CNN Prima News výhled

výhled

Výpis příspěvků ke štítku „výhled“

Ekonom: Varovný prst Fialově vládě. Česku hrozí fatální energetická krize a horší rating

6. srpna 2022 11:23

Poslední varování Fialově vládě, reaguje ekonom Lukáš Kovanda na zhoršení ratingového výhledu dluhu České republiky ze strany agentury Moody’s. Důvodem je velká závislost na ruském plynu, kvůli které hrozí Česku „fatální energetická krize“. Podle ekonoma Česku navíc chybí dlouhodobější plán ozdravování veřejných financí. Kovanda zároveň vysvětluje, co zhoršení výhledu fakticky znamená a proč se jedná o velmi nepříznivou zprávu.

Předpověď počasí na měsíc: Nejvíc pršet má v polovině srpna. Kdy bude nejtepleji?

1. srpna 2022 17:33

Česko má před sebou další horký týden. V jeho polovině by teploty měly znovu přesáhnout tropických 30 stupňů Celsia. Na víkend se ochladí, ale nikoliv výrazně. Výrazněji pršet může až o víkendu. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle měsíčního výhledu počasí bude tento týden v srpnu nejteplejší, pak budou teploty zvolna klesat. Nejvíc srážek by mělo spadnout v týdnu po polovině měsíce.

ČNB: Cena plynu výrazně vzroste, to nejhorší nás čeká na přelomu roku. Kdy přijde úleva?

27. července 2022 06:47

Přestože se za poslední měsíc cena zemního plynu na evropském trhu více než zdvojnásobila, stále můžeme ještě hovořit o klidu před bouří. Ta by měla podle aktuálního Globálního ekonomického výhledu České národní banky nastat na přelomu letošního a příštího roku. Ale ani po nadcházející zimě se na ceny obvyklé ještě před rokem příliš těšit nemůžeme.

Stagflace v Česku: Zrychlí zdražování. Mzdy klesnou nejvíce za 30 let, věští experti

21. března 2022 05:40

Českou ekonomiku nečeká ve zbytku letošního roku nic hezkého a výhled pro rok 2023 rovněž není bůhvíjak růžový. Rozpoutání války na Ukrajině Ruskou federací vede analytiky k výraznému přehodnocení hospodářského výhledu, a to směrem dolů. Tedy pokud se nebavíme o vývoji inflace, ta se jako jeden z mála makroekonomických ukazatelů bude držet mimořádně vysoko i v příštím roce.

Ekonom varuje: V příštím roce budeme brzdit. Někomu mzdy porostou pomaleji než ceny

31. prosince 2021 16:15

Tlaky na růst cen přetrvají i v příštím roce. O to razantněji zřejmě zakročí centrální banky – nejen u nás, ale ve všech klíčových zemích. Utahování opasků nás ale nečeká. „Žádná katastrofa, pořád porosteme, ale budeme brzdit,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ekonom Mojmír Hampl. Nedostatek zaměstnanců bude přetrvávat, ztráta práce podle něho tedy v dohledné době nehrozí.

Středula: Utahování opasků nesmíme dopustit. Mzdy by měly růst aspoň o devět procent

27. prosince 2021 10:58

Českou republiku čeká zdražovací tsunami. Zažijeme něco, co si prý nedovedeme představit. Inflace se v příštím roce může dotknout deseti procent. „Jedna věc je oficiální inflace a spotřební koš, naprosto rozdílná věc je, jak to bude cítit důchodce, rodina s dětmi nebo osoba, která se stará o děti sama,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Josef Středula, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů. Co čeká od vlády Petra Fialy? Proč mzdově zaostáváme za Západem a kdy ho doženeme?