prohráli 88:98, uniká jim postup

6. září 2022 19:49
Aktualizováno

Čeští basketbalisté prohráli na mistrovství Evropy v Praze i s rozehrávačem Tomášem Satoranským v sestavě s Finskem 88:98 a promarnili první možnost zajistit si účast v osmifinále v Berlíně. Po třetí porážce ze čtyř zápasů budou svěřenci trenéra Ronena Ginzburga bojovat o postup ve čtvrtek od 17:30 v závěrečném vystoupení ve skupině D s Izraelem, který v úterý podlehl Srbsku 78:89 a také nezískal jistotu play off.

Auta ze zemí mimo EU se silničních radarů bát nemusí. Vypátrat jejich řidiče prakticky nelze

19. srpna 2022 09:14

Řidiče aut s ukrajinskou poznávací značkou u nás prakticky nic nenutí dodržovat předepsané rychlostní limity. Pakliže je policie nechytí přímo při přestupku „za ruku“, ale jsou jen vyfoceni automatickým záznamovým zařízením, je porušení předpisů z jejich strany de facto nepostižitelné. To samé samozřejmě platí i pro řidiče z drtivé většiny zemí mimo EU.

Srbský prezident: Dokud budu žít, do Chorvatska k moři nepojedu. Nezapomínejme na historii

14. srpna 2022 10:31

Srbský prezident Aleksandar Vučić přišel s rozhodným prohlášením. „Dokud budu žít, do Chorvatska k moři nepojedu,“ vzkázal. Podle něj by země neměla zapomenout na to, co se za 2. světové války stalo srbskému lidu. Narážel tak na fakt, že chorvatský ustašovský režim, který kolaboroval s nacistickým Německem, jen v neblaze proslulém koncentračním táboře Jasenovac zavraždil podle jedněch odhadů několik desítek tisíc, podle jiných až 700 tisíc Srbů. A když chtěl minulý měsíc Vučić toto místo navštívit, Chorvaté mu to zatrhli.

Válka v Kosovu nevypukne. Rusko by chtělo konflikt vyostřit, nemá ale jak, říká Zrno

2. srpna 2022 16:41

Ačkoliv je konflikt mezi Kosovem a Srbskem opět vyhrocený, válka rozhodně nevypukne. V pořadu 360° to řekl vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. Důvod je podle něj prostý. Srbsko je totiž obklíčené zeměmi, které buď spadají do Severoatlantické aliance (NATO), nebo se její součástí chtějí stát. Proto mu nepomůže ani Rusko, které ho léta podporuje. Vladimir Putin totiž nemá mnoho možností, jak zasáhnout.

Denacifikace Balkánu? Srbský parlament je plný zbytečných idiotů, míní expert Tesař

2. srpna 2022 10:16

Poslední dny na Balkáně jsou ve znamení zhoršování vzájemných srbsko-kosovských vztahů. Napětí v regionu vzrostlo den předtím, než měla vstoupit v platnost nová nařízení kosovské vlády zahrnující zrušení platnosti srbských dokladů a registračních značek aut na jejich území. Podle balkanisty Filipa Tesaře ale situace tak dramatická není.

Střelba i blokáda hranice. Kosovo pod tlakem odkládá platnost nových omezení pro Srby

1. srpna 2022 22:38

Mezi Srbskem a Kosovem opět roste napětí. Kosovská vláda totiž chtěla pro Srby zavést nová pravidla pro vstup na své území. Ta se týkají dokladů totožnosti a registračních značek. Kosovští Srbové reagovali blokádou silnic poblíž hraničních přechodů. Místy se ozývala i střelba. Kosovo nakonec plánované nařízení o měsíc odložilo.