reklama

dluh

Výpis příspěvků ke štítku „dluh“

Zvýšení daní se nevyhneme, krizi nevyřešíme šetřením, tvrdí Národní rozpočtová rada

Vláda by měla podle Národní rozpočtové rady (NRR) připravit realistickou konsolidaci veřejných financí, která by měla být proti aktuálním plánům rozsáhlejší. Je podle ní přitom patrné, že si to vyžádá významné zvýšení daní. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou rada zveřejnila ve čtvrtek. Česku podle ní hrozí, že kvůli vývoji veřejných financí narazí na takzvanou dluhovou brzdu již v roce 2024. Ještě loni v listopadu rada předpokládala, že to bude až o rok později.

Půjčím si a tři roky budu žít z minima. Zkrácení doby oddlužení je možné zneužít

Zvažované zkrácení doby oddlužení na tři roky by podstatně zvýšilo počet lidí, kteří by se byli ochotni zadlužit, dluhy nesplatit a žít po dobu oddlužení z nezabavitelného minima. Ukázal to výzkum, který exkluzivně pro CNN Prima NEWS provedla agentura STEM/Mark. Návrh na zkrácení doby oddlužení a zrušení limitu povinného splacení alespoň části dluhů podalo ministerstvo spravedlnosti. Poslanci se k němu znovu vracejí.

Ind prohrál sázku, přátelům nabídl znásilnění manželky. Odmítla, tak ji polil kyselinou

Šestatřicetiletý Ind závislý na hazardních hrách prohrál se svými přáteli sázku. Jelikož neměl peníze, rozhodl se jim revanšovat v podobě možnosti znásilňovat jeho ženu po dobu jednoho měsíce, kdykoli si přátelé usmyslí. Žena tak byla zneužita od října hned několikrát, uvedla místní policie. Po několika hrůzných incidentech se však zoufalá žena bránila a podobné praktiky vyřizování účtů odmítla. Rozzuřený muž na ni tedy údajně vylil kyselinu. Okamžitě byl zatčen a obviněn ze sexuálních zločinů a domácího násilí.

Pikora: Planeta je předlužená. Politici vše řeší tiskem peněz, jednou narazíme

Ačkoliv je 320miliardový schodek českého rozpočtu na příští rok šílenou cifrou, na evropské poměry to až tak hrozné není. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Vladimír Pikora. Veřejné finance jsou podle něj v současnosti ve velmi špatném stavu v celém vyspělém světě. „Politici řeší všechno tiskem peněz a jednoho dne to někde bude muset narazit,“ prohlásil Pikora.

Vládní daňový balíček je nesmysl a předvolební hra, myslí si senátor Čunek

Osud daňového balíčku mají v rukou senátoři, po kterých vláda chce, aby jej opravili, a zmírnili tak jeho dopad. Dohoda se neblíží, lidovci trvají na tom, že změna sazby daní není namístě. Kdy a jak bude Senát o balíčku hlasovat? A nepoškodil budoucí spolupráci ODS, KDU-ČSL a TOP 09 fakt, že občanští demokraté hlasovali pro Babišův návrh na snížení daní? Na tyto a další otázky odpovídal senátor Jiří Čunek v pořadu CNN Prima NEWS K věci.

Trump označil svůj 400 milionový dluh za „maličkost“. Biden se zastal transgender lidí

Donald Trump, stále ještě úřadující americký prezident, přiznal během předvolební debaty v televizi NBC 400 milionový dluh své společnosti The Trump Organization. Podle něj je ale pouze „maličkostí“ ve srovnání s jeho celým majetkem. Prezident se také hájil tím, že peníze nedluží „lidem se zlými úmysly“. Ve stejný čas na stanici ABC jeho soupeř Joe Biden slíbil zvrátit prezidentova „nebezpečná a diskriminační“ nařízení proti transgenderovým lidem.

reklama