CNN Prima News Srbsko

Srbsko

Výpis příspěvků ke štítku „Srbsko“

Místo kapra prasátko, masové kuličky i zapečené fazole. Jak slaví Vánoce menšiny v ČR?

Vánoce pro Čechy obvykle znamenají svátky klidu a míru. Lidé se z pohodlí domova dívají na pohádky, poslouchají koledy a po štědrovečerní večeři skládající se ze smaženého kapra a bramborového salátu rozbalují dárky, které naleznou pod stromečkem. Jak jsou na tom ale potomci cizinců či příslušníci národnostních menšin žijící v Česku? Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik zajímavých příběhů.

Předčasné volby v Srbsku jasně ovládla strana prezidenta Vučiče, ukazují odhady

Vládní Srbská pokroková strana (SNS) prezidenta Aleksandara Vučiče podle předběžných výsledků jasně vede v předčasných parlamentních volbách a udrží si většinu v parlamentu. Informovaly o tom agentura IPSOS a místní nevládní organizace CeSID po sečtení 80 procent odevzdaných hlasů. Vítězství SNS už vyhlásil i sám Vučić, podle kterého bude mít strana ve 250členné sněmovně 127 zástupců.

Drama v Kosovu: Úřady viní Srby z útoku a smrti policisty, bojovalo se i v klášteře

Aktualizováno

Při ozbrojených střetech v obci Banjska na severu Kosova v neděli přišli o život čtyři lidé: jeden kosovský policista a tři útočníci. Oznámila to kosovská policie. Kosovské úřady večer oznámily, že po několika hodinách střetů mají pod kontrolou areál kláštera pravoslavní církve, který před tím podle nich obsadilo na 30 ozbrojenců, píše AFP. Kosovští představitelé tvrdí, že útočníci jsou profesionálové podporovaní Srbskem, které to však odmítlo.