CNN Prima News Dmitrij Rogozin

Dmitrij Rogozin

Výpis příspěvků ke štítku „Dmitrij Rogozin“

Zranění Rogozina je vážnější, než tvrdí Kreml. Exšéfovi Roskosmosu prý hrozí amputace

24. prosince 2022 14:09

Bezpečnostní poradce Kremlu a bývalý šéf ruské vesmírné agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin utrpěl v ukrajinském okupovaném Doněcku nejspíš podstatně vážnější zranění, než ruská propaganda přiznává. Střepiny ho podle všeho zranily na pěti místech těla, kromě jiného v tříslech. Též mu hrozí amputace pohlavního orgánu. Tvrdí to alespoň stránka Dialog.ua, odvolává se na veřejné zdroje separatistické loutkové Doněcké lidové republiky.

Putin znovu hrozí Satanem. Nejobávanější zbraň světa může zasáhnout až USA

15. července 2022 17:28

Rusko znovu hrozí svou balistickou raketou Sarmat, známou také pod přezdívkou Satan II. Podle generálního ředitele ruské kosmické agentury Roskosmos a blízkého spolupracovníka Vladimira Putina Dmitrije Rogozina provede Moskva nové testy a také plánuje obávanou zbraň zařadit do sériové výroby, uvedl web Daily Mail. Raketa Sarmat je podle Kremlu schopna dopravit několik jaderných hlavic až na kontinentální území USA.

Nové superrakety Sarmat mají nahradit stávající „Satany“. Kdy je budou moci Rusové využít?

23. dubna 2022 13:36

Nejpozději na podzim bude na Sibiři vytvořen první pluk vyzbrojený novými mezikontinentálními raketami Sarmat. V ruské televizi to v sobotu řekl šéf vesmírné agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin. Jde o ambiciózní cíl, protože první test nové rakety se uskutečnil tuto středu a západní experti předpokládají, že podobných zkoušek bude muset být více, než nová raketa bude moci být zařazena do výzbroje, poznamenala agentura Reuters.