CNN Prima News pracovní týden

pracovní týden

Výpis příspěvků ke štítku „pracovní týden“

Čtyřdenní pracovní týden zavádějí už i firmy v Česku. Znamená jen výhody?

26. července 2022 09:36

Čtyřdenní pracovní týden. V Česku se o něm mluví už nějakou dobu a první vlaštovky, které ho zavedly, už se u nás také najdou. Co to ovšem pro pracující znamená a jaká opatření je při zkracování pracovního týdne nutné přijmout? Je čtyřdenní pracovní týden skutečně výhra, nebo se stejně jako kterékoli jiné změny ve firmách neobejde bez počátečních potíží, na které si mnozí zaměstnanci zvykají jen těžko?

Strany recyklují předvolební sliby. Progresivní daně i kratší pracovní týden už tu byly

4. července 2021 20:38

Zavedeme kratší pracovní týden, zvýšíme minimální mzdu, bohatým napaříme vysoké daně nebo zeštíhlíme stát. Takové sliby najdete ve volebních programech tuzemských politických stran pro letošní volby do Poslanecké sněmovny. Jenže často nejde o žádné novinky. Některé témata se v letácích a na billboardech objevují se železnou pravidelností.

Slibujeme si od toho větší porodnost, obhajuje Maláčová kratší pracovní týden

7. května 2021 00:31

Ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová (ČSSD) trvá na prosazení čtyřdenního pracovního týdne, aniž by se lidem snížily mzdy. Podle ní by zkrácení pracovního týdne ze 40 na 35 hodin týdně vedlo ke zvýšení produktivity zaměstnanců. Řekla to na čtvrteční Předvolební superdebatě Politického klubu FSV UK s tím, že by to mimo jiné zvýšilo porodnost.

Kratší pracovní týden podle Maláčové: Lidem vezme práci i část mezd, tvrdí experti

1. března 2021 07:02

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje čtyřdenní pracovní týden, aniž by se lidem snížily mzdy. Podle odborníků oslovených redakcí CNN Prima NEWS by ale takové opatření mělo své nemalé náklady. Někteří v tom vidí jen snahu sociálních demokratů oslovit potenciální voliče před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny.

Rekordně teplé dny vystřídají teploty pod bodem mrazu, do Česka se vrátí i sníh

7. prosince 2020 09:03

Počasí se začíná vracet k zimnímu normálu. Rekordně teplá neděle s nárazy větru už by se v tomto týdnu neměla opakovat. Silný vítr o víkendu stál i lidský život, když u Sázavy na Benešovsku zemřel v neděli řidič osobního auta po nárazu do spadlého stromu. Komplikace v dopravě přetrvávají ještě v pondělí, nevyjely například některé vlaky, protože vítr poškodil trakční vedení. Vítr už má během dne slábnout a v týdnu se postupně ochladí.