CNN Prima News výhled

výhled

Výpis příspěvků ke štítku „výhled“

Předpověď na měsíc: Léto se v červnu přihlásí o slovo, ke konci měsíce mohou nastat pařáky

30. května 2023 15:32

Nezaprší a nezaprší, tak by se zjednodušeně dala číst červnová předpověď počasí vydaná Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ). Úvod měsíce se totiž obejde takřka bez deště či přeháněk, od druhé půlky období se situace začne pomalu měnit a deštníky bude přeci jen potřeba. Co se týče teplot, červen očekávejte spíše průměrný, teprve s blížícím se červencem se hodnoty vyšplhají až ke třiceti stupňům.

RADAR: Česko zasáhne silný vítr, hory zasype sníh. Podívejte se, kde hrozí nebezpečí a závěje

31. ledna 2023 20:42

V Česku bude v týdnu pokračovat zimní a větrné počasí, na horách s trvalým sněžením. V nížinách meteorologové předpovídají dešťové nebo smíšené přeháňky. Ve vyšších polohách Česka hrozí do čtvrtka tvorba sněhových jazyků, někde i závějí, kvůli nimž je vydána výstraha. Situaci nejen ve svém kraji můžete sledovat pomocí radaru přímo v tomto článku. Od příštího týdne budou srážky ustávat. V průběhu února už meteorologové další přívaly sněhu neočekávají. Vyplývá to z týdenní a měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ekonom: Varovný prst Fialově vládě. Česku hrozí fatální energetická krize a horší rating

6. srpna 2022 11:23

Poslední varování Fialově vládě, reaguje ekonom Lukáš Kovanda na zhoršení ratingového výhledu dluhu České republiky ze strany agentury Moody’s. Důvodem je velká závislost na ruském plynu, kvůli které hrozí Česku „fatální energetická krize“. Podle ekonoma Česku navíc chybí dlouhodobější plán ozdravování veřejných financí. Kovanda zároveň vysvětluje, co zhoršení výhledu fakticky znamená a proč se jedná o velmi nepříznivou zprávu.

Předpověď počasí na měsíc: Nejvíc pršet má v polovině srpna. Kdy bude nejtepleji?

1. srpna 2022 17:33

Česko má před sebou další horký týden. V jeho polovině by teploty měly znovu přesáhnout tropických 30 stupňů Celsia. Na víkend se ochladí, ale nikoliv výrazně. Výrazněji pršet může až o víkendu. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle měsíčního výhledu počasí bude tento týden v srpnu nejteplejší, pak budou teploty zvolna klesat. Nejvíc srážek by mělo spadnout v týdnu po polovině měsíce.

ČNB: Cena plynu výrazně vzroste, to nejhorší nás čeká na přelomu roku. Kdy přijde úleva?

27. července 2022 06:47

Přestože se za poslední měsíc cena zemního plynu na evropském trhu více než zdvojnásobila, stále můžeme ještě hovořit o klidu před bouří. Ta by měla podle aktuálního Globálního ekonomického výhledu České národní banky nastat na přelomu letošního a příštího roku. Ale ani po nadcházející zimě se na ceny obvyklé ještě před rokem příliš těšit nemůžeme.