reklama

Opilá matka málem vyklopila dítě z kočárku. Měla jsem jen jednu sklenku, hájila se

Pardubičtí strážníci řešili ženu, která byla tak opilá, že se téměř neudržela na nohou a jen velmi ztěžka mluvila. S sebou měla několikaměsíční dítě v kočárku, který několikrát málem převrátila.

reklama

Na opilou ženu s kočárkem upozornila kolemjdoucí telefonátem na tísňovou linku. „Chodí tady paní s kočárkem a zdá se mi silně podnapilá. Mám strach, že to dítě vyklopí,“ uvedla oznamovatelka pardubickým strážníkům. Vzápětí její tvrzení potvrdil kamerový systém a hlídka, která byla na místě během chvilky.

Žena odpovídala na jejich otázky s velkou námahou. „Když strážníci dorazili na místo, bylo jasné, že je skutečně silně pod vlivem alkoholu, zvládala obtížně artikulovat a nebyla schopná se o dítě ani v tu chvíli řádně postarat,“ řekl mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora.

Z kamerového záznamu je navíc vidět, že žena kočárek několikrát málem převrhla. Na otázku strážníků, kolik toho vypila, ale odpověděla, že jen jednu sklenku. „Když jsem tu paní oslovil, bylo jasné, že je pod vlivem alkoholu, protože si doslova šlapala na jazyk. Měla tam nedopitou lahev vína,“ doplnil mluvčí.

Dechová zkouška pak ukázala hodnotu 2,39 promile. I když žena tvrdila, že se o dítě dokáže postarat, bylo zřejmé, že tomu tak není. Strážníci se proto museli rozhodnout, co s miminkem. „Vzhledem k tomu, že matka byla opravdu silně opilá, nebylo možné pro dobro dítěte jí ho ponechat v péči. Proto jsme na místo přivolali jinou zodpovědnou osobu, která si dítě měla převzít,“ vysvětlil Sejkora.

Tou byl ženin kamarád, který ale přišel také opilý. Pracovnice sociálně právní ochrany mu proto odmítla dítě předat. „Na místo musela přijet další kamarádka opilé ženy, která už naštěstí byla střízlivá a té jsme dítě svěřili do péče,“ dodal mluvčí. Chováním opilé ženy se bude zabývat příslušný sociálně právní odbor.

Tagy:

Hlavní zprávy

Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude
Nový den

Pokud restrikce nezaberou, omezíme velké akce, hrozí Vojtěch. Lockdown ale nebude

Od zpřísnění opatření se očekává jediné – tlumit šíření koronaviru. Pokud nastávající restrikce nezaberou, budou nás ale čekat další změny, uvedl v pořadu Nový den ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Omezené by mohly být například hromadné akce. Lockdown ale podle něj nehrozí, a to právě díky očkovaným. Těch je v Česku přes šest milionů. Nebylo by to spravedlivé, míní Vojtěch.

Lidé jsou v krizi a energošmejdi mají žně. Nového dodavatele hledejte s rozvahou

Téma: Rádce

Pečlivě číst nabídky a smlouvy dodavatelů energie a nenaletět takzvaným energetickým šmejdům. To jsou dvě zásadní rady pro spotřebitele, kterých se týká dobrovolná či aktuálním děním vynucená změna dodavatelů energií. Těmito tipy nabádá k opatrnosti třeba ředitel Teplárenského sdružení Martin Hájek. „Řada lidí je v krizové situaci a energetičtí šmejdi budou mít žně,“ varoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Kolář šéfem zahraničí? Zneužívají Zemanův stav, zní z Ruska. Bojí se mě, směje se politik

Bitva u nemocničního pokoje. Touto větou ruská agentura TASS korunovala článek o situaci v Česku. Další ruská média se pustila do spekulací o tom, komu se dočasné odebrání Zemanových pravomocí vůbec hodí. A v neposlední řadě se Rusové pozastavují i nad tím, že české ministerstvo zahraničí možná povede muž stojící za odstraněním pražské sochy maršála Koněva, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

reklama

Domácí zpravodajství

Bohdalová dostane od Zemana Řád bílého lva. Kdo další je na seznamu vyznamenaných?

Letošní slavnostní předávání státních vyznamenání se zřejmě konat nebude. Už teď je však jasné, kdo by ocenění z rukou Miloše Zemana měl získat. Ostatně i proto, že ceremoniál byl z minulého roku odložen na letošek, a to kvůli covidové situaci. Kromě již jmenovaných by měla už druhé vyznamenání dostat i herečka Jiřina Bohdalová, informaci publikoval deník MF Dnes.

Univerzitu Karlovu poprvé povede žena. Zimu ve funkci rektora vystřídá Králíčková

Novou rektorkou Univerzity Karlovy byla zvolena dosavadní prorektorka Milena Králíčková. Od akademického senátu získala 55 hlasů od jeho 69 přítomných členů. Poté, co ji ve funkci potvrdí prezident, se stane první ženou v čele nejstarší a největší vysoké školy v ČR. Funkce by se měla ujmout v únoru 2022 a školu by měla vést do roku 2026. Nová rektorka ve vedení univerzity vystřídá Tomáše Zimu.

Zeit gewonnen, alles gewonnen. Co znamenají slova, kterými Zeman rozesmál Vondráčka?

Kancelář prezidenta republiky ve čtvrtek zveřejnila video, na kterém Miloš Zeman z nemocničního lůžka podepisuje rozhodnutí o svolání ustavující schůze Sněmovny 8. listopadu. Na záznamu také z úst prezidenta zazněla slova „Zeit gewonnen, alles gewonnen“, o čemž už se dříve v souvislosti s návštěvou u Zemana zmiňoval předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Co tato čtyři německá slovíčka vlastně znamenají?

reklama