reklama

Sníh a mráz sužují Česko. Teploty byly až 22 pod nulou, děti by neměly vycházet ven

Také pro neděli platí po celém českém území výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před silným mrazem. Ten nastal zejména v Podkrušnohoří, kde teploty klesly i na −22 °C. Během odpoledne by se ale měla začít protrhávat zatažená obloha a mohlo by být i slunečno. Kvůli sněhu na vozovkách platí varování pro řidiče.

reklama

Teploty na celém území republiky jsou pod nulou, na západě Čech je až −14 °C. Podobně je tomu i na Karvinsku. Zatažená obloha by se během neděle měla protrhávat, v odpoledních hodinách by tedy mohlo být slunečno. Naopak v Jeseníkách byl vyhlášen třetí lavinový stupeň z pětibodové škály, což znamená značné nebezpečí.

Malé děti by neměly vycházet ven

Prší zejména na severozápadě republiky, ale srážek by postupem dne mělo ubývat. Nadále ale platí výstraha meteorologů před silnými mrazy, které během noci na pondělí mohou opět dosáhnout až −18 °C. Malé děti by v takových teplotách neměly vůbec vycházet ven.

Řidiči by si zase měli dát pozor na vozovkách, které jsou na většině území pokryté sněhem. Většina krajů také varuje před ledovkou. V Jizerských horách sněží, proto by řidiči měli za volantem dbát zvýšené opatrnosti. Centrální parkoviště v Bedřichově je prozatím obsazené z 90 procent, Maliník z poloviny a další parkoviště v obci téměř zejí prázdnotou. Naše hlídky situaci na místě i nadále monitorují,“ upozorňují na Twitteru policisté.

Během dalších čtyř týdnů bude nejchladněji od 1. února, denní teploty se ale zřejmě udrží nad nulou. Na začátku února očekávají meteorologové také nejvíce srážek. Celkově bude v období od 18. ledna do 14. února pršet nadprůměrně.

V Jeseníkách byl vyhlášen třetí lavinový stupeň z pětibodové škály, znamená značné nebezpečí.

K tématu

Další hlavní zprávy

Interview

Návrat monarchie pro mě není aktuální téma, říká potomek habsburských císařů

Návrat monarchie pro mě není aktuální téma, říká potomek habsburských císařů

Návrat monarchie do zemí jako Rakousko, Česko a další, které v minulosti spadaly pod Rakousko-Uhersko, by přinesl kontinuitu a stabilitu. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekl potomek císařů z rodu Habsburků a nynější hlava rodu Karel Habsbursko-Lotrinský s tím, že právě kontinuitu lidé chtějí. Zároveň je však podle svých slov realistou a znovunastolení monarchie nyní nepovažuje za aktuální téma.

Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička
Nejlepší výsledek od roku 2007. Češkám se na lyžařském šampionátu povedla štafeta
Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník
reklama
reklama
Analýza: Proč tři týdny lockdownu stačit nebudou? Do škol a obchodů nejdřív v červnu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Lidé v karanténě dostanou navíc až 370 korun denně. „Izolačka“ prošla Senátem
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Blatný zvažuje nařídit pracovní povinnost některým studentům, rozhodne v pátek
Další články
reklama
reklama