reklama
CNN Prima News oslavy

oslavy

Výpis příspěvků ke štítku „oslavy“

Česko přivítalo rok 2022. Záchranáři hlásili klid. Petardy však bouchaly i přes zákaz

1. ledna 2022 00:00

Svět se rozloučil s rokem 2021, druhým rokem koronavirové pandemie. Ta zejména v Evropě a Severní Americe opět zesílila a oslavy příchodu nového roku jsou tak podobně jako loni upravené nebo zrušené od japonského Tokia až po kalifornské Los Angeles. Jako první přivítali rok 2022 obyvatelé tichomořských ostrovů. Nastal už i v České republice.

Jiný kraj, jiný mrav. Kde na silvestra nosí puntíky a na Nový rok červené kalhotky?

31. prosince 2021 07:07

Oslavy příchodu Nového roku jsou tu. Každý silvestra prožívá jinak – někteří s přáteli vyrazí do ruchu velkoměsta, další ho raději stráví u televize s jednohubkami. Také každý národ má své specifické silvestrovské a novoroční tradice. Kde o štěstí v následujícím roce rozhoduje barva spodního prádla? A proč silvestra slavíme zrovna 31. prosince? Tyto a další odpovědi se dozvíte v článku.

PŘEHLEDNĚ: Omezené silvestrovské oslavy i počet lidí u stolu. Od středy zpřísňují opatření

28. prosince 2021 20:54

Kabinet Petra Fialy (ODS) si na závěr roku připravil sérii nových opatření, která začnou platit od 29 prosince. Týkají se především počtu lidí na hromadných akcích a provozu v restauracích, silvestrovské oslavy tak proběhnou ve značně omezeném režimu. Další možné změny v reakci na šíření varianty omikron chce vláda probrat na středečním jednání, jedná se například o povinné testování ve firmách. Přinášíme přehled schválených opatření, která ve středu vejdou v platnost.

Ztracený: Místo mejdanu jsem řešil, že podporuji znásilnění. Na píseň už jsem zapomněl

23. listopadu 2021 09:25

Triumf v Českém slavíkovi má pro zpěváka Marka Ztraceného lehce hořký nádech. Ačkoliv si z obnovené soutěže odnesl tři ceny, oslav si příliš neužil. V sobotu ráno byl nařčen z podporování znásilnění za svůj sedm let starý text písně Stává se to i v lepších rodinách. „Hází to stín na můj velký večer. Když jsem se probudil, měl jsem sociální sítě zahlcené tím, že Český slavík podporuje násilí na ženách a znásilnění,“ přiblížil Ztracený v pořadu Nový den. Obvinění aktivistky Johany Nejedlé odmítá.

Když se štěstí vejde do dlaně. Purpurové Česko oslavilo předčasně narozené děti

17. listopadu 2021 22:39

Oslavy 17. listopadu se v Česku spojují zejména se Dnem boje za svobodu a demokracii či Mezinárodním dnem studenstva. Mnozí však netuší, že jde i o oslavu radosti ze života. Řeč je o předčasně narozených dětech, kterých jen v Česku přijde na svět ročně až 8 500. Drobné ratolesti, které se mnohdy hrdým rodičům vejdou do dlaně, na jejich světový den lidé oslavují purpurovou barvou. A do ní se zahalily i mnohé české památky či významná místa.

Lukašenko: Aktivistu na Ukrajině jsme nezabili. Atletka Cimanouská hledá senzaci

9. srpna 2021 10:57
Aktualizováno

Přesně před rokem se v Bělorusku konaly prezidentské volby, které podle tamních úřadů ovládl dosavadní lídr země Alexandr Lukašenko. Ten nyní v den ročního výročí předstoupil v přímém přenosu před novináře, aby odpovídal na jejich dotazy. Mezitím se proti Lukašenkovi protestuje v Polsku a další odboj chystá i opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská.

Barák lítal, popisuje rodina Krpálkův triumf. Někdo místo zápasů klikoval na silnici

30. července 2021 17:22

V současnosti jsou Jezdovice asi nejšťastnější obcí v Česku. Ve vesničce na Jihlavsku s necelými 250 obyvateli totiž vyrůstal čerstvě dvojnásobný olympijský šampion judista Lukáš Krpálek. Triumf v Tokiu prožívali jeho příbuzní a kamarádi různě. Někteří rozhodující duely netrpělivě sledovali, jiní se na zápolení o medaile nemohli koukat, tak dělali kliky. Jedno je ale jasné. Druhé zlato 31letého sympaťáka se bude zapíjet hned několikrát.

Vtrhli do barů a slavili celou noc. Britové si užívali první den bez opatření

19. července 2021 17:53

Den svobody, jak se v Británii označuje pondělní zrušení takřka všech opatření proti šíření koronaviru, si tamní obyvatelé užili naplno. Hned po půlnoci vtrhli do barů a slavili až do brzkých ranních hodin. Debatu rozproudila i situace kolem premiéra Borise Johnsona, který nastoupil do karantény, jíž se původně snažil vyhnout. V neděli pak apeloval na veřejnost, aby rozvolnění brala zodpovědně.

Až vyhrajeme Euro, chceme státní svátek. Petici podepsaly statisíce Angličanů

10. července 2021 21:48

Angličané už plánují, jak půjdou po nedělním finále Eura proti Itálii slavit. Sepsali dokonce petici, v níž žádají premiéra Borise Johnsona, aby v případě vítězství jejich fotbalových miláčků vyhlásil na pondělí státní svátek. Samotný duel budou moci sledovat prakticky všichni, obchody totiž výjimečně zavírají o několik hodin dříve. Naopak hospodští se radují z výjimky, že v případě prodloužení či penaltového rozstřelu nebudou muset vyhazovat hosty.

reklama