reklama

dluh

Výpis příspěvků ke štítku „dluh“

Vánoce jako za socialismu? Dárky nebudeme kupovat, ale shánět, herní konzole nejsou

13. listopadu 2021 05:29

Letošní Vánoce nebudou jen jedny z nejdražších v historii, ale také jedny z nejchudších. Zejména lidé ve středím věku si vzpomenou na éru reálného socialismu, kdy se dárky nekupovaly, nýbrž sháněly. To proto, že o regálech plných zboží si mohli nechat jen zdát. Něco podobného nás čeká i letos, a to hlavně u zboží, které se neobejde bez elektronických součástek. Šest lidí ze sta připouští, že si na vánoční dárky půjčí.

Pozor na prašivé dluhopisy, varuje policie. Lidé půjčují peníze, které pak už nikdy neuvidí

12. října 2021 19:10

V Česku roste počet případů, kdy podvodníci okrádají drobné investory o veškeré úspory. Na počátku vždy stojí slib nějaké společnosti, že zhodnotí vaše peníze v řádu desítek procent ročně. Policie spolu s Českou národní bankou (ČNB) však před takovými podvodníky s takzvanými prašivými dluhopisy varuje a investorům doporučuje, aby pečlivě zvažovali, komu své peníze svěří.

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

24. září 2021 21:48

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

KOMENTÁŘ: Po volbách přijde zvýšení daní. Lhostejno, kdo bude vládnout

10. března 2021 07:02

Národní rozpočtová rada ve svém pravidelném stanovisku varuje před nárazem České republiky na dluhovou brzdu. Konsolidace veřejných financí prý bude muset probíhat mnohem razantněji, než jak plánuje ministerstvo financí. Hrozí nám jinak zhoršení úvěrového ratingu, což by mělo za následek zvýšení výdajů na platby úroků z českého veřejného dluhu.

Ani 150milionová injekce nezabrala. Pivovar Vysoký Chlumec končí

5. března 2021 10:41

Po Uherském Brodě a Klášteře teď skupina Pivovary Lobkowicz Group uzavírá svůj další podnik. Ve Vysokém Chlumci se přitom pivo vařilo už od 15. století. Uzavření výrobny na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje potvrdila pro CNN Prima NEWS Martina Husková, mluvčí skupiny Pivovary Lobkowicz Group.

Zvýšení daní se nevyhneme, krizi nevyřešíme šetřením, tvrdí Národní rozpočtová rada

4. března 2021 10:35

Vláda by měla podle Národní rozpočtové rady (NRR) připravit realistickou konsolidaci veřejných financí, která by měla být proti aktuálním plánům rozsáhlejší. Je podle ní přitom patrné, že si to vyžádá významné zvýšení daní. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou rada zveřejnila ve čtvrtek. Česku podle ní hrozí, že kvůli vývoji veřejných financí narazí na takzvanou dluhovou brzdu již v roce 2024. Ještě loni v listopadu rada předpokládala, že to bude až o rok později.

Půjčím si a tři roky budu žít z minima. Zkrácení doby oddlužení je možné zneužít

1. února 2021 22:26

Zvažované zkrácení doby oddlužení na tři roky by podstatně zvýšilo počet lidí, kteří by se byli ochotni zadlužit, dluhy nesplatit a žít po dobu oddlužení z nezabavitelného minima. Ukázal to výzkum, který exkluzivně pro CNN Prima NEWS provedla agentura STEM/Mark. Návrh na zkrácení doby oddlužení a zrušení limitu povinného splacení alespoň části dluhů podalo ministerstvo spravedlnosti. Poslanci se k němu znovu vracejí.

Ind prohrál sázku, přátelům nabídl znásilnění manželky. Odmítla, tak ji polil kyselinou

20. prosince 2020 21:06

Šestatřicetiletý Ind závislý na hazardních hrách prohrál se svými přáteli sázku. Jelikož neměl peníze, rozhodl se jim revanšovat v podobě možnosti znásilňovat jeho ženu po dobu jednoho měsíce, kdykoli si přátelé usmyslí. Žena tak byla zneužita od října hned několikrát, uvedla místní policie. Po několika hrůzných incidentech se však zoufalá žena bránila a podobné praktiky vyřizování účtů odmítla. Rozzuřený muž na ni tedy údajně vylil kyselinu. Okamžitě byl zatčen a obviněn ze sexuálních zločinů a domácího násilí.

Pikora: Planeta je předlužená. Politici vše řeší tiskem peněz, jednou narazíme

17. prosince 2020 11:59

Ačkoliv je 320miliardový schodek českého rozpočtu na příští rok šílenou cifrou, na evropské poměry to až tak hrozné není. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Vladimír Pikora. Veřejné finance jsou podle něj v současnosti ve velmi špatném stavu v celém vyspělém světě. „Politici řeší všechno tiskem peněz a jednoho dne to někde bude muset narazit,“ prohlásil Pikora.

Schillerová: Kupte blízkým pod stromeček dluhopis. Je to nevkusné, cupují nápad experti

9. prosince 2020 11:29

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) natočila video, v němž občany nabádá k pořízení netradičního vánočního dárku. Státního dluhopisu. Podle ní jde o chytrý dárek, který nejen potěší, ale ještě zajistí zhodnocení úspor. Ekonomům se však nápad příliš nezamlouvá. Úrokové sazby navíc ani nevykompenzují dopad růstu cenové hladiny.

reklama