reklama

Do nového roku vykročíme za deště. Meteorologové varují i před povodněmi

S rokem 2021 se rozloučíme za nezvykle teplého počasí – nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 9 až 13 °C, v noci klesnou k 10 až 6 °C. Odvrácenou stránkou bude na některých místech déšť, ve dvou krajích dokonce hrozí povodně.

reklama

Poslední den v roce 2021 bude oblačno až zataženo, přechodně místy až polojasno. Zejména na horách se očekává ojedinělý déšť nebo přeháňky, na severu a severovýchodě má být četnější. Meteorologové navíc vydali výstrahu před povodněmi pro okresy ve dvou krajích: Libereckém a Olomouckém.

„Vzhledem k předpovídaným srážkám, oteplení a odtávání sněhové pokrývky je možné očekávat překročení 1. stupně povodňové aktivity v některých říčních profilech,“ upozormil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Tato výstraha platí pro okresy Litovel, Mohelnice, Šumperk, Zábřeh v Olomouckém kraji a pro Semily, Tanvald, Železný Brod v Libereckém kraji.

Největší problémy by se mohly objevit v okrese Jilemnice v Libereckém kraji. „Povodňová pohotovost – 2. stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech. Voda v řekách se může vylévat z břehů do okolní krajiny,“ uvedl k němu ve výstraze ČHMÚ. Ta zatím platí do sobotního poledne.

Konec roku bude neobvykle teplý. Nejvyšší denní teploty se mají pohybovat mezi 9 až 13 °C, na horách kolem 7 °C. Ani v noci na 1. ledna teploty příliš neklesnou, pouze k 10 až 6 °C, na Moravě místy kolem 4 °C. Ti, kteří příchod nového roku budou chtít oslavit venku, by si měli připravit pro jistotu deštníky. Ojediněle se objeví déšť nebo přeháňky, četnější budou na severu a severovýchodě.

Počasí v novém roce bude doslova opisovat závěr roku 2021. Bude oblačno až zataženo, ojediněle až polojasno. Zejména na horách, na severu a severovýchodě se může objevit četnější déšť nebo přeháňky. Postupně budou srážky k večeru ubývat, stejně jako oblačnost. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 9 až 13 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama