reklama

Včelí roj se uhnízdil v autě muže, který šel na nákup. Pomohl odborný zásah hasiče

Zašel si na nákup, ale když se za deset minut vrátil a nasedl do auta, zjistil, že se mu na zadním sedadle mezitím uhnízdil včelí roj. Muž okamžitě zavolal hasiče. Jeden z nich byl naštěstí amatérským včelařem, který včely odborně z vozu dostal a nikomu se tak nic vážného nestalo. Žihadlo dostal jen jeden z členů ochranky supermarketu. O neobvyklé události z amerického Nového Mexika informovala americká CNN.

reklama

„Majitel auta se vrátil z nákupu, položil potraviny do vozidla a chtěl vyjet z parkoviště u supermarketu Albertsons. Vtom si všiml včelího roje na zadním sedadle,“ napsali poslední březnovou neděli na Facebooku hasiči z Las Cruces, druhého největšího města amerického Nového Mexika. O příběhu následně informovala americká CNN. Včelí roj dovnitř pronikl staženým okénkem, upřesnil The New York Times.

Bee Swarm that Invaded Parked Car is Safely Relocated by Off-duty Firefighter An off-duty Las Cruces firefighter used...

Posted by Las Cruces Fire Department on Monday, March 29, 2021

Na místo se zásahovou jednotkou naštěstí dorazil i hasič Jesse Johnson, který se ve volných chvílích věnuje včelaření a hned věděl, jak má hmyz z vozu odstranit, aniž by musel včely zahubit. „Udělám všechno pro to, abych zabránil tomu, aby někdo zabíjel včely,“ uvedl. Jeho kolegové tak po příjezdu zajistili bezprostřední okolí a Johnson s maskou a v ochranném oděvu včely s pomocí úlu a citronového oleje přemístil do svého auta. Roj nakonec skončil na pozemku hasiče mimo město.

Patnáct tisíc včel na zadním sedadle

Hasiči na místě zasahovali téměř dvě hodiny. „Je možné, že kromě zaměstnance ochranky dostal žihadlo také někdo z kolemjdoucích, ale žádná závažná zranění nikdo nenahlásil,“ potvrdili hasiči v příspěvku na sociálních sítích. Zasahující sbor v čele s Johnsonem odhadl, že do zaparkovaného auta vniklo až patnáct tisíc včel.

Na hlášení ohledně různých problémů se včelím rojem prý hasiči ve většině případů nereagují. „V tomto případě však roj představoval nebezpečí v místě s relativně velkým pohybem lidí. Rozhodli jsme se, že nejlepší bude zasáhnout a včely co nejrychleji přemístit,“ dodali hasiči ze stotisícového Las Cruces.

Tagy:
hasiči včely auto zásah USA Nové Mexiko Jesse Johnson Las Cruces roj

Tálibán obsadil velká města. Západnímu Afghánistánu hrozí dobytí radikály

Situace v Afghánistánu se po stažení drtivé většiny aliančních vojsk stále zhoršuje. Radikální islamisté z hnutí Tálibán se už neomezují na obsazování venkova a útočí i na velká města, kam se skryly desítky tisíc uprchlíků. Většina z nich se proto nyní snaží utéct do sousedních států, celou řadu hraničních přechodů už ale ovládá Tálibán. V zemi tak hrozí vážná humanitární krize.

Vakcíny proti covidu jako dobrý byznys. Pfizer a Moderna je zdražily až o čtvrtinu

Farmaceutické společnosti Pfizer a Moderna v posledních smlouvách s EU navýšily ceny za vakcíny proti COVID-19. V případě Pfizeru je cenovka vyšší zhruba o čtvrtinu, Moderna je dražší asi o deset procent. Napsal to v neděli web Financial Times (FT), který získal k částem dohody přístup a podle nějž si firmy vyjednaly zvýšení cen kvůli obavám ohledně vedlejších účinků jiných očkovacích látek a diskusím o nutnosti dalších dávek pro již plně naočkované lidi. Pfizer a Moderna obsah svých smluv nekomentují.

V armádě umíralo za socialismu i 200 vojáků ročně. V tanku, ale také vlastní rukou

Téměř každý, kdo sloužil v komunistické Československé lidové armádě, se nějakým způsobem dotkl smrti. Před listopadem 1989 umíralo 150 až 200 vojáků základní vojenské služby ročně, v šedesátých letech ještě více. Historikové tuhle temnou kapitolu armády teprve odkrývají. „Kamarád na letišti v Čáslavi si vzal život, protože ho nepustili za snoubenkou,“ vypráví Štefan Rejda, v armádě sloužil v letech 1976 a 1978. Další pamětníci vzpomínají na vojáky utopené v tancích nebo omylem zastřelené.

KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše

Je léto, politika nikoho stejně nezajímá, řekli si zřejmě šéfové některých partají a odjeli na dovolenou. Není o nich vidu ani slechu. A co dělá premiér Andrej Babiš? Otvírá D1, jezdí do krajů. Navíc ohlásil, že letos zůstane v úřadu i o vládních prázdninách. A potom se opozice diví a fňuká, že nemá v médiích dostatek prostoru a ANO stále kraluje předvolebním průzkumům.

Češi na olympiádě: Věřím, že medaili přivezu, říká zápasník Omarov. V Tokiu si plní sen

Český zápasník Artur Omarov si v pondělí 2. srpna splní sen premiérovým olympijským startem v kariéře. Díky úspěchu v podobě finálové účasti ve světové kvalifikaci v Sofii v řecko-římském stylu kategorie do 97 kilogramů se ve dvaatřiceti letech prodral mezi šestnáctku vyvolených. Rodák z Dagestánu je přesvědčený, že na medaili může dosáhnout kdokoliv ze startovního pole.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama