CNN Prima News Dmitrij Peskov

Dmitrij Peskov

Výpis příspěvků ke štítku „Dmitrij Peskov“

Já jsem pan Peskov, do armády nenarukuji. Youtubeři napálili syna Putinova mluvčího

22. září 2022 17:10

Povedený žert s vážnou tématikou se podařil skupince Rusů z oblíbeného YouTube kanálu. Ti po vyhlášení částečné mobilizace ruským prezidentem Vladimirem Putinem zavolali synovi Putinova mluvčího Dmitrije Peskova. Rozhodným velitelským hlasem mu moderátor show oznámil, že se musí hlásit k narukování. Nikolaj Peskov ale, zdá se, bude chtít výjimku. Odpověděl totiž, že je „Peskov a musí tuto věc řešit jinak, na vyšší úrovni“.

Zima bude dlouhá a tuhá, varuje Gazprom Evropu v mrazivé reklamě. Hrozí nedostatek plynu?

6. září 2022 15:27

Ruský Gazprom zveřejnil reklamu, ve které Evropu varuje před dlouhou a tuhou zimou. Ve videu jsou přitom dle ruských zdrojů použity záběry ze sibiřského Krasnojarsku, kde lidé topí uhlím. Největší exportér zemního plynu na světě klip publikoval několik dnů poté, co Rusko oznámilo přerušení dodávek potrubím Nord Stream 1. Video poutá pozornost především v západní Evropě, která je na ruském plynu závislá.

Zrušte sankce, jinak budete mít málo plynu, hrozí Peskov Evropě. Utne Rusko i dodávky ropy?

5. září 2022 20:27

Rusko může definitivně utnout dodávky ropy do Evropy. S touto hrozbou vyrukoval mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Důvodem je podle něj zvažovaný cenový strop u ruské ropy, o němž uvažují státy G7. Tiskový mluvčí prezidenta Vladimira Putina dále dodal, že pokud nebudou zrušeny sankce uvalené na Moskvu kvůli ruské invazi na Ukrajinu, tak se předválečné dodávky plynu plně neobnoví.

Kritika reforem či výčitky kvůli rozpadu SSSR. Jaký byl vztah Putina s Gorbačovem?

31. srpna 2022 19:51

Ke smrti posledního vládce Sovětského svazu Michaila Gorbačova se neopomněl vyjádřit nynější ruský prezident Vladimir Putin. Prostřednictvím svého tiskového mluvčího však jen stroze oznámil, že rodině zaslal své nejhlubší kondolence. Gorbačov před časem měl o Putinovi říci, že svojí současnou politikou de facto zničil jeho reformy. Jaký byl vztah mezi těmito výraznými státníky?

Dětem na Ukrajině děláme dobro a štěstí. Manželka mluvčího Kremlu svými slovy šokovala svět

22. srpna 2022 10:53

Dlouhou dobu se manželka Dmitrije Peskova, mluvčího ruského prezidenta Vladimira Putina, k válce na Ukrajině nevyjadřovala. Nyní však rodačka z ukrajinského Dnipra šokovala na sociální síti. U příležitosti narozenin své dcery zveřejnila video, v němž jí přeje jen to nejlepší. A zároveň reagovala na kritiku těch, kteří válečný konflikt odsuzují.

Případ Fedotov: Mstil se brankáři „nejděsivější muž planety“ a čeká ho maso staré 70 let?

6. července 2022 06:39

Místo NHL angažmá za polárním kruhem. Nikoliv v hokejovém týmu, ale v armádě. Brankář Ivan Fedotov měl mít před sebou sezonu ve Philadelphii Flyers, ale ocitl se v pořádně svízelné situaci. Podle verze Ruska nejde o nic jiného než o to, že stříbrný medailista z her v Pekingu musí absolvovat zatím nesplněnou vojenskou službu. Jiné zprávy však napovídají, že se jedná o pomstu za pakt se Západem. A že za ní stojí jeden z Putinových mužů – Igor Sečin.

Bezcitné útoky na civilisty: Počet obětí ruských raket u Oděsy se zvýšil na dvě desítky

1. července 2022 17:34

Na dvě desítky stoupl počet obětí ruského nočního raketového útoku ve vsi Serhijivka u Oděsy na jihozápadě Ukrajiny, uvádí ruskojazyčný web BBC. Mezi 20 mrtvými je i jedenáctiletý chlapec. Dalších čtyřicet lidí bylo zraněno, z toho i šest dětí a jedna těhotná žena. Předchozí bilance byla 18 mrtvých a 38 raněných. Mluvčí německé vlády Steffen Hebestreit v této souvislosti konstatoval, že se ruský prezident Vladimir Putin bude muset z nočního raketového útoku v Oděské oblasti zodpovídat.