CNN Prima News Dmitrij Peskov

Dmitrij Peskov

Výpis příspěvků ke štítku „Dmitrij Peskov“

Putinovi řekl, ať drží hubu. Teď chci být prezidentem já, hlásá z vězení ruský „Frankenstein“

Vězněný ruský nacionalista Igor Girkin oznámil, že se chce v nadcházejících volbách ucházet o prezidentský úřad. Informoval o tom nezávislý ruský server Sota, který se odvolal na Girkinův dopis z vazby. Bývalý velitel proruských separatistů na Donbasu je v Rusku od léta ve vyšetřovací vazbě kvůli obvinění z podněcování k extremistické činnosti. Jako stoupenec války proti Ukrajině kritizoval ruské vojenské velení i prezidenta Vladimira Putina a označoval je za neschopné.

Za ruský antisemitismus může Západ, zní z Kremlu. Hon na Židy z letiště zosnoval Kyjev, tvrdí

Rusko tvrdí, že za znepokojujícím incidentem z letiště v Machačkale stojí západní vlivy. Klíčovou roli v něm sehrál Kyjev, tvrdí mluvčí ministerstva zahraničí Zacharovová. Kreml kvůli těmto nařčením svolal schůzku nejvyššího vedení země. Ukrajina jakoukoliv vlastní roli v incidentu jasně popřela. Mnozí upozorňují na absurditu obvinění státem, který chtěl invazí na Ukrajinu podle svých slov sousední zemi denacifikovat a jehož občané se přitom pokusili o pogrom. Rusko má zároveň nechvalnou pověst antisemitské země, doplnil pro CNN Prima NEWS rusista Jiří Just.

Velké setkání diktátorů: Rusko vede svatou válku proti Západu, řekl Kim Čong-un Putinovi

Aktualizováno

Severní Korea podporuje ruského prezidenta Vladimira Putina ve všech jeho rozhodnutích, řekl ve středu podle agentury Reuters severokorejský vůdce Kim Čong-un. Oba státníci se sešli na kosmodromu Vostočnyj na ruském Dálném východě, kde Putin uvedl, že Rusko pomůže KLDR v oblasti vesmírných družic. Předmětem rozhovorů byla podle agentury RIA Novosti také možnost vyslání severokorejského kosmonauta do vesmíru. Podle Kima, pro kterého byla návštěva první zahraniční cestou od pandemie covidu, Moskva i Pchjongjang vedou svatou válku proti Západu.

Prigožinův majetek? Luxusní sídlo i zlaté cihly. V uniklém videu mluvil o své bezpečnosti

Kolem smrti oligarchy Jevgenije Prigožina panuje mnoho nejasností. Kreml vůbec poprvé připustil, že mohl být zavražděn. Média po celém světě se zároveň snaží rozkrýt, jak rozsáhlý byl vlastně majetek majitele Vagnerovy skupiny. Ruská televize nyní zveřejnila záběry ze zásahu v jeho sídle, kde bylo nalezeno množství luxusního zboží. Na sociálních sítích rovněž kolují záběry Prigožina, na nichž by měl být zachycen v Africe několik dní před svou smrtí a hovořil o své bezpečnosti.

Rusko mění cíle na Ukrajině: Peskov mluví o novém území, odvolává se na přepsanou ústavu

Od začátku invaze na Ukrajinu Moskva několikrát měnila své deklarované cíle. Ruský prezident Vladimir Putin v minulosti mluvil o „denacifikaci“ Ukrajiny či o ochraně separatistů na Donbasu. Jeho tiskový mluvčí Dmitrij Peskov aktuálně hlásí, že cílem je získat a zabezpečit území, která mají podle ústavy náležet Rusku – oblasti obsazené během války. Ty však byly do ruské nejvyšší právní normy připsány během konfliktu.

Rusko zastavilo účast na obilných dohodách. Nebyly splněny podmínky, tvrdí Moskva

Rusko v pondělí zastavilo svou účast na obilných dohodách, které od loňského léta umožňovaly i přes pokračující boje na Ukrajině vyvážet ukrajinské zemědělské produkty z přístavů v Černém moři. Uvedl to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, podle nějž nebyly naplněny části dohod týkající se Ruska. Platnost smluv, které obě strany prodloužily naposledy v květnu, v pondělí vypršela.