reklama

Rekordně teplé dny vystřídají teploty pod bodem mrazu, do Česka se vrátí i sníh

Počasí se začíná vracet k zimnímu normálu. Rekordně teplá neděle s nárazy větru už by se v tomto týdnu neměla opakovat. Silný vítr o víkendu stál i lidský život, když u Sázavy na Benešovsku zemřel v neděli řidič osobního auta po nárazu do spadlého stromu. Komplikace v dopravě přetrvávají ještě v pondělí, nevyjely například některé vlaky, protože vítr poškodil trakční vedení. Vítr už má během dne slábnout a v týdnu se postupně ochladí.

reklama

„Včerejší den byl na mnoha stanicích rekordně teplý a i aktuální teploty jsou velmi vysoké, na západě Čech se také většinou jedná o dnešní maximální teploty i nárazy větru. Vítr bude během dne slábnout,“ slibují meteorologové.

Pondělní obloha se od jihozápadu během dne postupně začne vyjasňovat na polojasno až skoro jasno a večer se ojediněle mohou tvořit mlhy. Teploty se ještě vyšplhají místy až k 10 °C a na vrcholcích hor bude kolem 3 °C. Vítr zůstane čerstvý jihovýchodní místy s nárazy až 70 km/h, na horách na severu až 110 km/h a během dne má dále slábnout.

Sněžit může od středy

Úterý: Oblačno až zataženo, zpočátku místy i polojasno. V noci a ráno ojediněle mlhy. Ojediněle, v Čechách večer místy občasný déšť nebo přeháňky, nad 700 m většinou srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, v jihozápadní polovině Čech kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na západě a na Českomoravské vrchovině kolem 3 °C. Mírný jihovýchodní vítr.

Středa: Zataženo až oblačno. Místy, později od jihozápadu na většině území déšť nebo přeháňky. V polohách nad 1 000 m, na jihozápadě nad 700 m a večer na západě a severozápadě nad 400 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při slabším větru ojediněle až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, v jihozápadní polovině kolem 3 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr, na Českomoravské vrchovině čerstvý.

Ve čtvrtek a pátek pozor na náledí

Čtvrtek: Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky. V polohách nad 700 m, v západní polovině Čech postupně místy nad 400 m srážky sněhové. Během dne od jihozápadu ustávání srážek. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Slabý proměnlivý vítr.

Pátek: Zataženo až oblačno. Ojediněle slabý déšť nebo přeháňky, nad 600 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, na jihovýchodě až 6 °C. Mírný jihovýchodní vítr.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí: Zataženo až oblačno, přechodně i polojasno. Ojediněle mlhy, i mrznoucí. Místy občasný déšť nebo přeháňky, většinou od vyšších poloh srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček

Musíme si dupnout, vztahy s Rusy se zhorší, ale nemůžeme s nimi přestat komunikovat. Bývalí ministři zahraničí Tomáš Petříček a Cyril Svoboda se shodují, že Česko by mělo kontaktovat spojence v Evropské unii nebo NATO. Reagovali tak na podezření, že Rusko stojí za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích. Petříček přiznal, že jako šéf diplomacie o ruských aktivitách věděl. Podle dalšího exministra zahraničí Karla Schwarzenberga si „musíme dupnout“.

Možné zapojení Ruska do Vrbětic může ovlivnit tendr na Dukovany, připustil Havlíček
Neviděli jste je? Dva Rusové stojí za výbuchem ve Vrběticích i otravou Skripala
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa skončil. Rakev s ostatky byla uložena v kapli svatého Jiří

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Výbuch ve Vrběticích je teroristický čin, ať se nám Putin omluví, burcuje opozice
Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken
Další články
reklama
reklama