CNN Prima News oslavy

oslavy

Výpis příspěvků ke štítku „oslavy“

Účet za silvestra: Potyčky v Praze, pokuty i popálený policista. Hasiči řešili stovku požárů

Silvestrovský večer v Praze byl letos klidnější než v předešlých letech, sdělila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Pražská záchranná služba zaznamenala v centru hlavního města 14 případů a v souvislosti s novoročními oslavami měla 25 výjezdů. Hasiči informovali, že během první hodiny letošního roku řešili v celé ČR 109 událostí, z toho 98 požárů. Konkrétně v Praze bylo zásahů hasičů spojených s oslavami meziročně méně.

Prvenství mezi státy i „cestování v čase“. Kiribati slaví nový rok díky zdánlivé anomálii map

Ačkoliv Češi na příchod roku 2024 teprve čekají, tichomořské ostrovní skupiny Samoa a Kiribati již příchod nového roku oslavují. Při pohledu do map však mnohé může zaskočit, jakým způsobem je vedená mezinárodní datová linie, která ostrovy Kiribati „obchází“. Jak je to s určením začátku nového roku a proč mohou lidé zdánlivě „cestovat v čase“?

Světový den televize oslaví Prima ve velkém stylu. Pestrý program vyvrcholí zábavnou show

Letošní světový den televize, který každoročně připadá na 21. listopadu, oslaví české komerční stanice ve velkém stylu. Vůbec poprvé připravily společný program pro své obchodní partnery a spolupracovníky, kterým otevřou své brány televize Nova, Prima i Óčko. Bohatý program vyvrcholí zábavnou večerní show WE LOVE TV, v níž se utkají týmy Novy a Primy pod vedením svých generálních ředitelů.

Úprk za odpočinkem. Před cestou na venkov Karel III. zveřejnil portrét, překvapil i v soutěži

Tři dny trvaly oslavy královské korunovace, v úterý už se Britové vrátili ke svým každodenním povinnostem a královský pár si po maratonu různých ceremonií odjel odpočinout na své venkovské sídlo v Sandringhamu ve východní Anglii. Buckinghamský palác také představil oficiální portrét Karla III., jeho manželky i celé královské rodiny.

GLOSA: Valentýn není jen kýč. Svátek lásky souvisí už s dcerou Karla IV. i s Hamletem

Valentýnský kýč, s tím nechci nic mít. Tak svátkem zamilovaných pohrdá nejeden našinec, často s vyšším vzděláním. Chyba lávky, svatý Valentýn je pouze špatně interpretován. A právě vzdělanci by měli svátku konečně dát, co si zaslouží. Vždyť o valentýnské slavnosti zamilovaných psal již největší dramatik všech dob William Shakespeare. Svátek má souvislost také s Annou Lucemburskou, dcerou českého krále a římského císaře Karla IV.