dluh

Výpis příspěvků ke štítku „dluh“

Nebezpečí pro Česko? Vše se může změnit lusknutím prstu, varují experti před zadlužováním

Samotná výše zadlužení státu není nebezpečná. České republice hrozí spíše pokračování současného trendu ve vývoji státního deficitu, upozornili ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS ekonomové Milan Bednář a Markéta Šichtářová. Pokud by nastala další dramatická situace, podobná například covidovým lockdownům, problém kvůli zadlužování by mohl přijít jako lusknutím prstu, varovala odbornice. Vládní konsolidační balíček navíc podle ní snahou o navyšování příjmů do státní kasy míří na špatnou stranu rozpočtu, což učiní veřejné finance křehčími.

Vláda pomohla dlužníkům v exekuci. Někteří už letos nemusejí platit, věřitelé se cítí zrazeni

Snaha vlády rychle pomoci lidem s vysokými náklady na bydlení si vybírá svou daň. Do potíží se dostaly desítky tisíc lidí. Od normativních nákladů na bydlení, které vláda výrazně zvýšila, se totiž počítá i to, kolik je možné ze mzdy srazit dlužníkům v exekuci. Někteří tak díky tomu mohou letos splácet výrazně méně než dřív, jiným to dokonce umožnilo přestat splácet úplně.

Daniel Landa v problémech? Firma Žito 44 je bez majetku, na daních dluží více než milion

Zhruba 1,3 milionu korun má na daních dlužit firma Žito 44, v níž má zpěvák Daniel Landa většinový podíl. Informaci zveřejnil Radiožurnál na základě insolvenčního návrhu na společnost. Z něj má plynout, že firma nemá žádné peníze ani další majetek. Landa v reakci pro CNN Prima NEWS řekl, že ve firmě měl na starost pouze uměleckou a sportovní stránku projektů a po neshodách s producentem Jiřím Jurtinem působení ve společnosti ukončil.

Hloušek promluvil o milionových dluzích: Neschovávám se, nejsem gauner. Zase bude líp

Před dluhy neutíkám a před nikým se neschovávám. Ve velmi otevřeném rozhovoru pro web iSport.cz to řekl fotbalista Adam Hloušek. Čtyřiatřicetiletý obránce dluží přes 20 milionů korun i kvůli tomu, že měl fatálně propadnout hazardu. I když bývalý reprezentant připouští, že se dostal do nelehké situace, zároveň tvrdí, že se léčí a problém aktivně řeší.

Tempo zadlužování je hrozivé. Pro Česko může mít fatální následky, varuje ekonom

Veřejný dluh České republiky se nadále zvyšuje. I když Česko stále patří k těm méně zadluženým zemím Evropské unie, člen Národní rozpočtové rady Petr Musil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS varoval, že tempo zadlužení je hrozivé. Neřešení této situace by pak mohlo mít fatální následky pro veřejné finance i českou ekonomiku jako takovou, dodal Musil.

Majetek dezinformátora Vrabela jde do konkurzu. Z milionových dluhů zaplatil jen 15 tisíc

Krajský soud v Českých Budějovicích zrušil oddlužení pořadatele protivládních demonstrací a dezinformátora Ladislava Vrabela. Prohlásil na jeho majetek i konkurz. Soudce Zdeněk Strnad argumentoval tím, že Vrabel ve svém insolvenčním řízení nedělá maximum pro to, aby uspokojil věřitele. Stejný názor má i insolvenční správce Martin Koubek. Vrabel řekl, že soud považuje za politický proces. Podle insolvenčního správce dluží Vrabel 2,6 milionu korun, za rok a půl oddlužení zatím splatil 14 493 Kč, tedy 0,5 procenta dluhu. Při oddlužení má splatit 30 procent dluhu. Vrabel si teď nemůže dalších pět let podat znovu insolvenční návrh, řekl Koubek.

Na obzoru je katastrofa a bankrot. Vláda dělá vše, abychom tam byli rychle, zlobí se Tlustý

Hrozí České republice v důsledku ekonomické krize řecký scénář? Například ekonom Mojmír Hampl se obává, že by se Česko v následujících letech mohlo skutečně dostat do situace, kdy nebude schopno ufinancovat své dluhy, pokud něco neudělá. Podle exministra financí Vlastimila Tlustého dokonce vláda dělá vše pro to, aby přišel co nejrychleji státní bankrot. Jeho obavy však v pořadu 360° na CNN Prima NEWS mírnil ekonom Vladimír Pikora.

Rusko na hraně bankrotu. Západ ho chce vytrestat, tak nemůže splácet dluhy, říká ekonom

Ruská federace směřuje k prvnímu bankrotu za posledních 100 let. Do nedělního večera má totiž zaplatit zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy korun) jako úroky ze zahraničních dluhopisů. Peníze na zaplacení sice má, západní země jí ale kvůli invazi na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Podle ekonoma Lukáše Kovandy tak půjde spíš o umělý bankrot, který pravděpodobně vyhlásí samotní západní věřitelé. Přesto by měl na Rusko citelné dopady.