reklama

Babiš: Spiknutí nenávisti je jediný program opozice, Jermanová doplatila na aférky

Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš je s výsledkem voleb do krajských zastupitelstev nadmíru spokojený. Předvolební program opozičních stran považuje za spiknutí nenávisti vůči němu a jeho hnutí. K horším výsledkům ANO ve Středočeském kraji oproti roku 2016 uvedl, že hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová doplatila na své aférky.

reklama

ANO získalo v celorepublikovém průměru necelých 22 %, přibližně o procento více než před čtyřmi lety. Zároveň vyhrálo v deseti ze třinácti krajů. „Je to skvělý výsledek, měl jsem z toho obavy. Ta masáž médií, která nebyla objektivní, byla neuvěřitelná. A nebyla to témata do krajských voleb. Dostali jsme téměř 600 tisíc hlasů, to je fantastické,“ uvedl na tiskové konferenci Andrej Babiš.

Dále spokojeně sdělil: „Nebylo jasné, jestli naši voliči nepodlehli dezinformacím od různých komentátorů. Oni mají zdravý rozum a rozliší fake news od pravdy. A pokud ne, dívají se na můj nedělní pořad Čau lidi, kde se dozví, jak to doopravdy všechno je.“

Podle něj je až neuvěřitelné, že má ANO více procent hlasů než v roce 2016. „Nestačím se divit, jak všichni mluví o tom, jak porazit Babiše. Spiknutí nenávisti je neuvěřitelné, je to jejich jediný program. Babiš toho v politice od 2014 udělal hodně,“ vyhranil se vůči opozičním stranám Babiš a dodal: „Všichni teď deklarují, že udělají všechno, aby nás obešli. Taková je politická realita a nám nezbývá nic jiného, než ji akceptovat, i když tomu nerozumím. Na rozdíl od opozice mohu zdokumentovat, co jsem udělal v politice od roku 2014.“

Jermanová si to pokazila aférkami

V roce 2016 zvítězilo ANO ve Středočeském kraji se ziskem 21,76 %. Letos se ale před něj dostalo hnutí Starostů a nezávislých (STAN) a také Občanská demokratická strana (ODS). Babiš to přisuzuje zejména tomu, jak se v roli hejtmanky prezentovala Jaroslava Pokorná Jermanová.

„Středočeský kraj mě příjemně překvapil, je škoda, že si to paní hejtmanka pokazila aférkami. Dělala chyby, ale na druhou stranu dostala kraj do plusu. To už všichni zapomněli, jak ODS privatizovala ty nemocnice? Průzkumy odhadovaly kolem třinácti procent. Vzhledem k těm zbytečným záležitostem paní Jermanové to nedopadlo vítězně, to je škoda,“ zhodnotil Babiš letošních 18,5 % hlasů ve Středočeském kraji.

Piráty jsme brali jako spojence, teď mají jen antiBabiše

Podle celorepublikových výsledků krajských voleb 2020 jsou nejsilnější opoziční stranou Piráti, kteří získali 12 % hlasů, o devět méně než ANO. Babiš je prý do roku 2017 považoval za spojence.

„Nejsou totiž jako tradiční demokratická strana, bral jsem je jako spojence. Ale dopadlo to tak, že mají taky jen antiBabiše. Oni vůbec netuší, co znamená řídit stát. Vždyť vidíme, jak teď řídí Prahu,“ opřel se do Pirátů český premiér a předseda hnutí ANO.

Tagy:

Hlavní zprávy

Hromadná nehoda u Brna. Srazil se kamion a dalších šest vozů, na místě jsou zranění

Nehoda kamionu, dodávky a pěti osobních aut ve čtvrtek krátce před 7:00 uzavřela dálnici D52 za Pohořelicemi na Brněnsku ve směru na Brno, vyplývá z informací hasičů. Policisté dopravu odklánějí přes sjezd 23 na Pohořelice a Židlochovice, řekl mluvčí policistů David Chaloupka. Na místě jsou podle prvních informací dva zranění, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama