CNN Prima News pracovní týden

pracovní týden

Výpis příspěvků ke štítku „pracovní týden“

Čtyřdenní pracovní týden nebo možnost delší placené dovolené! Češi od práce čekají více než peníze

Drtivá většina lidí pracuje pro peníze. Ovšem výše výdělku v současnosti není to jediné, co zaměstnance zajímá. Jak se ukazuje, při hledání zaměstnání si vybíráme i mezi dalšími benefity, které zaměstnavatelé nabízejí. Zlákat nás dokáže třeba čtyřdenní pracovní týden či možnost delší placené dovolené. Jako velkou výhodu, která ovšem není zatím tak častá, jak by si mnozí přáli, vnímáme nabídku částečných úvazků.

ANKETA: Zaveďme čtyřdenní pracovní týden, prosazují někteří politici. Byli byste pro změnu?

Až 70 procent českých zaměstnanců by si přálo zavést čtyřdenní pracovní týden či neomezenou dovolenou. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos a společnosti Welcome to the Jungle. Přestože jsou experti především kvůli současné ekonomické situaci silně proti, najdou se politici, kteří by nápad prosazovali. Hlasujte v naší anketě, zda by mělo Česko uvažovat o změně, kterou již aplikuje řada soukromých firem.

Chceme čtyřdenní pracovní týden, volají Češi. Skončili bychom v plamenech, reagoval ekonom

Češi by si přáli čtyřdenní pracovní týden, pružnou pracovní dobu a neomezenou dovolenou. Většina zaměstnanců chce dosáhnout rovnováhy mezi osobním a pracovním životem. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos a společnosti Welcome to the Jungle. Flexibilní práce má pozitivní vliv na pohodu zaměstnanců, ti jsou pak podle průzkumu produktivnější a zároveň loajálnější vůči zaměstnavateli. Ekonom Lukáš Kovanda však tvrdí, že si Češi kratší pracovní týden plošně dovolit nemohou.

Čtyřdenní pracovní týden zavádějí už i firmy v Česku. Znamená jen výhody?

Čtyřdenní pracovní týden. V Česku se o něm mluví už nějakou dobu a první vlaštovky, které ho zavedly, už se u nás také najdou. Co to ovšem pro pracující znamená a jaká opatření je při zkracování pracovního týdne nutné přijmout? Je čtyřdenní pracovní týden skutečně výhra, nebo se stejně jako kterékoli jiné změny ve firmách neobejde bez počátečních potíží, na které si mnozí zaměstnanci zvykají jen těžko?

Slibujeme si od toho větší porodnost, obhajuje Maláčová kratší pracovní týden

Ministryně práce a sociální věcí Jana Maláčová (ČSSD) trvá na prosazení čtyřdenního pracovního týdne, aniž by se lidem snížily mzdy. Podle ní by zkrácení pracovního týdne ze 40 na 35 hodin týdně vedlo ke zvýšení produktivity zaměstnanců. Řekla to na čtvrteční Předvolební superdebatě Politického klubu FSV UK s tím, že by to mimo jiné zvýšilo porodnost.

Kratší pracovní týden podle Maláčové: Lidem vezme práci i část mezd, tvrdí experti

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhuje čtyřdenní pracovní týden, aniž by se lidem snížily mzdy. Podle odborníků oslovených redakcí CNN Prima NEWS by ale takové opatření mělo své nemalé náklady. Někteří v tom vidí jen snahu sociálních demokratů oslovit potenciální voliče před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny.

Rekordně teplé dny vystřídají teploty pod bodem mrazu, do Česka se vrátí i sníh

Počasí se začíná vracet k zimnímu normálu. Rekordně teplá neděle s nárazy větru už by se v tomto týdnu neměla opakovat. Silný vítr o víkendu stál i lidský život, když u Sázavy na Benešovsku zemřel v neděli řidič osobního auta po nárazu do spadlého stromu. Komplikace v dopravě přetrvávají ještě v pondělí, nevyjely například některé vlaky, protože vítr poškodil trakční vedení. Vítr už má během dne slábnout a v týdnu se postupně ochladí.