CNN Prima News Dominik Duka

Dominik Duka

Výpis příspěvků ke štítku „Dominik Duka“

Církevní žaloba? Ztrácí důležitost, i kdyby pro Taťánu svědčil sám papež, říká Brzobohatý

22. května 2023 16:54

Celá církevní žaloba kvůli rozvodu zdánlivě působí jako seriózní dokument, ve finále to ale je cár papíru, který obsahuje jednu lež za druhou. Tak herec a hudebník Ondřej Brzobohatý zhodnotil žalobu, jejíž znění údajně předložila novinářům modelka Taťána Kuchařová. Podle něj na této skutečnosti nic nezmění ani renomovaní experti, kteří byli v kauze jeho exmanželkou údajně zneužiti.

Na Havla se ve vězení nesmělo sáhnout. K trestu byl třeba souhlas ministra, říká kardinál Duka

26. dubna 2023 08:42

Václav Havel ve vězení patřil k vězňům, kteří mohli být potrestáni jen se souhlasem ministra vnitra. Na společný pobyt v plzeňské věznici na Borech vzpomněl v rozhovoru emeritní arcibiskup pražský Dominik Duka. Podle něj v 80. letech už většina dozorců nevěřila v budoucnost komunistického režimu, proto se k vězňům chovali mírněji.

OBRAZEM: Klobouk na rakvi a věnec ve tvaru kamery. Kdo všechno se loučil s Jakubiskem?

4. března 2023 16:15

Rodina a přátelé se v pražské svatovítské katedrále naposledy rozloučili se slovenským režisérem Jurajem Jakubiskem. Obřad byl jen pro zvané hosty. Dorazil například bývalý prezident Václav Klaus s manželkou Livií a řada osobností českého i slovenského filmu. Smuteční mši odsloužil kardinál Dominik Duka. Podívejte se, kdo přišel Jakubiskovi dát poslední sbohem a jak smuteční obřad vypadal.

Duka omluvu od divadel nevysoudil. Nelíbily se mu hry o zneužívání dětí a vztahu k muslimům

11. října 2022 13:45

Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce, kteří se domáhali omluvy od brněnských divadel. Zásah do svých osobnostních práv spatřovali v uvedení dvou kontroverzních her na festivalu Divadelní svět Brno. Justice jim nevyhověla, poukazovala na svobodu slova a uměleckého projevu. Podle ÚS by soudci neměli být strážci morálky. Zamítnutím stížnosti kauza před českými soudy definitivně končí. Vyjádření Duky a zástupců divadel ČTK zjišťuje.

Graubner se oficiálně stal pražským arcibiskupem. Mše se zúčastnili Fiala nebo Klaus

2. července 2022 10:57

Dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner po přečtení papežské buly při sobotní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec a stal se tak pražským arcibiskupem. Do úřadu nastoupil po Dominiku Dukovi. Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo předal Graubnerovi pallium jakožto symbol arcibiskupa metropolity.

Zeman: Rudá armáda znásilňující vojáky střílela. Duka je přítel, ale v názoru se lišíme

30. dubna 2022 20:52

V posledních dnech vyvolal kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka velkou nevoli svým komentářem, že i ruští vojáci znásilňující ženy na Ukrajině jsou vlastně oběťmi. K jeho slovům se v Partii Terezie Tománkové vyjádřil i prezident Miloš Zeman. Kardinál podle něj asi použil nešťastnou formulaci. Znásilnění podle hlavy státu nelze nijak ospravedlnit. Kromě toho Zeman připomněl, že Rudá armáda za druhé světové války některé své vojáky, kteří znásilňovali ženy, zastřelila.