reklama
CNN Prima News Domažlicko

Domažlicko

Výpis příspěvků ke štítku „Domažlicko“

Strojvedoucí jezdí vlakem na červenou běžně, prozradil jeden z nich

I když se to zdá neuvěřitelné, strojvedoucí běžně jezdí na červenou. V pořadu 360° to prozradil člen prezidia Federace strojvůdců David Votroubek. Přitom ve středu ráno došlo u obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov ke srážce vlaků pravděpodobně právě poté, co strojvedoucí jednoho z nich na červenou jel. Nehoda si vyžádala tři mrtvé.

Záběry, ze kterých mrazí: Takhle probíhal zásah hasičů u vlakového neštěstí na Domažlicku

Českem otřásla železniční nehoda u obce Milavče, která se stala ve středu ráno. Nyní největší železniční tragédie v Česku si vyžádala tři mrtvé – oba strojvedoucí a ženu. Dalších pět lidí skončilo v kritickém stavu v nemocnici. Celkem záchranáři ošetřili 67 lidí. Hasičská záchranná služba Plzeňského kraje nyní zveřejnila některé záběry ze záchranné akce.

Srážka vlaků na Domažlicku: Zemřeli tři lidé. O případ se zajímají kriminalisté

U obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov se ve středu ráno srazily dva vlaky. Při nehodě zemřeli tři lidé, pět je v kritickém stavu, 31 zraněných je mimo ohrožení života. Na místě zasahovaly čtyři vrtulníky a záchranáři ošetřili celkem 67 lidí. Podle Drážní inspekce a ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) rychlík vjel na úsek bez povolení. Mohlo jít o chybu strojvedoucího nebo závadu techniky.

Domažlicko zamořil koronavirus. Lidé se bojí zavolat si sanitku, stěžuje si hejtman z karantény a chystá opatření

Počet lidí, u nichž testy potvrdily nákazu novým koronavirem, stoupl v Plzeňském kraji od úterního večera o čtyři, na 335. Aktuální údaje dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice. První případ nákazy koronavirem se v kraji objevil 11. března. Dosud dva lidé na nemoc COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, v regionu zemřeli. Uzdravilo se 20 lidí.

reklama